Designeri » F-H » Aromatic Verde « Grupuri

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain unisex

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain unisex

Aqua Allegoria Herba Fresca Guerlain unisex Imagini

Aqua Allegoria Herba Fresca de Guerlain este un parfum Aromatic Verde unisex. Aqua Allegoria Herba Fresca a fost lansat in 1999. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt lamaie si trifoi; notele de mijloc sunt ceai verde si menta; Notele de baza sunt ciclama, lacramioare si.

lamaie trifoi

ceai verde menta

ciclama lacramioare

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Allegoria Herba Fresca by Guerlain.

Nuit Etoilee
Petite Cherie

Aqua Allegoria Herba Fresca Recenziile parfumurilor

DanqaRosen
DanqaRosen

Este exact cum se numește, un parfum ca o cană de ceai aromat,verde, de mentă cu lămâie pe care îl bei dimineața la micul dejun.
Este reconfortant și ce mod plăcut de a simți această aromă și peste zi,2-3 pufuri și parcă umbli prin grădinița cu mentă de la bunicii de la țară.
9/10

Un parfum foarte racoritor si foarte mentholat! Miroase ca un ceai verde cu multa menta si ceva lamaie, dar cu muuuulte cuburi de gheata, pe care-l bei aseza pe un par de iarba cruda, proaspat taiaia! Este foarte frumos facut, cu ingrediente de buna calitate, perfect pentru vara! Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 9/10

Alina B
Alina B

Este un fresh-dulce. Imbina fructele zemoase ale verii cu arome citrice. Se simte un miros de izma dulce si parfumata. Nu va ganditi la menthol. Este foarte potrivit pentru vara. In contact cu pielea fierbinte ai impresia ca racoreste si emana caldura parfumata in jurul tau.

maeda
maeda

Cât de frumoasă este Herba Fresca! Are un debut surprinzător de iarbă crudă, înrourată, care îmi aduce aminte de copilăria mea la țară, la bunici. După un sfert de oră, iarba dispare și rămâne doar mentă răcoritoare. Îmi imaginez că vara, pe caniculă, Herba Fresca se simte minunat pe piele. Iar sticlele Allegoriilor sunt senzaționale...ca niște bijuterii...

ralucucky
ralucucky

Este si unul dintre parfumurile mele preferate. Vara sunt dependenta de el!! Plus ca e genul de parfum de care nu ma satur, deci probabil il voi cumpara din nou atunci cand sticluta pe care o am acum se va fi terminat. Sper doar sa nu il scoata, cum au facut cu altele din aceasta serie (inclusiv Mentafollia, care semana intrucatva cu HB).

Mirunacatowl
Mirunacatowl

Este parfumul meu de vara preferat. Total racoritor datorita mentei si notelor verzi de iarba, nu este la fel de simplu ca majoritatea parfumuriloe fresh de vara, care, multe, asa-s de "acvatice" ca par apoase, diluate. Herba fresca e unul care isi pastreaza personalitatea, in ciuda prospetimii. Este, pentru mine, singurul parfum de vara care are o poveste de spus, nu ramane complet linear si simplu, ci imi da o senzatie de stratificare fara a deveni greoi.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Aqua Allegoria Herba Fresca, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Allegoria Herba Fresca dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Allegoria Herba Fresca de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Frederic Malle Portrait of a Lady Christian Dior Dior Addict Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Chanel No 19 Poudre Juliette Has A Gun Citizen Queen John Galliano John Galliano By Kilian Back to Black Juliette Has A Gun Lady Vengeance Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Shalimar Chanel Coco Mademoiselle Guerlain Insolence Chanel Coco Eau de Parfum Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain L'Instant Magic Yves Saint Laurent Opium Yves Saint Laurent Cinema Thierry Mugler Womanity Prada Infusion d'Iris