Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Cabaret Gres de dama

Cabaret Gres de dama

Cabaret Gres de dama Imagini

Cabaret de Gres este un parfum Chypre Floral de dama. Cabaret a fost lansat in 2002. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt bujor, lacramioare si trandafir; notele de mijloc sunt violeta, tamaie si stanjenel; Notele de baza sunt ambra, paciuli, mosc, lemn de santal si oleandru.

bujor lacramioare trandafir

violeta tamaie stanjenel

ambra paciuli mosc lemn de santal oleandru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cabaret by Gres.

Cabaret Recenziile parfumurilor

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un chilipir de parfum care va placea celor ce iubesc deja Perles Lalique sau Dior Midnight Poison. Cabaret miroase a trandafir si a paciuli pudrat, este un parfum foarte frumos, in care trandafirul se rotunjeste cu paciuli si un strop de pudra vintage. Foarte reusita combinatia altminteri extra facuta si rasfacuta. Nu simt tamaia ci mai mult piperul care aduce a piper roz, cum eu simt ca este si trandafirul. E un trandafir nu foarte aromat, deloc proaspat, un trandafir roz-fanat cu petalele brumate de pudra si de o boare delicata de piper. Chiar sugereaza cabaretul cu aer demimonden, ca in filmul omonim cu Liza Minelli. Este foarte departe de trandafirii feciorelnici din floralele romantice dar si foarte diferit de parfumurile chypre clasice. Merita fiecare banut, e foarte bine lucrat si miroase extrem de scump.

In sfarsit pot spune despre un parfum ieftin ca imi place!!!! Seamana incredibil de bine cu Lady Vengeance de la Juliette Has a Gun... Este un trandafir usor condimentat, pudrat si cu iz de tamaie. Singura diferenta dintre cele doua parfumuri este faptul ca Lady Vengeance este totusi mult mai rafinat si are siaj si persistenta mult mai mari. Acesta de fata are siaj mediu si persista maxim 3 ore. Parca ar fi de nisa, nu alta...:)
Nota mea: 8/10

Cabaret by Gres 4.14 out of 5 based on 7 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gres Cabaret fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gres Cabaret, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cabaret dupa Gres. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cabaret de Gres reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Elie Saab Le Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Chanel Chanel No 19 Poudre Christian Dior Dior Addict Lalique Lalique Le Parfum Juliette Has A Gun Lady Vengeance Christian Dior Dune Yves Rocher Voile d'Ambre Jean Paul Gaultier Gaultier 2 Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dolce Vita Calvin Klein Obsession Tom Ford Black Orchid Jimmy Choo Jimmy Choo Jean Paul Gaultier Classique Chanel Chanel N°19 Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Miss Dior (new) Christian Dior Midnight Poison Chanel Allure Sensuelle