Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Dahlia Noir L’Eau Givenchy de dama

Dahlia Noir L’Eau Givenchy de dama

Dahlia Noir L’Eau Givenchy de dama Videouri
Dahlia Noir L’Eau Givenchy de dama Imagini

Dahlia Noir L’Eau de Givenchy este un parfum Chypre Floral de dama. Dahlia Noir L’Eau a fost lansat in 2013. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt citrice si neroli; Nota de mijloc este trandafir; Notele de baza sunt paciuli, cedru si mosc.

citrice neroli

paciuli cedru mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Dahlia Noir L’Eau by Givenchy.

L`Eau de Chloe

Dahlia Noir L’Eau Recenziile parfumurilor

Addict
Addict

"L'eau de Chloe" are mai mult patchouli și îmi place mai mult.

maeda
maeda

Dahlia Noir L’Eau se deschide in forta, fresh, cu o gramada de citrice. Apoi se cuminteste putin, se indulceste si intra in scena neroli si trandafirul, apoi moscul. Este foarte asemanator lui L`Eau de Chloe. Mie nu imi place combinatia dulce-acrisoara de trandafir si citrice, asa ca o sa-i spun pas. Persistenta: 3-4 ore pe incheietura mainii; Siaj: delicat.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Dahlia Noir L’Eau fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Dahlia Noir L’Eau, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Dahlia Noir L’Eau dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Dahlia Noir L’Eau de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Diorella Serge Lutens Datura Noir Amouage Memoir Woman John Galliano John Galliano Tom Ford Neroli Portofino Laura Biagiotti Mistero di Roma Donna Robert Piguet Bois Noir Robert Piguet Rose Perfection Chanel Coco Noir Profumum Roma Battito d`Ali Montale Aoud Collection - Red Aoud Serge Lutens Nuit de Cellophane Amouage Amouage Epic Woman Frederic Malle Carnal Flower Robert Piguet Visa 2007 L`Artisan Parfumeur La Haie Fleurie Tiziana Terenzi Cassiopea Mancera Roses Jasmine Givenchy Pi Keiko Mecheri Iris Pourpre