Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Dahlia Noir Givenchy de dama

Dahlia Noir Givenchy de dama Videouri Dahlia Noir Givenchy de dama Videouri
Dahlia Noir Givenchy de dama Imagini Dahlia Noir Givenchy de dama Imagini Dahlia Noir Givenchy de dama Imagini

Dahlia Noir de Givenchy este un parfum Chypre Floral de dama. Dahlia Noir a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt mandarina, piper roz si mimoza; notele de mijloc sunt stanjenel, paciuli si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

mandarina piper roz mimoza

stanjenel paciuli trandafir

lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dahlia Noir by Givenchy.

Dahlia Noir Recenziile parfumurilor

miha.vld
miha.vld

Si eu l-am primit cadou si nu prea m-a dat pe spate.E frumusel si versatil,intr-adevar.Dar nu este ceva pentru care sa faci vreo pasiune.Cel mai mult imi place nota pudrata din final ce ramane pe pielea mea dupa ce trece acceleratul cu piper.Persistenta buna-aprox.6 ore,siaj moderat.
Recomand doza de 30 ml,daca sunteti curioase si va tenteaza un blind-buy.(M-am referit la EDP;am vazut ca exista si EDT)

Michelle
Michelle

L-am primit cadou şi la primul sniff nu mi-a plăcut deloc. Nu este genul de parfum pe care mi l-aş fi cumpărat, dar, după câteva purtări, am reuşit să ne împrietenim. Este, aşa cum a spus şi Ancaan, un parfum foarte piperat, poate un pic prea piperat pentru gustul meu, pentru că senzaţia aceasta o am de la prima pulverizare şi până la notele de final. Dar pentru cine poate trece peste aspectul acesta, parfumul e frumos, nu are note grele, care să dea dureri de cap, si poate fi purtat, după parerea mea, şi ziua, toamna şi iarna.

ancaan
ancaan

Este singurul parfum Givenchy pe care il iubesc! Un miros unic, senzual, feminin, sofisticat. Un parfum foarte piperat, amarui chiar, cu un trandafir gotic, pe o baza foarte pudrata si... rece, as putea spune. Elegant si matur. Superb!

MOILEPERFUME
MOILEPERFUME

E SUPERB PARFUMUL ..GARANTEZ

angel
angel

Desi nu imi plac parfumurile casei Givenchy, acesta pur si simplu m-a fermecat! Am testat si EDT dar si EDP, iar prima mi-a placut mult mai mult... e parca si mai pudrata decat EDP care mie imi pare mai dulceaga... pe cartonas a persistat foarte bine parfumul, in schimb pe piele... la mine lasa de dorit!

dahlia_noir
dahlia_noir

Mie mi se pare un parfum superb, misterios, iar pe pielea si pe hainele mele persista. Este un parfum pudrat si foarte placut, soft.

angelina13
angelina13

Azi am testat si eu parfumul.Sincer dupa o oră, a ramas o urma de iris usor vanilat.Sorry dar, nu ajunge la longevitatea si siajul celorlate parfumuri care le-am folosit de la Givenchi(Very Irresistible Intense sau Ange au Demon Le secret)

arianperfume
arianperfume

Imi place foarte mult este un parfum trandafiriu intens pudrat potrivit cred pentru un outfit de la casual spre elegant sau chiar de seara. Nu resimt vreo tenta de chypre... Tine foarte bine pe mine si desi numele duce cu gandul la.. nu sunt atat de sensibila, ce conteaza este in primul rand cum se simte nu numele...Sticla este superba.

