Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Angélique Noire Guerlain unisex

Angélique Noire Guerlain unisex

Angélique Noire Guerlain unisex Imagini

Angélique Noire de Guerlain este un parfum Oriental Floral unisex. Angélique Noire a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Daniela (Roche) Andrier. Notele de varf sunt aglica, fructe rosii si Para; notele de mijloc sunt iasomie si chimion; Notele de baza sunt vanilie, aglica si cedru.

aglica fructe rosii Para

iasomie chimion

vanilie aglica cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Angélique Noire by Guerlain.

Angélique Noire Recenziile parfumurilor

sigrid
sigrid

N-am mirosit o aglica (sinonim cu angelica/Angelique) in viata mea dar i-as da credit, din moment ce avem un Guerlain exclusivist centrat pe ea, macar in titlu. Inteleg ca, dupa ce ca miroase frumos, mai are si gust bun,aromat, dulce-amarui, supa de aglica fiarta in lapte , o minune gastronomica . :))
Aveam datura neagra de la Lutens, , orhideea neagra de la Tom Ford, iasomia neagra de la Bvlgari, trandafirul negru( de la multi) … de ce n-ar fi si o aglica neagra in gradina olfactiva ?
Dar sa nu demitizam si sa pastram numele din certificatul de nastere . Asadar, Angelique Noir! Ma ucide ea, denumirea! :) 
Insa mirosul in sine nu are nimic NOIR. Mi se pare luminos, solar , asezat. Intens dar rafinat. De o frumusete aparte desi nu cred ca tocmai originalitatea e punctul lui forte,mai degraba calitatea ingredientelor si calibrarea realista a notelor.
Notele florale se dezintegreaza perfect in cele fructate insa parfumul ramane elegant in pofida faptului ca este de un dulce evident si permanent . Dar atat de fin ! Vanilie si para, aparent o combinatie derutanta, aici este castigatoare .
Cat despre incadrarea ca oriental si unisex, ce glumita buna!
Intr-un ocean de parfumuri insolvente , Angelique Noir e o insula de feminitate si fratie floral fructata care dau ca sigura recunoasterea frumusetii sale de toata lumea, chiar si de cei nealimentati in mod special cu un combustibil afectiv pentru casa Guerlain.

Este un parfum destul de intens, cu miros de aglica vanilata, aproape zaharisita, plus ceva para si un strop de chimion. Este suculent, destul de bogat, si feminin. Chiar nu il pot vedea purtat de barbati.Parfumul este interesant, are personalitate, este delicios de dulce, are siaj moderat si persistenta moderata, dar e complet feminin. Nota mea: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Angélique Noire fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Angélique Noire, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Angélique Noire dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Angélique Noire de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Xerjoff Lira By Kilian Back to Black Amouage Honour Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Carnal Flower Jul et Mad Paris Stilettos on Lex Xerjoff Red Hoba Boadicea the Victorious Ardent Amouage Amouage Lyric Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Christian Dior Dior Addict Cartier La Panthere Roja Dove Enigma Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Esquel Amouage Fate for Women Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Xerjoff Damarose Agonist Isis