Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Amarige Mariage Givenchy de dama

Amarige Mariage Givenchy de dama

scortisoara
Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini Amarige Mariage Givenchy de dama Imagini

Amarige Mariage de Givenchy este un parfum Floral de dama. Amarige Mariage a fost lansat in 2006. Notele de varf sunt portocala amaruie si bergamot; notele de mijloc sunt magnolie, iasomie si scortisoara; Notele de baza sunt rasina benzoica, lemn de santal si paciuli.

portocala amaruie bergamot

magnolie iasomie scortisoara

rasina benzoica lemn de santal paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Amarige Mariage by Givenchy.

Un Air d`Amour Pour Madame

Amarige Mariage Recenziile parfumurilor

Chamade
Chamade

Sticluta mea dateaza din 2006. Odata cu trecerea timpului, lichidul auriu a capatat culoarea coniacului iar mirosul este unul de portocala zaharisita si pudrata cu scortisoara.
L-am purtat chiar si vara fara vreun fel de problema.
Un parfum frumos, insa ca toate variatiunile pe tema variantei mama, indiferent ca-s reusite sau nu, a disparut....
Pacat!

lia
lia

Am primit parfumul acum doi ani. Nu mi-a placut- era prea tare pentru mine. Zilele acestea am vrut sa-i mai dau o sansa. Daca ai putina rabdare parfumul devine cald, sexy, elegant, sofisticat,atemporal, picant, adânc. Chiar si dupa 10 ore parfumul se simte.Cred ca pentru toaman /iarna e perfect.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Amarige Mariage fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Amarige Mariage, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Amarige Mariage dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Amarige Mariage de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Cinema Lancome Poeme Givenchy Hot Couture John Galliano John Galliano Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dior Addict Eau de Parfum Lalique Lalique Le Parfum Amouage Memoir Woman Givenchy Very Irresistible Sensual Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Les Creations de Monsieur Dior Diorissimo Eau de Toilette Profumum Roma Confetto Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Mandarine Basilic Robert Piguet Douglas Hannant Guerlain L'Instant de Guerlain Eau de Toilette Escada Escada Magnetism Christian Dior Poison Elie Saab Le Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain