Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Eaudemoiselle de Givenchy Givenchy de dama

Eaudemoiselle de Givenchy Givenchy de dama

Eaudemoiselle de Givenchy Givenchy de dama Imagini Eaudemoiselle de Givenchy Givenchy de dama Imagini

Eaudemoiselle de Givenchy de Givenchy este un parfum Floral de dama. Eaudemoiselle de Givenchy a fost lansat in 2010. Creatorul acestui parfum este Francois Demachy. Notele de varf sunt lamaie de Amalfi, mandarina si busuioc; notele de mijloc sunt ylang-ylang si tinctura de trandafiri; Notele de baza sunt mosc, boabe de tonka si ambretta (nalba de mosc).

lamaie de Amalfi mandarina busuioc

ylang-ylang tinctura de trandafiri

mosc boabe de tonka ambretta (nalba de mosc)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Eaudemoiselle de Givenchy by Givenchy.

Eaudemoiselle de Givenchy Recenziile parfumurilor

Sorana P
Sorana P

Casa Givenchy este una dintre preferatele mele. Acest parfum este unul dintre parfumurile mele preferate. Este un parfum floral, nu foarte dulce dar care iti da o senzatie de liniste si curatenie. l-am purtat atat pe caldura cat si pe frig, atat seara cat si ziua (totusi inlin sa zic ca este de zi) Pacat ca nu se mai fabrica...dar am stoc suficient :D
Persistenta buna, siaj bun. Nota : 8/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Eaudemoiselle de Givenchy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Eaudemoiselle de Givenchy dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Eaudemoiselle de Givenchy de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Samsara Eau de Parfum Cartier Baiser Vole Chanel Chanel N°5 Lancome La Vie Est Belle Chanel Coco Mademoiselle Lancome Magie Noire Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Noir Christian Dior Pure Poison Annick Goutal Un Matin d`Orage Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Madonna Truth or Dare Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Yves Saint Laurent Opium Etat Libre d`Orange Tilda Swinton Like This Hermes 24 Faubourg Chanel Chance Eau de Toilette Chanel Chanel N°19 Giorgio Armani Sensi Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne)