Designeri » F-H » Floral Verde « Grupuri

Envy Gucci de dama

Envy Gucci de dama

Envy Gucci de dama Videouri
Envy Gucci de dama Imagini Envy Gucci de dama Imagini Envy Gucci de dama Imagini Envy Gucci de dama Imagini

Envy de Gucci este un parfum Floral Verde de dama. Envy a fost lansat in 1997. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt ananas, magnolie, frezie, piersica si bergamot; notele de mijloc sunt stanjenel, violeta, iasomie, zambila, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, mosc, iasomie, lichen si cedru.

ananas magnolie frezie piersica bergamot

stanjenel violeta iasomie zambila lacramioare trandafir

lemn de santal mosc iasomie lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Envy by Gucci.

Tasmeem Women

Envy Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Trebuie sa aveti rabdare sa-i treaca notele verzi din debut pentru ca sunt foarte neplacute. Apoi apare gingas un parfumel fructat cu ananas, piersica si lacramioare. Eu nu le-am simtit dar mi s-a spus ca sunt acolo. Delicat, proaspat, mi se pare ca nu ar sta bine decat pe o fatuca blonda, plapanda. Doamnelor, puteti sa treceti peste el, nu ati pierdut nimic! Siajul si persistenta sunt asemeni fetei pe care ar sta cel mai bine. 7/10 pentru ca e bine lucrat.

Este un floral-fructat foarte aerisit, usor, potrivit pentru primavara. Miroase a zambile, lacrimioare ananas si un strop de piersica, invaluite toate intr-o boare de mosc. Parfumul este simplut, dar nu e rau facut, are ingrediente destul de bune, iar combinatia este reusita, nu e nici prea fructat, nici prea floral, nici adolescentin. Daca la inceput, parfumul era predominant floral-verde, cu timpul el devine din ce in ce mai fructat, simtindu-se tot mai bine piersica, ce ii da si un iz pudrat.Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Liana P.
Liana P.

Il "port" de muuuulti ani! Si nimic nu-l inlocuieste.
Imi lasa impresia unui echilibru de arome la care nu voi renunta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gucci Envy fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gucci Envy, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Envy dupa Gucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Envy de Gucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Christian Dior Pure Poison Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Givenchy Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige Hermes 24 Faubourg Christian Dior Dior Addict Lacoste Lacoste Pour Femme Giorgio Armani Armani Prive Cologne Spray Cuir Amethyste Christian Dior Midnight Poison Givenchy Very Irresistible Sensual Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Guerlain My Insolence Prada L`Eau Ambree Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Chloe Love Eau Intense Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Giorgio Armani Sensi Pierre Balmain Ambre Gris