Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Hot Couture Givenchy de dama

Hot Couture Givenchy de dama

Hot Couture Givenchy de dama Imagini Hot Couture Givenchy de dama Imagini Hot Couture Givenchy de dama Imagini

Hot Couture de Givenchy este un parfum Floral de dama. Hot Couture a fost lansat in 2000. Hot Couture a fost creat de Alberto Morillas si Jacques Cavallier. Notele de varf sunt portocala, zmeura si bergamot; notele de mijloc sunt magnolie, vetiver si piper; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra si mosc.

portocala zmeura bergamot

magnolie vetiver piper

lemn de santal ambra mosc

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Hot Couture by Givenchy.

Tooty Musk

Hot Couture Recenziile parfumurilor

Michelle
Michelle

Mie personal nu îmi place deloc acest parfum. Disecat pe note, eu simt zmeură şi piper, dar în ansamblul lui, parfumul mi-a creat o stare de disconfort şi mi-a dat senzaţia de sordid. Şi de acru. Eu am probat EDP, nu cred că am curajul să mai testez şi EDT prea curând.
Pentru cine îl găseşte pe gustul său, persistenţa e bună.

olgastefan
olgastefan

E un parfum minunat. L-am mirosit prima dată în 2003. Nu-mi venea să cred că există așa ceva. Mindblowing! Deși e un preferat al meu pe care nu îl dețin, dar îl venerez, nu l-am recenzat până acum pentru că mi se părea unanimă părerea că e o capodoperă, că, dacă trece o femeie parfumată cu Hot Couture pe lângă tine, te amețește și îți vine să plângi de ciudă că nu îl porți și tu, dar și de teamă că s-ar putea să-i fi furat mințile și îmbătat simțurile și ”lui”. Un parfum de dorit. Ăsta trebuia să se numească, de fapt, Covet. L-am avut de multe ori când eram mai ”mică”, pentru că de câte ori strâgeam niște bani, îi cheltuiam fără discernământ: prietena mea cea mai bună spunea că orice caiet sau carte împrumuta de la mine mirosea a HOT Couture. Acum, fiind mult mai informată, mi-am dat seama că am avut, de-a valma, și EDT-uri și EDP-uri. Diferența era de profunzime: EDT e bombonicios pur și simplu, EDP are acea frumoasă rotunjime de recipient din sticlă în care ai suflat fum... the smokeyness.
Era destul de umilitor dialogul de corectură și recorectură când diverse persoane mă întrebau ce port, le răspundeam, iar ele mă corectau: haute couture. Nu, nu, HOT. Adică fierbinte. Adică inovator și fierbinte, licoarea femeilor frumoase fără efort, cu nota aceea tentantă-prohibitivă a țigărilor fumate în pripă, ca să intri in a certain mood și să pari mai matură decât ești.
Sper să îl mai am cândva. Știu că e popular, că se încearcă a fi copiat, că îl poartă și femei serioase, și pițipoance prea înstărite pentru binele lor... dar e bun.
Eu îl percep și ca pe un părinte ”spiritual” al parfumurilor roz ale anului: La Vie est Belle și Si.

Bea
Bea

Givenchy Hot Couture este un parfum jucaus, plin de suflet cu note de zmeura, ambra si magnolie cu un gram discret de piper, cel putin asta simt eu in acest parfum. Acest parfum feminin este cu adevarat unic. Eu una, il ador. Parfumul Givenchy Hot Couture este un parfum ce poate fi purtat in orice moment al zilei indiferent de ocazie.
10/10.

teo30967
teo30967

mi l doresc f mult si am o bafta ....am deja a doua sticla de organza neinceputa ...nu stiu cand va intra in viata mea parfumul asta dar mi l doresc enorm,mai ales acum ca vine iarna, stiu ca e cald si dulce si miroase a zmeura .

