Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Very Irresistible Sensual Givenchy de dama

Very Irresistible Sensual Givenchy de dama

fin condimentat
Very Irresistible Sensual Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Sensual Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Sensual Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Sensual Givenchy de dama Imagini Very Irresistible Sensual Givenchy de dama Imagini

Very Irresistible Sensual de Givenchy este un parfum Floral de dama. Very Irresistible Sensual a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Dominique Ropion. Parfumul prezinta bujor, paciuli, vanilie, anason stelat si trandafir.

bujor paciuli vanilie anason stelat trandafir

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Very Irresistible Sensual by Givenchy.

Very Irresistible

Very Irresistible Sensual Recenziile parfumurilor

nelly_rose
nelly_rose

Este primul meu parfum si totodata cel mai usor de purtat si proaspat parfum complex pe care il am. Desi sunt la a treia sau a patra sticla inca nu m-am plictisit de el.
Parfumul incepe direct cu un buchet de trandafiri si bujori proaspeti, condimentati cu anason care, de altfel, e nota care face acest parfum sa fie unic intre alte parfumuri cu trandafiri. Anasonul ii confera o nota acrisoara. Patchouli e prezent dar nu e medicinal ci fin si ii confera parfumului o tenta lemnoasa, eleganta. Vanilia e intr-o doza foarte mica, cat sa-l indulceasca si sa nu fie un parfum rece.
N-as zice ca e un parfum tipic de trandafiri, nu il simt ca pe un soliflor. E complex, modern, spumos, cu siaj frumos si bun si persistenta de 5-6 ore desi, acum cativa ani, era de 8-10 ore. Probabil m-am obisnuit eu cu el.

Este un floral frumos unde simt bine trandafir, anason stelat, paciuli si vanilie. Combinatia trandafir-paciuli este reusita, anasonul ii da un touch deosebit, iar vanilia este cea care il face senzual! Imi place! Siaj bun, persistenta buna. Nota mea: 7/10

madllennee
madllennee

hmmmm...e foarte delicat....dar nu prea m-a impresionat...trandafirul abia se simte ....not for me..

tubykap20
tubykap20

Sensual doar cu numele pentru ca Mr. Patchouli isi face ca de obicei treaba si reuseste sa il faca sexy si agresiv,fata de originalul sexy-defensiv. Daca stau bine sa ma gandesc nici aceeasi imagine inocenta cu Liv Tyler nu se mai potriveste.
Se simte bineinteles amprenta trandafirului numai ca aici totul e usor condimentat cu anason stelat si patchouli si cremuit cu suficienta vanilie!
Am o sticluta mica de 30 ml primita cadou de la fratele meu anul trecut si inca mai am 15 ml in ea! De ce? Ati ghicit! L-am purtat doar seara la petreceri si iesiri in oras sau in zile reci.

Longevitate 10+
Siaj 10+

Acum observ ca nu trebuie sa ai numai giganti de 100 ml si ca cele puternice si elegante sunt suficiente in sticle de 30/50ml.
"Esentele tari se tin in fiole mici"...Foarte adevarat!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Givenchy Very Irresistible Sensual fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Givenchy Very Irresistible Sensual, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Very Irresistible Sensual dupa Givenchy. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Very Irresistible Sensual de Givenchy reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy Hot Couture Kenzo Kenzo Amour Thierry Mugler Alien Essence Absolue Givenchy Very Irresistible Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Coco Eau de Parfum Keiko Mecheri Loukhoum Thierry Mugler Angel Thierry Mugler Alien Cerruti 1881 Christian Dior Pure Poison Nina Ricci Ricci Ricci Giorgio Armani Sensi Chanel Allure Sensuelle Juliette Has A Gun Lady Vengeance Givenchy Ange ou Demon Jean Paul Gaultier Classique Guerlain Insolence Eau de Parfum Giorgio Armani Armani Code for Women