Designeri » F-H » Chypre Fructat « Grupuri

Gucci Rush Gucci de dama

Gucci Rush Gucci de dama

Gucci Rush Gucci de dama Videouri
Gucci Rush Gucci de dama Imagini Gucci Rush Gucci de dama Imagini Gucci Rush Gucci de dama Imagini Gucci Rush Gucci de dama Imagini Gucci Rush Gucci de dama Imagini Gucci Rush Gucci de dama Imagini

Gucci Rush de Gucci este un parfum Chypre Fructat de dama. Gucci Rush a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Michel Almairac. Notele de varf sunt petale de frezii africane, piersica si gardenie de California; notele de mijloc sunt coriandru, trandafir de Damasc si iasomie; Notele de baza sunt vanilie naturala, paciuli si vetiver.

petale de frezii africane piersica gardenie de California

coriandru trandafir de Damasc iasomie

vanilie naturala paciuli vetiver

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Gucci Rush by Gucci.

Giordani White Gold
PG05 L'Eau de Circe
X for Women
Azalee
Rasha

Gucci Rush Recenziile parfumurilor

lily13ana
lily13ana

Nu ma intrebati de ce, dar Rush imi aminteste de Eden de la Cacharel. L-am ocolit ani de zile din pricina ca este accesorizat cu sticla aceasta oribila (care nu este chiar atat de oribila in varianta de 50 ml; incepe sa mi se para chiar draguta). Este un parfum captivant, care nu place oricui si care pe mine m-a intrigat si m-a determinat sa il cumpar. Este puternic la debut, eu simt cel mai bine frezie si pacilui. Sigur se mai simte si altceva, dar nasul meu nu detecteaza notele. Dupa ce se mai domoleste ramane pe piele paciuli vanilat si ceva floricele. Este o floare care apare si dispare mereu si nu o pot identifica, pare sa fie trandafirul sau frezia, nu stiu, nu o simt mereu. Persistenta si siaj foarte bune. Il recomand tuturor, inclusiv celor cu prejudecati legate de sticla :D.

cateyes
cateyes

Un parfum extrem de tare, in prima faza, apoi, dupa cateva ore se echilibreaza si devine foarte placut.
E pentru o femeie puternica, care stie sa se dea cu el cu ceva tact si foarte discret, altfel devine...periculos, insa nu in sensul bun.
E persistent, se simte si dupa dus la mine. Cred ca pe o fumatoare se simte mai bine. Ii mai atenueaza din dulceata.

Alina B
Alina B

Un parfum dulce-chimic. Persistenta buna si siaj maxim. Este strident. Din pacate, stridenta este una chimica. Trebuie sa fie compatibil cu PH-ul persoanei care il poarta. L-am avut, mi-a placut mult la inceput fiindca era altceva. Dar nu mai pot sa port asa ceva sub nici o forma. Mi se face rau.

olgastefan
olgastefan

un caz clasic de simulacru vs original: mi s-a părut mult timp că prea seamănă cu Cat Deluxe, pe care l-am avut cu mult înainte să aud despre Gucci Rush.
frezia e acolo, în centru, la fel și patchouli. parfumuri debordând de feminintate, ambele. poate că e mai pufos-prițesiu Cat Deluxe, iar Rush, mai femme fatale agresivă, cu minim un item vestimentar din vinil :). azi am retestat Rush: pe piele, mirosul e demențial. te transformă.

întrucât sunt tot mai mare fană a casei Lalique, mă gândeam să încerc o altă creație a lui Michel Almairac, despre care se zice (pe siteul mamă) că îl reinterpretează: Lalique Azalee. reiau dilema pe care am formulat-o și pe forum și vă întreb: ce ziceți? se probează zvonurile?

Sonia Raicu
Sonia Raicu

Un paciuli usor fructat care mie imi aminteste de Flora Gucci in varianta hardcore. Nu ii gasesc multe calitati, poate doar difuziunea exemplara. Pentru mine, problema cu acest parfum este latura lui cheap, stridenta si cam vulgara, latura care nu este mereu vizibila si care se exprima doar pe anumite persoane. Nu imi displace, miroase puternic si are personalitate dar este putin pe muchie de cutit. Este considerat un mare parfum insa nu e usor de inteles de ce.

raluca maria
raluca maria

mult prea dulce, mult prea strident... imi creaza impresia de vulgaritate

Este un parfum dulce-pudrat, in care simt piersica, frezie si un strop de paciuli. Este interesant, nu e comun, are persistenta buna si siaj mare. Nota mea: 8/10

SmashedDreams
SmashedDreams

Pe mine mirosea foarte dulce insa l-am dat mamei si pe ea mirosea foarte bine. Se simte mirosul de frezie si piersica destul de puternic. Este un parfum persistent.

craitza
craitza

Parfum dulceag-pudrat in care recunosc frezia si piersica,feminin,aerisit,placut,care imi aduce aminte de bombonelele CIP din copilarie !

Gucci Rush Eau De Toilette for women 1 oz
Gucci Rush Eau De Toilette Spray 75ml 2.5oz
Macys.com
Gucci Rush Eau de Toilette, 1.7 oz
Gucci Rush Eau de Toilette, 1.7 oz

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Gucci Gucci Rush fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Gucci Gucci Rush, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Gucci Rush dupa Gucci. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Gucci Rush de Gucci reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dior Addict Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Pure Poison Robert Piguet Visa 2007 Thierry Mugler Alien Essence Absolue Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Insolence Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Thierry Mugler Alien By Kilian Back to Black Guerlain Samsara Eau de Parfum Yves Saint Laurent Cinema Kenzo Kenzo Amour Guerlain Insolence Christian Dior Dune Chanel Allure Sensuelle Lancome La Vie Est Belle Givenchy Organza