Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama

Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama

Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini Gucci Eau de Parfum II Gucci de dama Imagini

Gucci Eau de Parfum II de Gucci este un parfum Floral Fructat de dama. Gucci Eau de Parfum II a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Antoine Maisondieu. Notele de varf sunt coacaze negre, mandarina, cassia, fructe rosii si portocala amaruie; notele de mijloc sunt bujor, mure, violeta, frezie, iasomie si lacramioare; Notele de baza sunt mosc, heliotrop si cedru.

coacaze negre mandarina cassia fructe rosii portocala amaruie

bujor mure violeta frezie iasomie lacramioare

mosc heliotrop cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gucci Eau de Parfum II by Gucci.

Gucci Eau de Parfum II Recenziile parfumurilor

melanj
melanj

Gucci II ...

descrierea lui o gasiti chiar si aici ;
port aceat parfum de ani buni;
de vreo cateva luni caut si caut si Nu stiu, Nu am gasit inca un alt parfum cu care sa il inlocuisc ;
colegii ma asociaza cu acet parfum ;
am purtat intr-o zi narciso rodriguez si desi era un parfum bun-dupa parerea mea,(N R for her ) colegii au spus ca imi vine mai bine gucii II si ca acela ma reprezinta ;
in fine ...e destul de scump si nu persista decat foarte putin timp;
mai dau cateva ture si daca nu gasesc nimic, o sa iua a nu stiu cata sticluta (desi e cam mare :) ) de gucci II
nota 9 pentru acuratetea parfumului
nota 6 pentru persistenta scazuta
nota 9,8 pentru designul exceptional al sticlei
a! un amanunt interesant si bine de leuat in calcul:
PARFUMUL GUCCI II NU SE "LIPESTE DE HAINE ' ADICA HAINELE NU II IMPRUMUTA MIROSUL, CEE CE E UN LUCRU BUN , DIN PUNCTUL MEU DE VEDERE !!!!

Gucci II miroase intens a fructe de padure, putin piper roz care-i da un "je ne sais quoi" si bujor pur si curat. Rozul ii vine ca o manusa, perfect! Freamata de veselie si feminitate. M-a cucerit din prima clipa si l-am avut permanent in colectie in ultimii ani. Il prefer cu precadere vara, caci aroma lui fructata e bine pusa in valoare pe temperaturi mai inalte. Pentru mine care nu obisnuiesc sa port arome citrice, genul asta de parfum e o buna alternativa. Cam din aceeasi familie cu Amethyst Lalique, insa acela e mai rasat si mai nobil. Oricum, e simpatic si mereu agreat de cei din jur.
Gucci II nu le are chiar pe toate, cu longevitatea stand mai slab decat s-ar banui dupa explozia intensa din prima jumatate de ora. E la fel de spectaculos si scurt ca un artificiu. Hai, il iert, e un rebel carismatic.

Un parfum foarte interesant, este floral-fructat dar nu adolescentin, ci usor spicy. La inceput simt un strop de scortisoara, chiar daca ea nu e listata, apoi de simte un usor miros ca de musetel, cald, rotund, sau poate un miros ca de ceai. Oricum, este foarte interesant parfumul!
Nota mea: 6/10

tubykap20
tubykap20

Stiu ca nu are legatura dar nu ma pot abtine!
Asa cred ca prefera casa Gucci sa faca sticlele...Din materiale grele! Daca le-am cumpara la greutatea sticlei+ml,casa Gucci ar deveni inaccesibila si fitza fitzelor! Sotul meu are o sticluta de 50 ml de Gucci by Gucci pour homme si e la fel de grea ca CK Be de 200 ml! In plus,capacul e dintr-un metal atat de gros si bine finisat incat...daca ma enerveaza il amenint doar cu capacul...si e suficient! :)))))

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gucci Gucci Eau de Parfum II fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gucci Gucci Eau de Parfum II, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gucci Eau de Parfum II dupa Gucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gucci Eau de Parfum II de Gucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Cartier Delices Christian Dior J`adore Guerlain Insolence Eau de Parfum Bvlgari Bvlgari Pour Femme Thierry Mugler Womanity Chanel Coco Eau de Parfum Givenchy Very Irresistible Kenzo Flower by Kenzo Bvlgari Omnia Amethyste Lancome Tresor Midnight Rose Guerlain Idylle Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Thierry Mugler Angel Viktor&Rolf Flowerbomb Guerlain Aqua Allegoria Jasminora Burberry Burberry Brit Hermes Elixir des Merveilles Cerruti 1881 Nina Ricci Love in Paris Givenchy Very Irresistible Sensual