Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Amarige Givenchy de dama

tuberoza
Amarige Givenchy de dama Videouri
Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini Amarige Givenchy de dama Imagini

Amarige de Givenchy este un parfum Floral de dama. Amarige a fost lansat in 1991. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Notele de varf sunt floare de portocal, prune, mandarina, violeta, piersica, neroli si lemn de trandafir brazilian; notele de mijloc sunt fructe rosii, mimoza, garoafa, salcam, tuberoza, coacaze negre, gardenie, cassia, orhidee, iasomie, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, vanilie, note lemnoase si cedru.

floare de portocal prune mandarina violeta piersica neroli lemn de trandafir brazilian

fructe rosii mimoza garoafa salcam tuberoza coacaze negre gardenie cassia orhidee iasomie ylang-ylang trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc vanilie note lemnoase cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amarige by Givenchy.

Poeme
Ellenisia
Amarige Ylang-Ylang de Mayotte  2006
Fleur de Rocaille (1993)
Susan

Amarige Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Un parfum asa frumos, imi place sa il port in aprilie-mai cand pomii infloresc si emana acel parfum extraordinar de care nu ma pot satura...Amarige aduce o nota de tei datorita mimozei, pe care o intalnim si la Poeme, acolo chiar se simte si mai bine.Este foarte elegant si fin, persista destul de mult.Nota 9/10

andrasb
andrasb

Inca unul din parfumurile mele preferate, caruia am intarziat sa-i fac o recenzie si nu-mi explic de ce... L-am descoperit demult, de la sfarsitul anilor 90, cand eram mult mai tanara dar il purtam cu mult drag...Am avut cativa ani buni in care mi-a lipsit din garderoba si am reluat "relatia" acum doi ani. Nu il gasesc afectat de vreo reformulare, e acelasi parfum elegant, cald, invaluitor. Eu nu il gasesc deloc "clasic", nu are acea "raceala" specifica marilor clasice, are in schimb ceva care pe mine ma face sa-l alint "mierea amara". Nu simt fructele aproape deloc in Amarige, in schimb simt garoafa si tuberoza, iar in final boabele tonka si vanilia. Nu il percep ca pe un parfum opulent sau "bomba olfactiva", niciodata nu am simtit ca ma poarta el pe mine...Poate de aceea nu l-am simtit nepotrivit si l-am purtat cand eram "in my twenties", primeam si complimente, chiar imi amintesc ca eram undeva in strainatate si cineva mi-a spus ca ma reprezinta foarte bine: "it's very YOU" :) Cu toate acestea, nu l-am adoptat ca parfum-semnatura, dar nu-mi va mai lipsi niciodata din garderoba, mireasma lui aurie ma linisteste si imi da o stare de confort. Il port mai ales toamna, in octombrie, alternativ cu Dune, atunci parca i se simte cel mai bine caldura.

Dana Maria
Dana Maria

E un parfum elegant, pretentios. Neaparat trebuie purtat de o doamna sofisticata si serioasa, altfel isi pierde din calitati si devine vulgar. Nu il vad pentru fete de liceu, nici macar pentru femei intre 20 si 30 de ani. Dupa 35 mi se pare perfect.

bibiutza
bibiutza

S-a mai adaugat cumintel si acest parfum la mini colectia mea ,nu stiu sa il descriu prea bine ,pot doar sa spun ca este dens, concentrat un parfum puternic care imi place extraordinar de mult .

dana22
dana22

Pentru mine, e un parfum nemuritor...nu i-am gasit echivalent, desi il port de multi ani.

arianperfume
arianperfume

Nu pricep, toata lumea se plange de persistenta si siaj, dar pe pielea mea nu tine mai deloc, de siaj ce sa mai vorbim, ciudat, imi place foarte mult miroase a flori de tei...indulcite cu miere..

roxana05
roxana05

E un parfum de seara, trebuie asortat cu o tinuta eleganta si e de preferabil sa ai peste 30 de ani. Insa e purtabil la orice varsta daca stii sa il porti si daca e utilizat in cantitati potrivite :)

tubykap20
tubykap20

Imi treceau o mie de chestii prin cap,o mie de cuvinte care ar descrie aceasta bomba in ale siajului si persistentei...Insa a spus absolut tot Kristal si sunt 100% de acord cu ea! Chiar si in privinta faptului ca l-am purtat cu inconstienta acum ceva ani si ca unii m-au injurat mai mult ca sigur!

P.S. Trebuie sa mentionez ca aceeasi sticla imensa injumatatita de mine acum 8 ani (nu exagerez!) o foloseste mama mea,printre alte parfumuri mai cuminti,si tot mai are un sfert din ea! Crazy,nu?

Amarige by Givenchy 3.45 out of 5 based on 62 ratings and 8 user reviews

Eau De Toilette 3.4oz
Amarige Perfume by Givenchy, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Amarige Perfume by Givenchy, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 4oz
Givenchy Amarige Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 2,5 oz Shower Gel 2,5 oz
Amarige by Givenchy EDT Spray 3.3 oz for Women
Macys.com
Eau De Toilette 3.4oz
Givenchy Amarige for Her Eau de Toilette Spray, 3.4 oz
Givenchy Amarige for Her Eau de Toilette Spray, 3.4 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Amarige fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Amarige, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amarige dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amarige de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Lancome Poeme Hermes 24 Faubourg Givenchy Organza Givenchy Hot Couture Guerlain Samsara Eau de Parfum Christian Dior Dolce Vita Thierry Mugler Alien Essence Absolue Christian Dior Dior Addict Christian Dior Hypnotic Poison Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Dune Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Pure Poison Kenzo Flower by Kenzo Guerlain My Insolence Lancome Tresor Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Boucheron Boucheron Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Paris