Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Goddess Hommage a Greta Garbo Gres de dama

Avut: 1

scortisoara
Goddess Hommage a Greta Garbo Gres de dama Imagini

Goddess Hommage a Greta Garbo de Gres este un parfum Chypre Floral de dama. Creatorul acestui parfum este Marie Salamagne. Notele de varf sunt cardamom, mandarina si prune; notele de mijloc sunt iasomie, scortisoara si heliotrop; Notele de baza sunt lemn de santal, lichen, ambra si vanilie.

cardamom mandarina prune

iasomie scortisoara heliotrop

lemn de santal lichen ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Goddess Hommage a Greta Garbo by Gres.

Goddess Hommage a Greta Garbo Recenziile parfumurilor

Parfumul incepe cu mirosul unei prune destul de fermentate (ceea ce nu prea imi place), vine apoi o doza destul de buna de scortisoara si o iasomie destul de sintetica. Cele doua (scortisoara si iasomia) nu dau bine deloc impreuna, mirosul este unul ciudat si totodata destul de gretos. Spre final, parfumul se mai incalzeste, devine usor ambrat si vanilat. Siaj are, de persistat persista cam 4 ore, dar... nu imi place.
Nota mea: 4/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gres Goddess Hommage a Greta Garbo fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gres Goddess Hommage a Greta Garbo, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Goddess Hommage a Greta Garbo dupa Gres. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Goddess Hommage a Greta Garbo de Gres reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Floral
Trussardi Donna Trussardi Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Jean-Louis Scherrer S de Scherrer Avon Occur! Miss Sixty Miss Sixty Rock Muse Sonoma Scent Studio Vintage Rose Lancome Hypnose Senses Corine de Farme Camelia Carven Intrigue Molyneux Le Chic Princesse Marina De Bourbon A La Francaise Alviero Martini Urban Safari Woman