Mi l-am re-cumparat azi, fiindca sticluta mea de 50 ml era pe duca.
N-am mirosit EDT, dar EDP mi-a placut din prima. Din fericire, nu simt prea mult mirosul de zmeura, ramane doar ambra (foaaarte pregnanta, acopera imediat aromele fructate). Total diferita insa de ambra din Prada, de exemplu.
Persistent cat de cat, in sensul ca il aplic dimineata la 7:00 si inca il simt pe la ora 14:00.
Ca o curiozitate, aplicat pe haine rezista mult mai mult, desi ma feresc de obiceiul asta, mi-am patat cateva bluze cu Obsession.
Il folosesc mult cand plec pe teren si am colegi in masina, i-as omori cu Alien sau Opium.
Interesant, e preferat de foarte multi barbati!

Mirunacatowl
Mirunacatowl

EDP imi place ceva mai mult decat EDT, datorita notelor afumat-piperate si de vetiver usor ambrat, care fac zmeurica ceva mai serioasa si mai suportabila, iar parfumul ceva mai interesant pt. mine.
EDT e doar suc de zmeura pura.
Nu ma intelegeti gresit, imi place zmeura sub toate formele comestibile, dar nu stiu de ce, imi repugna sa miroasa pielea mea a ea!
Rara mi se intampla sa am cate o nota pe care nu o pot suporta asa de rau ca zmeura in parfumuri.
Pt. toti/toate care au ceva contra zmeurei in parfumuri: acesta este etalonul de care trebuie sa va feriti! Eu am avut un EDT si l-am facut decanturi de swappat si mai am un decantel de EDP, pe care il miros din cand in cand, sperand sa imi mearga, totusi, intr-o zi la inima...
Pt. tot restul lumii (oameni normali, nu cu pitici pe creieri ca mine), se pare ca e superlativul zmeurei!

Lacra
Lacra

Si mie imi place mult pentru sezonul rece; in plus e foarte persistent.

maeda
maeda

Mama a primit acest parfum acum cativa ani si inca il mai are. Am citit multe cronici pozitive despre Hot Couture, asa ca abia am asteptat sa il incerc, dar nu mi-a placut deloc. Este un parfum enervant de dulce,cu multa ambra, mosc, santal si cam atat simt eu. In schimb varianta edt este minunata si se afla pe lista mea de viitoare achizitii.

tubykap20
tubykap20

Inca unul care asteapta cuminte pe lista de achizitii.

Ma gandesc la acest parfum de ceva ani si habar nu am de ce nu mi l-am luat pana acum! Probabil ca eram foarte fidela unora gen Crystal Noir si Very Irresistible si nu intalnisem inca site-ul fragrantica sa-mi deschida ochii ca pot avea cate parfumuri vreau fara sa fiu exagerata!!! :)

Mie imi miroase a ceara! Stiu ca suna total aiurea,dar daca ati mirosit vreodata ceara curata,aceea care nu e casanta...Sau,mai mult ca sigur cunoasteti gustul unei bucati de fagure plin cu miere care trebuie mestecat pentru a scoate minunatia dulce din el si care in final ramane un mic cocolos de ceara...Ei bine,eu asta vad in Hot Couture! Si imi place raaaaau!!! Doar ca e atins spre final de minunata ambra si de mosc,ceea ce il face foarte senzual.
Eu zic ca merge bine pe vreme rece dar nu strica un puff mic oricand ai chef!

Inca un motiv bun sa il cumpar cat mai repede: imi aminteste de colega de banca din liceu,prietena mea buna de care mi-e tare dor!

Hot Couture by Givenchy 4.13 out of 5 based on 59 ratings and 9 user reviews

StrawberryNET.com
Eau De Parfum 3.4oz
Givenchy Hot Couture Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz
Givenchy Hot Couture Eau De Parfum Spray 100ml 3.4oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Hot Couture fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Hot Couture, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Hot Couture dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Hot Couture de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Kenzo Amour Yves Saint Laurent Cinema Christian Dior Dior Addict Lacoste Lacoste Pour Femme Giorgio Armani Armani Code for Women Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant de Guerlain Givenchy Organza Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lancome Poeme Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Very Irresistible Sensual Thierry Mugler Alien Givenchy Ange ou Demon Prada Infusion d'Iris Juliette Has A Gun Lady Vengeance By Kilian Back to Black Guerlain Shalimar Parfum Initial