Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Flora by Gucci Eau de Parfum Gucci de dama

Flora by Gucci Eau de Parfum Gucci de dama Imagini Flora by Gucci Eau de Parfum Gucci de dama Imagini

Flora by Gucci Eau de Parfum de Gucci este un parfum Floral de dama. Flora by Gucci Eau de Parfum a fost lansat in 2010. Notele de varf sunt citrice, bujor si mandarina; notele de mijloc sunt osmanthus si trandafir; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli si piper roz.

citrice bujor mandarina

osmanthus trandafir

lemn de santal paciuli piper roz

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Flora by Gucci Eau de Parfum by Gucci.

Flora by Gucci Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Oh! Nu imi place deloc! Este un floral extrem de sintetic si opulent. Miroase a osmanthus, insa unul sintetic rau, plus ceva caise, pe o baza de paciuli. Defapt miroase a punga de plastic, a ingrediente de proasta calitate, a pitzipoanca parfumata...
Siaj si persistenta bune, insa... de la mine are un mare NU.
Nota mea: 2/10

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un osmanthus frumos, cu note usor citrice. Se simte si bujorul, spre deosebire de paciuli, pe care eu nu il percep deloc. Este un parfum doar aparent citric, un parfum relaxant, bun de vara, inofniv, samponos, pe care l-am purtat cu placere si xare prin nota de osmanthus foarte bine redata, se salveaza din banalul genului. Mai tare si cu o proiectie mai buna ca varianta edt, Flora este un Gucci tipic: comercial, fatzos, conceput sa se vanda bine, creat in spiritul necomplicat al timpului. Casa este celebra pentru modul lipsit de scrupule in care abandoneaza parfumuri mai vechi si putin vandabile si le inlocuieste cu altele, noi si pe gustul publicului.

Mie imi place mult la Flora faptul ca desi este citric nu e deloc o limonada lesinata. Imi place si latura lui simpla, vandabila si necomplicata care il face perfect pentru momentele in care nu simt nevoia de ceva cu mult va-va-voom. Nu il consider deloc dulce, ci mai mult acrisor. Pentru mine mirosul acesta e proaspat, sugereaza vara, caldura, curatenie. Il voi recumpara cu siguranta pentru zilele in care floralele mele obisnuite devin prea grele. Un parfum 100% casual si un must have pentru iubitorii casei, printre care ma numar.

maeda
maeda

Flora nici nu imi place, nici nu imi displace. Mie imi miroase ca o placinta cu caise abia scoasa din cuptor. E un parfum dulceag, de vreme rece, de purtat din cand in cand pentru diversitate.

Gucci Flora by Gucci Eau De Parfum for women 1 oz
Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum 1 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray
Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum 2.5 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gucci Flora by Gucci Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Flora by Gucci Eau de Parfum dupa Gucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Flora by Gucci Eau de Parfum de Gucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Estée Lauder Sensuous Thierry Mugler Womanity Chanel Allure Sensuelle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Jimmy Choo Jimmy Choo Christian Dior Miss Dior (new) Christian Dior Dolce Vita Chanel Chanel N°5 Agent Provocateur Agent Provocateur Nina Ricci Premier jour Jean Paul Gaultier Classique Eau de Parfum Chanel Allure eau de parfum Giorgio Armani Armani Code for Women Guerlain Shalimar Christian Dior J`adore Dolce&Gabbana Dolce&Gabbana Pour Femme Intense Kenzo Kenzo Amour Guerlain Shalimar Parfum Initial Tom Ford Noir de Noir