Designeri » F-H » Lemnos Aromatic « Grupuri

Givenchy Gentleman Givenchy de barbati

Givenchy Gentleman Givenchy de barbati

Givenchy Gentleman Givenchy de barbati Imagini Givenchy Gentleman Givenchy de barbati Imagini Givenchy Gentleman Givenchy de barbati Imagini

Givenchy Gentleman de Givenchy este un parfum Lemnos Aromatic de barbati. Givenchy Gentleman a fost lansat in 1974. Creatorul acestui parfum este Paul Leger. Notele de varf sunt miere, scortisoara, bergamot, trandafir, lamaie si tarhon; notele de mijloc sunt paciuli, radacina de stanjenel, iasomie si cedru; Notele de baza sunt pielarie, ambra, paciuli, mosc, lichen, vanilie, vetiver si zibeta.

miere scortisoara bergamot trandafir lamaie tarhon

paciuli radacina de stanjenel iasomie cedru

pielarie ambra paciuli mosc lichen vanilie vetiver zibeta

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Givenchy Gentleman by Givenchy.

Giorgio for Men

Givenchy Gentleman Recenziile parfumurilor

jivanshi
jivanshi

Foarte greu de recenzat, mai ales de catre un nespecialist ca mine. Este un clasic ramas inca in viata. Daca alte clasice din anii '70 si '80 au fost lovite dur prin reformulari, la GC nu am vazut diferenta, a ramas aceeasi bomba paciuli-miere-piele, cu aceleasi arome. (Se mai simt si multe altele, dar nu sunt foarte sigur pe ele, fac si eu rezumatul profanului:) Este preferatul meu si, pentru multa vreme singurul! Tata il avea cam de cand a aparut, si de atunci m-am indragostit de el; cel mai recent l-am cumparat chiar anul acesta si sunt bucuros sa spun ca e la fel cum il stiu dintotdeauna! Cu proiectie si siaj puternice, poate fi greu de suportat de catre cei din jur, mai ales in zilele noastre, cand lumea s-a dezobisnuit de parfumurile nucleare din anii '80 - atentie la dozare. In rest... daca va place mirosul de paciuli si piele, altul mai bun nu gasiti, chiar si la pret de cateva ori mai mare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Givenchy Gentleman fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Givenchy Gentleman, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Givenchy Gentleman dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Givenchy Gentleman de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Versace Versace Pour Homme Hermes Terre d'Hermes Ted Lapidus TL Pour Lui DSQUARED² He Wood Rocky Mountain Wood Versace Blue Jeans Thierry Mugler A*Men Pure Havane Christian Dior Fahrenheit ScentStory 24 Gold Versace Versace Man Eau Fraiche Hermes Kelly Caleche Hugo Boss Boss Bottled Night Chanel Allure Homme Sport Guerlain Eau de Cologne du 68 Issey Miyake L'Eau d'Issey Pour Homme Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Jacomo Jacomo de Jacomo Gianfranco Ferre Gianfranco Ferre  for Man Giorgio Beverly Hills Giorgio for Men Jean Paul Gaultier Fleur du Mâle