Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Giorgio Aire Giorgio Beverly Hills de dama

Giorgio Aire Giorgio Beverly Hills de dama

Giorgio Aire Giorgio Beverly Hills de dama Imagini

Giorgio Aire de Giorgio Beverly Hills este un parfum Floral de dama. Giorgio Aire a fost lansat in 1996. Notele de varf sunt neroli, bergamot, piersica si note verzi; notele de mijloc sunt iasomie, tuberoza, lacramioare si orhidee; Notele de baza sunt vetiver, mosc, lemn de santal si zibeta.

neroli bergamot piersica note verzi

iasomie tuberoza lacramioare orhidee

vetiver mosc lemn de santal zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Giorgio Aire by Giorgio Beverly Hills.

Giorgio Aire Recenziile parfumurilor

andrasb
andrasb

Un Giorgio care pastreaza tuberoza, dar e "dezbracat" de notele grele... e o tuberoza pudrata si usor gurmanda, o versiune mai sprintara, acvatica, primavaratica, dar surprinzator de persistenta a "temutului" Giorgio, cu un mosc foarte frumos la final. Il am de cativa ani in dulap, se pare ca nu se mai produce, dar de fiecare data cand imi amintesc de el si il miros, ma surprinde placut!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Giorgio Beverly Hills Giorgio Aire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Giorgio Beverly Hills Giorgio Aire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Giorgio Aire dupa Giorgio Beverly Hills. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Giorgio Aire de Giorgio Beverly Hills reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Dia pour Femme Victorio & Lucchino V & L Il Profvmo Rose Secrète Fragonard Marche aux Fleurs Worth Dans la Nuit Mary Kay Simply Cotton Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Forever and Ever Rifat Ozbek Ozbek Campos de Ibiza Flor de Almendra Henri Bendel Orange Flower Galimard Brindille Royal Apothic Versailles Afternoon