Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Vanderbilt Gloria Vanderbilt de dama

Vanderbilt Gloria Vanderbilt de dama

Vanderbilt Gloria Vanderbilt de dama Videouri Vanderbilt Gloria Vanderbilt de dama Videouri
Vanderbilt Gloria Vanderbilt de dama Imagini

Vanderbilt de Gloria Vanderbilt este un parfum Oriental Floral de dama. Vanderbilt a fost lansat in 1982. Creatorul acestui parfum este Sophia Grojsman. Notele de varf sunt aldehide, ananas, floare de portocal, lavanda, note verzi si bergamot; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, radacina de stanjenel, iasomie, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, scortisoara, opoponax, mosc, zibeta, vanilie si vetiver.

aldehide ananas floare de portocal lavanda note verzi bergamot

garoafa tuberoza radacina de stanjenel iasomie ylang-ylang trandafir

lemn de santal scortisoara opoponax mosc zibeta vanilie vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Vanderbilt by Gloria Vanderbilt.

Vanderbilt Recenziile parfumurilor

olgastefan
olgastefan

Credeam că nu ştiu cum miroase şi mă intrigau textele legate de popularitatea lui. Mama mea cu certitudine nu l-a avut (de altfel, în momentul în care i l-am făcut cadou pe al meu, şi-a exprimat dezaprobarea vizavi de "cât de ieftin" miroase parfumul ăsta). Ieftin a fost, într-adevăr, şi, din punctul meu de vedere, dacă nu mi-ar fi evocat o suită de educatoare, învăţătoare, asistente şi, din trecutul ceva mai apropiat, o persoană absolut insuportabilă, ar fi fost minunat: dulce, cremos, vintage, puţin cam "cuminte" şi "non-vampă" pentru mine, dar bun din când în când. Până la urmă, parfumul a ajuns la o doamnă de 55 plus, care l-a apreciat şi căreia i-a trezit nostalgii. Din experienţa răstimpului cât am încercat şi eu să-l port pot spune că nu atrage complimente, dar stă bine la capitolul longevitate şi siaj, lucru mai rar întâlnit la parfumurile ceva mai contemporane, disponibile la acelaşi preţ.

Vanderbilt by Gloria Vanderbilt 2.79 out of 5 based on 25 ratings and 1 user reviews

Eau De Parfum 0.8oz
Vanderbilt by Gloria Vanderbilt EDT Spray 3.4 oz for Women
Vanderbilt by Gloria Vanderbilt EDT Spray 3.4 oz for Women
FragranceX.com
Eau De Toilette 3.4oz
V By Vanderbilt Perfume by Gloria Vanderbilt, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
V By Vanderbilt by Gloria Vanderbilt EDT Spray 3.4 oz for Women
V By Vanderbilt by Gloria Vanderbilt EDT Spray 3.4 oz for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gloria Vanderbilt Vanderbilt fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gloria Vanderbilt Vanderbilt, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Vanderbilt dupa Gloria Vanderbilt. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Vanderbilt de Gloria Vanderbilt reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Kenzo Flower by Kenzo Giorgio Armani Armani Code for Women Calvin Klein Euphoria Givenchy Ange Ou Demon Le Secret Thierry Mugler Angel Givenchy Very Irresistible Sensual Christian Dior J`adore Cerruti 1881 Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Thierry Mugler Womanity Yves Saint Laurent Parisienne Gucci Gucci Eau de Parfum II Givenchy Organza Amouage Honour Woman Viktor&Rolf Flowerbomb Hermes Elixir des Merveilles Lancome Tresor Midnight Rose Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Idylle Paco Rabanne Ultraviolet