Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Ange ou Demon Givenchy de dama

Ange ou Demon Givenchy de dama Videouri
Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini Ange ou Demon Givenchy de dama Imagini

Ange ou Demon de Givenchy este un parfum Oriental Floral de dama. Ange ou Demon a fost lansat in 2006. Ange ou Demon a fost creat de Olivier Cresp si Jean-Pierre Bethouart. Notele de varf sunt mandarina, sofran si cimbru; notele de mijloc sunt crin, orhidee si ylang-ylang; Notele de baza sunt boabe de tonka, vanilie, lemn de trandafir brazilian si lichen.

mandarina sofran cimbru

crin orhidee ylang-ylang

boabe de tonka vanilie lemn de trandafir brazilian lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Ange ou Demon by Givenchy.

Ange ou Demon Tendre
Love Generation Rock
Opera

Ange ou Demon Recenziile parfumurilor

Ioana30
Ioana30

Din pacate eu nu il pot agrea. Pe pielea mea miroase ca o pereche de pantofi proaspat cumparata care are mirosul acela de sintetic si adeziv. Are o persistenta foarte buna si e destul de greu, de seara. Se pare ca e genul de parfum pe care ori il iubesti, ori il urasti, cale de mijloc nu prea exista.

iulianada

Este un parfum puternic si foarte rezistent. Il ador

iulianada

Preferatul meu in momentul de față.

Elena Camelia
Elena Camelia

Poate am eu un nas sensibil, deoarece acest parfum atat de laudat de toata lumea mi se pare groaznic! Personal il aseman cu ceva sintetic si stricat. Nu l-am mirost pe o alta piele in afara de a mea, sa vad cum se comporta, insa pe mostra de hartie si pe pielea mea nu imi place absolut deloc! Din gama Ange ou Demon am si imi place Ange ou Demon Le Secret Elixir.

cateyes
cateyes

Sticluta spune atat de multe despre continutul parfumului.In partea de sus inchisa, apoi transparenta, exact ca continutul ce-l poseda.
La primul puf e puternic, se simt foarte bine jocurile inmiresmate ale nucilor, migdalelor, ale sofranului si putina vanilie ce apartin impunatorului demon, apoi apare ingerul care imblanzeste mireasma ,cu iz de orhidee, parfumul devenind mai aerisit, mai delicat, asa cum noaptea se supune in fata soarelui. Un parfum al contrastelor,al senzualitatii, al unei reusite imbinari olfactive dintre puternic si delicat.
Condimenteaza minunat pielea. E rafinamentul oriental dupa care am tanjit mult timp.

nelly_rose
nelly_rose

Ange ou Demon e unul dintre primele parfumuri pe care mi le-am cumparat si nu pentru ca muream dupa el ci pentru ca, in graba, in aeroport, nu am avut alta idee mai buna decat sa testez ceva, tot de la Givenchy, de la care mai aveam Very Irresistible Sensual.
Parfumul mi-a placut dar nu s-a dezvoltat o mare dragoste intre noi nici pana acum. Imi pare un parfum rupt in doua, cu o parte vanilata care imi place foarte mult si cu alta, mai grasa care imi provoaca disconfort, probabil orhideea condimentata cu sofran.
Debuteaza cu o mandarina dulce, placuta apoi apar celelalte note si nu-mi pare ca mai evolueaza foarte mult. Nota dominanta este vanilia peste care se aseaza note florale si condimentate pe care eu nu le pot identifica foarte precis, probabil m-am obisnuit foarte mult cu el. Are o textura foarte cremoasa, banuiesc ca de la orhidee, persistenta si siaj foarte bune. De obicei, cand ii simt siajul pe altcineva, imi pare foarte frumos si ma intreb ce-o fi, apoi imi dau seama ca e el.
E un parfum confortabil, de iarna friguroasa care poate fi insa, purtat si in comunitate fiindca nu e chiar bomba olfactiva.
Il consider unul dintre cele mai bune parfumuri vanilate mainstream.
Am citit undeva ca varianta edt ar fi mai reusita si "repara" micile dezechilibre ale edp dar cumva, niciodata nu am testat-o. Poate ar fi timpul.

melanj
melanj

mie mi-a placut foarte mult acest pafum ;
chiar ca uitasem de el ;
pe mine mirosea a vita de vie, adica fresh;
e persistent dar, asa cum am zis, pe mine mirosea a curat asa ca eu l-am purtat la serviciu si nimanui nu i s-a parut prea tare sau ostentativ ;
e drept ca eu nu ma dau cu mult parfum , o idee , dimineata , inainte cu o jumatate de ora de a pleca la serviciu ;

mariesandra
mariesandra

Puternic, feminin, sexy si nu in ultimul rand misterios!

miha.vld
miha.vld

L-am primit cadou de la sotul meu,este un vanilat lemnos superb!Cimbrul si sofranul se simt destul de puternic,intr-un amestec de neuitat,in prima faza.

craitza
craitza

Parfumul asta imi evoca o catedrala gotica si o atmosfera demna de Numele Trandafirului ,al lui Umberto Eco.Mister si arta renascentista !

