Designeri » F-H » Citric Aromatic « Grupuri

Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain unisex

Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain unisex

tropical
Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain unisex Imagini Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain unisex Imagini

Aqua Allegoria Limon Verde de Guerlain este un parfum Citric Aromatic unisex. Acesta este un parfum nou Aqua Allegoria Limon Verde a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Nota de varf este lamaie verde; notele de mijloc sunt note verzi, fruct tropical, smochina si trestie de zahar; Nota de baza este boabe de tonka.

lamaie verde

note verzi fruct tropical smochina trestie de zahar

boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Aqua Allegoria Limon Verde by Guerlain.

Aqua Allegoria Limon Verde Recenziile parfumurilor

muneca_brava
muneca_brava

Mostra pe care am testat-o m-a cucerit definitiv! Un parfum perfect pentru vara,racoritor, un fresh dulce,atragator,nu stiu cum se comporta la temperaturi extreme de vara dar nu cred ca un parfum atat de frumos poate sa se transforme atat de tare incat sa devina unul imbacsit.

maeda
maeda

Am testat extrem de entuziasmată această Allegorie, cu atât mai mult cu cât îmi plac notele de citrice în parfumuri, pentru că dau multă prospeţime. Dar Limon Verde nu îmi place. Începutul este extrem de verde, de fresh, apoi se îndulceşte foarte tare de la fructele tropicale şi zahăr. Se simt şi smochinele. Dulceaţa asta îl îmbâcseşte şi mi se pare extrem de dificil de purtat vara, pe caniculă. Aş fi preferat să fie mai proaspăt, mai aerisit. Cred că rămân la Herba Fresca, pentru că prospeţimea lui este exact ceea ce caut pentru vară.

Aqua Allegoria Limon Verde by Guerlain 4.00 out of 5 based on 9 ratings and 2 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Aqua Allegoria Limon Verde dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Aqua Allegoria Limon Verde de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain Vol de Nuit Boadicea the Victorious Ardent Guerlain French Kiss Guerlain Aqua Allegoria Pamplelune Guerlain Insolence Guerlain Jicky Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932 Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Puredistance White Guerlain L'Instant Magic Guerlain Rose Nacree du Desert Guerlain Chamade Terry de Gunzburg Ombre Mercure Serge Lutens Ambre Sultan Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Diptyque Philosykos Guerlain Mon Precieux Nectar