Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Champs Elysees Eau de Parfum Guerlain de dama

Champs Elysees Eau de Parfum Guerlain de dama

Champs Elysees Eau de Parfum de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. Champs Elysees Eau de Parfum a fost lansat in 1996. Champs Elysees Eau de Parfum a fost creat de Jacques Guerlain si Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt coacaze negre, pepene, migdale, violeta, piersica si anason; notele de mijloc sunt bujor, mimoza, liliac, trandafir japonez, lacramioare, trandafir si floare de migdal; Notele de baza sunt lemn de santal, rasina benzoica, vanilie, cedru si migdal.

coacaze negre pepene migdale violeta piersica anason

bujor mimoza liliac trandafir japonez lacramioare trandafir floare de migdal

lemn de santal rasina benzoica vanilie cedru migdal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Champs Elysees Eau de Parfum by Guerlain.

Entebaa
Les Parfums Mythiques - Extravagance d'Amarige

Champs Elysees Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

cateyes
cateyes

E un floral din acela cum rar am gasit. Nu miroase chimic, ci a floare in stare pura, bruta, parca nici nu as mirosi un parfum ci un buchet imens abia cules.
Desi are atatea flori, impresia pe care o creeaza notele este acea de prospetime, dar nu. Te izbeste intensitatea lui, este chiar opulent, deloc aerisit, dar foarte calduros si bine armonizat, incat nu are hibe.
Un parfum elegant, cremos, in care toate florile se contopesc excelent si formeaza o adevarata simfonie olfactiva care indeamna la visare, la optimism si de ce nu, la asteptarea liliacului sau a florilor de tei.

Sory

Este yun parfum minunat, floral, cu tenta de lux, eleganta. Vreau sa imi achizitionez si lotiunea de corp, doar sa prind o oferta pe s************.

Sory

Cremos, sexy, deosebit. Un parfum intens ce infrumuseteaza orice tinuta eleganta. Perfect pentru primavara si vara, ma regasesc prin amintiri cu zambete si culoare!

Vai, ce parfum frumos! Florile de liliac mieroase, mimozele suave si adierea florilor de tei, fac din acest parfum un floral intens dar dulce, ca si cand ai mirosi un fagure de miere. Este un parfum opulent, dar luminos, ce radiaza in jur ca razele de soare, dar foarte chic, tipic frantuzesc, cu calitati ale ingredientelor foarte bune. Siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

anca_balut
anca_balut

Am avut apa de parfum cu vre-o 10 ani in urma. Ce-mi amintesc este mirosul dulce al florilor de tei.

Adelinasworld
Adelinasworld

Potiunea feminitatii intr-o sticluta! Asta reprezinta Champs Elysees! Am testat varianta EDT si EDP, iar recenzia e pentru EDP.

Parfumul este un floral desavarsit cap-coada. Ma face sa zambesc, sa fredonez melodia preferata, sa visez.

Champs Elysees e soarele care apare dupa ploaie, suflet de indragostita cu miros de flori si boare de fructe. Mimoza si lacramioarele danseaza fericite, lumea e a lor si zambesc gales invitand si alte flori sa se alature. Liliacul apare mai tarziu si face parfumul si mai optimist pe masura ce acapareaza totul in jur. Migdalele se joaca de-a v-ati ascunselea si ofera cu zgarcenie o doza de dulceata. Frumos! De trei ori frumos!

leila_mic
leila_mic

Champs Elysees EdP este superb!

Il percep ca fiind un floral intens, deosebit de placut – imi aduce putin a adiere de flori de tei (desi nu are – posibil sa fie vremea de acum, iubesc teii infloriti), amestecate cu mimoza si liliac, cu o lacramioara eleganta scuturata putin peste amestecul suav

Mai ales pe caldura asta, sufocanta de-a dreptul, de afara, ma racoreste si ma mangaie in acelasi timp, e atat de fin ca o rochita vaporoasa de matase usoara ... L-am pufuit pe piele de vreo 3 ore si acum s-a asezat atat de frumos, o vanilie deosebit de discreta, amestecata cu flori de migdal si santal vin sa completeze combinatia florala

Il vad extrem de potrivit primaverii si verii, ma simt ca si invaluita intr-un nor de flori proaspete si calde, mangaiate de razele fierbinti ale soarelui – asa vad eu Champs Elysees. Il port de aseara, pot sa spun ca a trecut testul noptii, persistenta excelenta, siaj puternic – lasa o trena voalata, selecta in urma

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Champs Elysees Eau de Parfum dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Champs Elysees Eau de Parfum de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Hermes 24 Faubourg Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Frederic Malle Carnal Flower Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior J`adore Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Robert Piguet Visa 2007 Cartier La Panthere Van Cleef & Arpels Collection Extraordinaire Bois d`Iris Guerlain Insolence Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Dior Addict Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Dia pour Femme By Kilian Back to Black Puredistance Opardu Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Boadicea the Victorious Intense