Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Idole d`Armani Eau de Toilette Giorgio Armani de dama

Idole d`Armani Eau de Toilette Giorgio Armani de dama

Idole d`Armani Eau de Toilette de Giorgio Armani este un parfum Oriental Floral de dama. Idole d`Armani Eau de Toilette a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt ghimbir si portocala amaruie; Nota de mijloc este iasomie; Notele de baza sunt paciuli, ambra si styrax.

ghimbir portocala amaruie

iasomie

paciuli ambra styrax

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Idole d`Armani Eau de Toilette by Giorgio Armani.

Idole d`Armani Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Alexandra13
Alexandra13

Portocala,ghimbir si iasomie,un parfum pe care l-am folosit intr-o tara cu multa mare,multa briza si climat uscat oarecum.In combinatie cu ingredientele din Idole
edt da o poezie,va spun ca nicaieri ca in Grecia Insulara nu am simtit atat de minunat acest parfum.Mi-am promis ca pentru vacanta urmatoare in acelasi loc voi cumpara din nou Armani.

Mirunacatowl

Primind, intamplator si EDP si EDT aseara, le-am testat side-by-side si nu le mai pot descrie separat, ci doar comparativ. De aceea, mai bine cititt amandoua recenziile, se completeaza!
EDT este varianta in care remarc un ghimbir usor indracit, mai degraba cu colturi (paciulist-lemnoase, chiar aproape credeam ca o fi si cedrul pe acolo, dar nu, sunt ambra si rasina) decat cu rotunjimi.
Asocierea mea subiectiva e cea a doua surori:
EDT e sora mai tanara, mai fasneata, mai rebela, cu o inteligenta sclipitoare si dornica sa si-o dovedeasca spontan, ei si celor din jur. Fata asta sclipeste, arunca scantei, mici provocari, nu sta pe ganduri, se stie frumusica si desteapta si nu se ascunde.
Daca vreti, EDT e un parau ce izbucneste navalnic si fermecator din munti, clipoceste si se-nvolbura, sare din piatra in piatra.
Si, daca e sa continui ideea, mama lor, Dunarea, e The One de la D&G.
(Ma rog, directia de curgere a raurilor, izvorul si varsarea, sunt chestii de detaliu de care nu am tinut cont aici :))
Amandoua, desi dulcege, au un caracter oarecum distant, usor aspru, putin rece, ba chiar anonim, poate ceea ce numea JADE "urban", din care cauza nu le pot suporta tot timpul. In zilele in care le suport, insa, imi plac mult. Edt e bun de vara, tocmai datorita acestui aspect, si mai accentuat aici.

Mirunacatowl

Ha! Aseara l-am testat si mi-am zis: eu ori am o anosmie la para, ori aici au fiert-o atat de tare, ca s-a facut terci cu mult ghimbir!
Raspunsul e mult mai simplu: au scos para de tot!
Ei, acum pot sa scriu recenzia cu alta inima!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Armani Idole d`Armani Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Armani Idole d`Armani Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Idole d`Armani Eau de Toilette dupa Giorgio Armani. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Idole d`Armani Eau de Toilette de Giorgio Armani reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Yves Saint Laurent Nu Eau de Toilette Parfumerie Generale PG19 Louanges Profanes Montale Intense Tiare Al Haramain Perfumes Mubakhar Maliki Ulric de Varens So Varens Lavanila Laboratories Vanilla Blossom Collistar Benessere dei Sensi Kanabeach Kanabeach Femme Remy Latour Attractive Franck Olivier Passion Extreme Tocca Colette NafNaf Expression