Desi nu apare in lista notelor parfumului, pe mine miroase foarte puternic a migdale. Il folosesc doar iarna, vara mi se pare prea tare.

tubykap20
tubykap20

Am descoperit Ange ou Demon cand eram insarcinata,cand probabil nasului meu i se parea ca miroase a prajiturica dulce...oricum a ceva de mancare!:))))
Nu imi sariti in cap! Nu e zahar a la Fantasy sau Pink Sugar,clar nu!
Personal mie imi aduce aminte de prajiturelele servite intr-un hotel din Antalya,intr-o incapere de relaxare cu canapele tipic turcesti,decorate cu perne aurii si rosii,cu ciucurasi la colturi...Probabil incaperea in sine avea un miros aparte,mai ales de la aburii de ceai concentrat servit alaturi.
Dap,dulce,foarte cremos cum bine zice maeda,cu iz de nuci si aburi de ceai,dar un ceai tare,parfumat!
Mie una mi se pare o combinatie foarte reusita,un oriental nu neaparat condimentat sau piperat.
Ce ma bucur e ca,se pare,am descoperit doar partea angelica a parfumului,pentru ca mai mult ca sigur crin+licheni+cimbru ar dezvolta partea demonica si rece...Din fericire pe pielea mea e inexistenta! (Se subintelege ca inger la inger trage? Modestia din mine....:))))))) )

***P.S. O capodopera ce nu trebuie trecuta cu vederea! Probabil ca place multora dar sigur se dezvolta foarte diferit pe pielea fiecaruia pentru ca e destul de complex.

maeda
maeda

Este un parfum puternic, cremos, elegant in care se simt foarte bine vanilia si notele lemnoase.Ange ou Demon este obligatoriu de purtat pe vreme rece, altfel durerile de cap sunt iminente. Este unul din parfumurile mele preferate, cu o persistenta foarte buna: 8,5/10.

Givenchy Ange ou Demon Etrange Le Secret 2014 Eau De Parfum for women 1.7 oz
Givenchy Ange ou Demon Etrange Eau De Parfum for women 3.4 oz
Givenchy Ange ou Demon Eau De Parfum for women 3.4 oz
Givenchy Ange ou Demon Eau De Parfum for women 3.4 oz
Eau De Parfum 3.4oz
Givenchy Ange ou Demon Etrange Le Secret 2014 Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Eau De Toilette 3.4oz
Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir Eau De Parfum Intense Spray 30ml 1oz
Ange Ou Demon Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Ange Ou Demon Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Ange Ou Demon Tender Perfume by Givenchy, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Ange Ou Demon by Givenchy Eau de Parfum Spray 3.3 oz New Packaging for Women
Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Eau De Parfum Spray New Packaging 50ml 1.7oz
Givenchy Ange Ou Demon Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Givenchy Ange Ou Demon Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
EDP Mini 3.3oz
Ange Ou Demon by Givenchy Eau de Parfum Spray 3.3 oz Body Veil 2.5 oz eau de Parfum Travel Spray .4 oz Mini for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Ange Ou Demon by Givenchy Eau de Parfum Spray 3.3 oz Body Lotion 2.5 oz Pouch for Women
Gift Set 1.7oz
Givenchy Ange Ou Demon Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Silk Body Veil 75ml 2.5oz Delicate Bath Gel 75ml 2.5oz 3pcs
Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Eau De Parfum Spray New Packaging 100ml 3.3oz
Givenchy Ange Ou Demon Eau de Parfum Spray - 3.3 fl oz
Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir Eau De Parfum Intense Spray 100ml 3.3oz
Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Elixir Eau De Parfum Intense Spray 100ml 3.3oz
Givenchy 'Ange ou Demon' Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Ange ou Demon fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Ange ou Demon, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Ange ou Demon dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Ange ou Demon de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Guerlain Insolence Eau de Parfum Giorgio Armani Armani Code for Women Calvin Klein Euphoria Thierry Mugler Alien Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Organza Christian Dior Dune Lancome La Vie Est Belle Versace Crystal Noir Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Tom Ford Black Orchid Lorenzo Villoresi Teint de Neige Lancome Poeme Chanel Allure Sensuelle Jean Paul Gaultier Classique Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Pure Poison Dolce&Gabbana The One