Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Cabotine Gres de dama

Cabotine Gres de dama

Cabotine Gres de dama Imagini Cabotine Gres de dama Imagini

Cabotine de Gres este un parfum Floral de dama. Cabotine a fost lansat in 1990. Creatorul acestui parfum este Jean-Claude Delville. Notele de varf sunt coriandru, coacaze negre, prune, cassia, piersica, mandarina si floare de portocal; notele de mijloc sunt garoafa, tuberoza, stanjenel, violeta, frezie, ghimbir, iasomie, zambila, heliotrop, ylang-ylang si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc, zibeta, vanilie, vetiver, cedru si coacaze negre.

coriandru coacaze negre prune cassia piersica mandarina floare de portocal

garoafa tuberoza stanjenel violeta frezie ghimbir iasomie zambila heliotrop ylang-ylang trandafir

lemn de santal boabe de tonka ambra mosc zibeta vanilie vetiver cedru coacaze negre

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cabotine by Gres.

Poison Tendre
Volupte
Nadine
La Vie Est Belle
Paris

Cabotine Recenziile parfumurilor

monafro
monafro

Se pare că, odată cu vârsta, nu prea mai îmi plac decât chypre-urile frantuzesti, deşi probabil multă lume le consideră tare demodate. Eu cred că sunt sofisticate şi rafinate, aşa cum sunt şi doamnele de 40+ ani...iar Cabotine îmi place pentru că deşi e pregnant, e verde, e primăvăratic, puţin şăgalnic, ca o pariziancă cu nostalgia tinereţii sale...Enfin, nota 8.

Merdelia
Merdelia

Cabotine e complex, voluptuos, cu personalitate. Ma voi referi la varianta apa de toaleta, la fel de exotica, dar mai "verde", care se deschide in forta cu ghimbir, mandarina, coriandru, piersica, ulterior ylang-ylang. Urmeaza bogatia notelor florale (crin, frezie, zambila, iasomie, tuberoza, trandafir), un buchet adeseori neinteles si foarte subestimat, dupa parerea mea. Baza lemnoasa e bine structurata, devine cald, pudrat si foarte confortabil spre final. Per ansamblu, are acel iz vintage provocator specific anilor '90. Mie imi place destul de mult, 9/10.

contesaNo1
contesaNo1

L-am achizitionat intamplator, la un targ de antichitati. Si prin multimea de prostioare si brizbriz-uri de pe o taraba l-am zarit intr-o cutiuta parca aruncat si fara importanta...Daar ce sa vad..cand l-am mirosit....Hmm...parfum de zana...de primavara!. La prima mirosire as fi jurat ca e de lacramioare,verde, primavaratic si aerisit.Apoi am simtit frezia, zambila si garoafa, insa rand pe rand apar si irisul si tuberoza care maturizeaza parfumul. E adevarat ca la inceput se simte un iz mai pronuntat de alcol dar in cateva minute dispare. In a doua parte, caci eu asa l-am perceput doar in doua etape, parfumul se domoleste, devine mai cald si incep sa isi faca simtita prezenta vanilia, heliotropul si ambra...Luat in intregime parfumul este frumos, tineresc, da senzatie de prospetime si il vad purtat de domnisoare finute, adolescente dar de ce nu si de doamne care adora aromele primavaratice...

leoliliana
leoliliana

la inceput miroase ca un spray insecticid!nu il recomand!greu!

Eau De Toilette 1oz
Eau De Parfum 3.3oz
Cabotine Perfume by Parfums Gres, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Cabotine Perfume by Parfums Gres, 3.3 oz Eau De Parfum Spray for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Cabotine by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women.
Cabotine by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Parfum Spray for Women.
Eau De Toilette 3.4oz
Cabotine Fleur Edition Perfume by Parfums Gres, 3.4 oz Eau De Toilette Spray for Women
Cabotine by Parfums Gres, 2 Piece Gift Set for Women
Cabotine by Parfums Gres, 2 Piece Gift Set for Women
Eau De Parfum 3.4oz
Cabotine by Parfums Gres Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Cabotine by Parfums Gres Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz for Women
Gift Set 3.4oz
Cabotine Gift Set by Parfums Gres Gift Set for Women Includes 3.4 oz Eau De Toilette Spray 6.7 oz Body Lotion 6.7 oz Shower Gel
Gift Set 4oz
Gres Cabotine de Gres Gift Set I. Eau De Toilette 3,4 oz Body Milk 6,7 oz Shower Gel 6,7 oz
Eau De Toilette 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz
Cabotine by Parfums Gres, 3 Piece Gift Set for Women
Cabotine by Parfums Gres, 3 Piece Gift Set for Women
Eau De Toilette 3.4oz
Cabotine by Parfums Gres EDT Spray 3.4 oz Body Lotion 6.7 oz Shower Gel 6.7 oz for Women
Eau De Parfum 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Gres Cabotine Eau De Parfum Spray 100ml 3.3oz
Gift Set 3.4oz
Gres Cabotine Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 200ml 6.76oz Miniature 3pcs
Gift Set 3.4oz
Gres Cabotine Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz Body Lotion 200ml 6.76oz Miniature Hearts Box 3pcs

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gres Cabotine fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gres Cabotine, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cabotine dupa Gres. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cabotine de Gres reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent Paris Hermes 24 Faubourg Givenchy Amarige Christian Dior Miss Dior Le Parfum Guerlain Idylle Boucheron Boucheron Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Lancome Magie Noire Christian Dior Dune Cartier La Panthere Givenchy Very Irresistible Givenchy Organza Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Elizabeth Arden 5th Avenue Guerlain Samsara Eau de Parfum Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Rose Perfection Christian Dior Poison Tendre Christian Dior Dior Addict