Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Dahlia Noir Eau de Toilette Givenchy de dama

Dahlia Noir Eau de Toilette Givenchy de dama

Dahlia Noir Eau de Toilette Givenchy de dama Imagini Dahlia Noir Eau de Toilette Givenchy de dama Imagini

Dahlia Noir Eau de Toilette de Givenchy este un parfum Floral de dama. Dahlia Noir Eau de Toilette a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt lamaie, mandarina si piersica; notele de mijloc sunt piper roz si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, cedru, ambra, vanilie si mosc.

lamaie mandarina piersica

piper roz trandafir

lemn de santal cedru ambra vanilie mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dahlia Noir Eau de Toilette by Givenchy.

Miracle So Magic!
Flower in the Air

Dahlia Noir Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

bluelight
bluelight

Un parfumel simplu, pudrat,eu simt trandafirul ft bine in acest parfum, cel mai bine de purtat primavara, ziua, persistenta nu este dintre cele mai bune, 4-5 ore

Dana Maria
Dana Maria

E un parfum destul de sublim, dulce, pudrat, vioi si tineresc totusi. Pacat de mirosul lui, ca dupa doua ore trebuie sa imi lipesc nasul de incheietura ca sa il mai simt.

IuliaZsa
IuliaZsa

Un parfum floral, dragut si tineresc. Deschiderea parfumul este una vesela din care recunosc:lamaia si mandarina care ma duce cu gandul la mirosul de sampanie proaspat deschisa. Dupa 10-15 minute parfumul incepe sa fie dulce asta din cauza trandafirului, care este invelit intr-o aura pudrata datorita piperului si moscului alb pe care il are in compozitie. In ultima faza de evolutie a parfumului imi ramane pe incheietura mainii un miros usor de santal in combinatie cu o vanilie destul de lejera. Persistenta parfumului este de scurta durata, iar siajul slab.

Este un parfum foarte placut! Dupa un inceput usor acrisor, citrat, apare un trandafir foarte gingas, foarte putin piperat. Unii spun ca acesta este un parfum pudrat, mie nu mi se pare... este doar foarte putin lemnos, calm, elegant. E primavaratic, insa e foarte slab ca intensitate si durabilitate. Cam 2 ore traieste...
Nota mea: 6/10

maeda
maeda

Zilele trecute am incercat si eu Dahlia Noir. Si edp si edt. Ultima a castigat detasat. Este un parfum foarte interesant, feminin, pudrat,in care remarc un trandafir extrem de delicat si placut, putin piper roz si ceva note lemnoase. Ma duce cu gandul la primavara si la pomi infloriti. Sicluta este foarte eleganta. Persistenta este insa foarte slaba. Pacat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Dahlia Noir Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Dahlia Noir Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dahlia Noir Eau de Toilette dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dahlia Noir Eau de Toilette de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chanel Coco Mademoiselle Christian Dior Miss Dior Le Parfum Chanel Coco Mademoiselle Eau de toilette Lancome La Vie Est Belle Thierry Mugler Angel Eau de Toilette Robert Piguet Fracas Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Allure Sensuelle Jovoy Paris Sans un Mot Christian Dior Pure Poison Christian Dior Dior Addict Eau Sensuelle Tom Ford Velvet Orchid Montale Pure Gold Chanel Coco Noir Christian Dior Miss Dior (new) Serge Lutens Ambre Sultan Giorgio Armani Armani Code for Women Kenzo Flower by Kenzo Guerlain La Petite Robe Noire Couture Kenzo Flower in the Air