Designeri » F-H » Floral Verde « Grupuri

Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama

Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama

Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama Imagini Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama Imagini Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama Imagini Aqua Allegoria Jasminora Guerlain de dama Imagini

Aqua Allegoria Jasminora de Guerlain este un parfum Floral Verde de dama. Aqua Allegoria Jasminora a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt galbanum, bergamot si ciclama; notele de mijloc sunt iasomie, frezie si lacramioare; Notele de baza sunt mosc si ambra.

galbanum bergamot ciclama

iasomie frezie lacramioare

mosc ambra

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Allegoria Jasminora by Guerlain.

Aqua Allegoria Jasminora Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Tare m-am bucurat cand am gasit o sticla mare de Jasminora si, bazandu-ma pe comentariile in proportie de 90% elogioase, m-am grabit sa o cumpar. Dupa pulverizare te invaluie cu o prospetime revigoranta, apoi ceea ce percep eu sunt niste flori albe indolice. Am ramas ca emoticonul ala "straight face". Nici vorba de iasomie proaspata si luminoasa. Poate am avut eu defectiune tehnica la nas :(

Mmmmmmmm... un alt floral foarte frumos pentru vara! O iasomie extrem de luminoasa se verde, completata de lacrimioare multe, la fel de verzi. Are un miros revigorant, foarte proaspat, dar aproape deloc dulce, ci doar... verde. Siaj si persistenta moderate. Evaluare: 8/10

Ca tot se apropie vara vine si sezonul cand scot "damigeana" de 125 ml de Jasminora. E o iasomie solara, vesela, imbibata de lumina si claritate. Nu prea am bafta cu altele din seria alegoriilor Guerlain, am cautat la un moment dat ceva peste Jasminora in seria asta si n-am gasit.
Lacramioarele o lumineaza de fapt, iasomia are nevoie de un suport fresh ca sa-mi placa si clopoteii albi ii subliniaza frumusetea. Cam asta e cu notele, e un parfum simplu dar nu simplist. Mirosul e chic si revigorant, cu proiectie medie. Jasminora e vitala pentru mine in zile calde! Un concurent de luat in seama ar fi poate Gelsomino Nobile de la Acqua din Parma, dar pentru mine acela e intr-un plan de viitor...indepartat. De neratat amandoua, unul va va placea in mod sigur!

Natalia
Natalia

Iubesc mirosul de iasomie si acest parfum este fermecator. Acest miros moale, sexy este un amestec complex de armonii parfumate florale. O armonie, care se traduce intr-un parfum care este destinat sa devina un classic.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Aqua Allegoria Jasminora fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Aqua Allegoria Jasminora, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Allegoria Jasminora dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Allegoria Jasminora de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Boucheron Boucheron Guerlain Insolence Eau de Parfum Gucci Gucci Rush Givenchy Organza Chanel Chanel N°5 Eau Premiere Guerlain Shalimar Givenchy Pi Lorenzo Villoresi Teint de Neige Chanel Coco Noir Bvlgari Bvlgari Pour Femme Christian Dior Dune Yves Saint Laurent Yvresse (Champagne) Chanel Allure Sensuelle Christian Dior Poison Tendre By Kilian Back to Black Christian Dior Midnight Poison Guerlain Samsara Eau de Parfum