Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Play For Her Givenchy de dama

Play For Her Givenchy de dama

Play For Her Givenchy de dama Imagini Play For Her Givenchy de dama Imagini Play For Her Givenchy de dama Imagini Play For Her Givenchy de dama Imagini

Play For Her de Givenchy este un parfum Oriental Floral de dama. Play For Her a fost lansat in 2010. Play For Her a fost creat de Emilie (Bevierre) Coppermann si Lucas Sieuzac. Notele de varf sunt floare de portocal, bergamot, piper roz, sangele voinicului si piersica; notele de mijloc sunt floarea tiare, orhidee, Amyris si magnolie; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, paciuli, rasina benzoica si boabe de tonka.

floare de portocal bergamot piper roz sangele voinicului piersica

floarea tiare orhidee Amyris magnolie

mosc lemn de santal paciuli rasina benzoica boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Play For Her by Givenchy.

Signorina

Play For Her Recenziile parfumurilor

Este un parfum dulceag si destul de sintetic, care mai are mai are ”calitatea” de a fi si foarte comun ca miros. Iti ia aerul, te ingretoseaza cu dulceata lui, nicidecum nu te parfumeaza... Imi pare rau ca asta este un Givenchy, isi da cu firma-n cap!
Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 4/10

Mireille
Mireille

Chiar dacă e la categoria oriental- floral, eu mai degrabă aș zice că s-ar potrivi floral- oriental, respectând ordinea. Este un parfum cu predominanță floral sublim, cu intensitate și persistență bună. Ar putea părea agresiv inițial, dar dacă ai răbdare să se așeze, vei fi uimit de aromele ce ies din trupul tău, timp îndelungat. Prima dată l-am mirosit din întâmplare la cineva care a trecut pe lângă mine și care mirosea atât de ... elegant, contradictoriu, fin, puternic, foarte puțin oriental, dar atât de ... floral. Dar să nu mă întrebați a ce floare miroase, că nu știu. Oricum, nu e dulce, dintr-acela de care să te doară capul, e o floare suavă, puternică dar nu agresivă cu simțul olfactiv. Intensitatea și persistența sunt bune spre foarte bune. Se potrivește în orice situație, la orice oră ( zi sau seară ), mai puțin evenimentelor și ținutelor sportive. Cred că e ideal într-o seară romantică, la o ținută elegantă.

maeda
maeda

Nu știu ce să zic despre acest parfum...la început am dat un puf, dar nu am simțit nimic, așa că a trebuit să mai dau 2 pufuri. Până m-am învârtit eu prin cameră, aproape că au dispărut și astea și a rămas ceva floare de portocal, orhidee, santal și mosc. Play for her nu îmi place, nu îmi transmite nimic, nu are persistență, nici siaj...nu îmi vine să cred că e Givenchy.

craitza
craitza

Un parfum placut dar fara personalitate,si oarecum plictisitor.Pentru mine...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Play For Her fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Play For Her, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Play For Her dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Play For Her de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Kenzo Kenzo Jungle L'Elephant Guerlain Samsara Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Lancome Tresor Chanel Chance Eau de Toilette Hermes Elixir des Merveilles Cerruti 1881 Jean Paul Gaultier Classique Christian Dior Hypnotic Poison Givenchy Ange ou Demon Le Secret Elixir Thierry Mugler Angel Keiko Mecheri Loukhoum Viktor&Rolf Flowerbomb Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Amouage Amouage Lyric Woman Rasasi Rania Oriflame Enigma Tom Ford Tobacco Vanille