Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy de dama

Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy de dama

Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy de dama Imagini

Very Irresistible Givenchy L’Intense de Givenchy este un parfum Chypre Floral de dama. Very Irresistible Givenchy L’Intense a fost lansat in 2011. Nota de varf este prune; Nota de mijloc este trandafir; Notele de baza sunt mosc si paciuli.

prune

mosc paciuli

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Very Irresistible Givenchy L’Intense by Givenchy.

Very Irresistible Givenchy L’Intense Recenziile parfumurilor

Elena Camelia
Elena Camelia

Dupa ce am probat Givenchy Very Irresistible cel clasic, EDP, si am vazut ca se comporta bine pe pielea mea, fiind trecut pe lista cu "vreau sa il am cat mai repede pentru toamna -iarna", am decis sa il incerc si pe acesta in speranta ca miroase la fel de bine, dar mai intens, puternic. Mai intens si mai puternic? OOO DA! Mai bine? OOOO NU!!! NU!NU!NU! A fost o greseala imensa ca am pufait o cantitate generoasa in trecere printr-un magazin de parfumuri inainte de a ma urca in masina cu cineva intr-o zi destul de calduroasa. Ni s-a facut rau imediat si am incercat sa estompez mirosul cu servetele cu alcool pentru ochelari. Abia ce am reusit sa il mai potolesc, insa chiar si a doua zi daca apropiam nasul de portiunea unde l-am incercat il puteam simti. Pentru a fi sigure trebuie testat si lasat pe piele cateva ore pentru a se aseza.

Pe mine miroase rau de tot, acru... Nici o urma de trandafir, doar prune , si alea parca ar fi fost demult cazute pe jos...Se pare ca pielea mea nu are deloc relatii bune cu pruna, am mai patit-o si la alte parfumuri care contin aceasta nota. Am avut rabdarea sa-l suport cateva ore pe incheietura, pana la urma notele finale au devenit chiar placute, dar e peste puterile mele sa-l port doar pentru notele de baza!
Eu am perceput siajul (intotdeauna il percep poate prea bine la parfumurile care nu-mi plac), dar sotul meu a zis ca nu simte mare lucru. Longevitatea- cam 4 ore pana au aparut notele de baza.
E primul "Very Irresistible" pe care-l incerc, nu stiu daca are rost sa mai probez si altele, desi imi place casa Givenchy.

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Aveto noroc, domanelor cu el, atunci, pe mibe miroase a parfum invechit si transpiratie... iubesc genul chypre fructat si am sperat sa imi placa si VI intense insa ori de cate ori il testez simt in nas un miros ca de murdarie corporala! :))) cer scuze fanilor, dar asa miroase pe mine, din pacate! Va invidiez! Probabil pruna si paciuli combinate dau acest efect. Separat, le iubesc, impreuna, mi se par distrugatoare!

Si eu am acest parfum si il iubesc foarte mult! Miroase foarte bine, ma face sa ma simt ca o lady atunci cand il port, iar persistenta si siajul... absolut fantastice!! Predomina pruna intr-adevar pe pielea mea insa nu e una in descompunere, ci una coapta, zemoasa, combinata cu un trandafir suav. Imi pare foarte senzual parfumul!
Nota mea: 9/10

Adelinasworld

Hertha, 5 ore tinea pe pielea mea in sensul ca daca imi lipeam nasul de piele, mai simteam ceva. In niciun caz nu proiecta. Nu m-a impresionat cu nimic din pacate.

arianperfume
arianperfume

Acest parfum dispare in 5 minute de pe pielea mea, nu miroase rau, trandafir+multa pruna, dar persistenta e sub orice critica.

Adelinasworld

Hertha, ce diferit il simti tu...Nu stiu de ce pe pielea mea nu a fost deloc deosebit. Trandafirul abia il simt, insa pruna predomina in marea majoritate a timpului. Poate ii mai dau o sansa..

Adelinasworld

Am purtat astazi acest parfum, aveam o mostra. Din pacate am avut asteptari prea mari de la el.

Il gasesc un parfum fad, fara personalitate. Pe pielea mea nu a evoluat considerabil..la inceput am simtit o pruna zaharisita care dupa vreo ora de purtare a fost imbratisata de un trandafir care se vrea proaspat, imbobocit, dar de fapt este fara viata. In final apare moscul care confera o oarecare stabilitate...

Parfumul are un siaj delicat, longevitate mica. In maxim 5 ore disparuse complet de pielea mea.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Very Irresistible Givenchy L’Intense dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Very Irresistible Givenchy L’Intense de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Nina Ricci Ricci Ricci Guerlain La Petite Robe Noir Givenchy Very Irresistible Sensual Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison Christian Dior Hypnotic Poison Thierry Mugler Alien Christian Dior Dior Addict Lorenzo Villoresi Teint de Neige Versace Crystal Noir Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Miss Dior Le Parfum Givenchy Ange ou Demon Guerlain Shalimar Parfum Initial Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Lolita Lempicka L de Lolita Lempicka Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dune Calvin Klein Euphoria Hermes 24 Faubourg