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Este cel mai bun Givenchy mirosit pana acum. Extrem de versatil, de la sniff la sniff.
1. categoric descrierea de chypre prafos e corecta
2. dispare paciuli, apare o pudra eleganta ce intalneste notre mai evazate, de o senzatie aproape verde (mdap, iris, mimoza, portocala, cu un strop de piper actioneaza impreuna cam ca galbelelele in extravangance D'Amarige)
3. pungenta verde este infranata de irisul dominant, care se schimba cameleonic, de la praf la pudra si, hop, deodata e cremos.
Nu resimt trandafirul, dar nu-i exclud participarea la senzatia de prospetime din etapa 2, evazarea.
4. noua schimbare de costum, parfumul devine elegant, totul vorbeste despre iris ca femme fatale, ca o felina carnasiera cu mai multe personalitati, cand la panda, cand lenesa in toata splendoarea blanii ei sub razele de soare, cand isi scoate ghearele!
5. Mdap, ghearele si blana lucind in soare sunt esenta, miezul care iti suceste capul, te-mbata intr-atat, ca nu pot crede ca nu-s mai multe note implicate. Parca e si frangipani, un pericol ascuns sub straturi de lenevie si calm calculat, care te captiveaza erotic intr-atat,incat parca esti recunoascator ca se indura sa te aleaga ca prada! Nimic pentru suflete gingase!! Poate o pantera neagra? Sau o leoaica? Ezit sa consider acest parfum ca fiind "negru". Daca, totusi, atunci o blana neagra, lucioasa, cu muschi care se unduiesc sub ea rotund, dar precis. Dopul sticlei e antracit, ar merge cu aceasta asociere. Sau cu un diamant negru ce vorbeste de inrudirea lui cu carbunele.
Eleganta si pasiune latenta, senzualitate si putere de seductie in catifea neagra.
Unul dintre putinele parfumuri imbatatoare pe care le ador, impreuna cu Datura Noir. Dar, in timp ce Datura imi da senzatia de magie neagra sub valurile cetoase imbatatoare, Dahlia ma apropie mai degraba de o splendoare ce straluceste si iradiaza.
Aplicat cu o mana mai usoara, se schimba povestea si ar putea deveni chiar un parfum zilnic, fara, insa, sa-si piarda unicitatea.
Nota 9-9,50 pe toata linia!

Eau De Toilette 1oz
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1 oz Eau De Toilette Spray for Women
Gift Set 2oz
Givenchy Mini Gift Set III. Dahlia Noir V ry Irresistible Ange ou D mon Le Secret Eaudemoiselle Eau De Toilette 3 x 0,2 oz Eau De Parfum 1 x 0,2 oz Eau De Parfum 1 x 0,2 oz
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 1.7 oz for Women
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 1.7 oz for Women
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1.7 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 1.7 oz
Gift Set 7oz
Givenchy Dahlia Noir Gift Set II. Eau De Parfum 1,7 oz Body Milk 3,4 oz Cosmetic Bag
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 1.7 oz Eau De Toilette Spray for Women
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum tester for women 2.5 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum tester for women 2.5 oz
Eau De Toilette 1.7oz
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 1.7 oz Body Milk 2.5 oz Bath Gel 2.5 oz for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 2.5 oz Eau De Toilette Spray for Women
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 2.5 oz Tester for Women
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 2.5 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum for women 2.5 oz
Eau De Toilette 2.5oz
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy EDT Spray 2.5 oz Body Milk 2.5 oz Bath Gel 2.5 oz for Women
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 30ml 1oz
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Dahlia Noir Perfume by Givenchy, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Women
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Givenchy Dahlia Noir by Givenchy Eau de Parfum Spray 2.5 oz for Women
Gift Set 1.7oz
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Toilette Spray 50ml 1.7oz Body Milk 100ml 3.3oz Pouch 2pcs 1pouch
Macys.com
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 1.7 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 1.7 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Givenchy Dahlia Noir Eau De Parfum Spray 75ml 2.5oz
Gift Set 1.7oz
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Milk 100ml 3.3oz Black Pouch 2pcs 1pouch
Macys.com
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum, 2.5 oz
Gift Set 2.5oz
Givenchy Dahlia Noir Coffret Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz Body Milk 75ml 2.5oz Bath Gel 75ml 2.5oz 3pcs
Eau De Toilette 1oz
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Givenchy Dahlia Noir Eau de Parfum 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Givenchy Dahlia Noir 2.5 oz Eau de Toilette Spray
Givenchy Dahlia Noir 2.5 oz Eau de Toilette Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Dahlia Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Dahlia Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dahlia Noir dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dahlia Noir de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain Insolence Eau de Parfum John Galliano John Galliano Lancome La Vie Est Belle Christian Dior Dune Chanel Allure Sensuelle Guerlain L'Instant de Guerlain Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Hermes 24 Faubourg Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Christian Dior Dior Addict Hermes Kelly Caleche Guerlain L'Instant Magic Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Hypnotic Poison Valentino Valentina Assoluto Bottega Veneta Bottega Veneta Chanel Coco Mademoiselle Salvatore Ferragamo Signorina Yves Saint Laurent Cinema