Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama

Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama

Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Videouri
Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini Champs Elysees Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini

Champs Elysees Eau de Toilette de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. Champs Elysees Eau de Toilette a fost lansat in 1996. Champs Elysees Eau de Toilette a fost creat de Jacques Guerlain si Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt coacaze negre, pepene, migdale, violeta, piersica si anason; notele de mijloc sunt bujor, mimoza, liliac, trandafir japonez, lacramioare, trandafir si floare de migdal; Notele de baza sunt lemn de santal, rasina benzoica, vanilie, cedru si migdal.

coacaze negre pepene migdale violeta piersica anason

bujor mimoza liliac trandafir japonez lacramioare trandafir floare de migdal

lemn de santal rasina benzoica vanilie cedru migdal

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Champs Elysees Eau de Toilette by Guerlain.

Champs Elysees Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Eu am varianta EDP, pe care am si recenzat-o mai demult, cand nu erau listate si DP si EDT, ci exista in baza de date doar EDT. EEEEeiiii... acum am si mostra pentru DT sipot spune ca... imi place mai mult EDP! De ce? EDT este mai mult fructat decat floral, pe cand EDP este aproape 100% floral. In EDP simt foarte bine liliacul, mimoza si un strop de lacrimioara. EDT este mai copilaresc, mai fructat, mai dulce, iar aici predominante sunt floarea de migdal, pepenele galben, un iz suav de fructe rosii si doar apoi se simte un strop de liliac si de mimoza. Cele doua sunt frumoase deopotriva, tine doar de gust, daca cauti ceva mai floral-elef=gant, sau ceva floral-fructat-mai juvenil. Ambele au siaj frumos (in special EDP-ul), si persistenta buna. Evaluare EDT: 8/10

Datura
Datura

Stiu ca e foarte iubit mai ales in aceasta comunitate, dar eu nu l-am putut purta niciodata, desi mi-a fost daruit de repetate ori.... L-am dat si eu mai departe, in speranta ca isi va gasi o casa.

Este un parfum proaspat, foarte floral, cu un siaj frumos, persistent, numele e superb- si pentru mine aici se opreste totul. Trebuie sa iti placa parfumurile cu aer floral-fresh si mie nu mi-au placut niciodata. Trebuie sa iti placa liliacul ca sa il iubesti, nu e cazul meu. In plus, se simte si mimoza, care da un aer mai greoi.Si se mai simt, sau eu le simt, si lacramioarele, alta floare dificila. Stiu ca f multi asociaza asta cu mirosul primaverii, dar cei care nu iubesc aceste note trebuie sa stie ca se vor intalni in CE cu ele, si inca in doza foarte mare. Pentru mine este un parfum care cumuleaza multe note detestate, daca imi placeau aceste flori probabil ca il apreciam. Bine ca nu are si zambila! :D

Parfumul este bine facut, un pic impersonal, conformist, dar bine facut si de calitate, cu un optimism declarat. Nu miroase ieftin dar ii lipseste guerlinada si aerul scump, distins, opulent al marcii Guerlain, parca e semnat de alta casa. Edp mi se pare mai bun ca edt si mult mai persistent.

Seamana foarte bine cu S by Escada, care este copiat dupa el, pentru cine doreste CE ieftin.

Addict
Addict

Toată poezia dedicată anterior acestui parfum este pe deplin justificată. L-am primit de la soţul meu imediat după apariţia lui,în '96 şi de atunci a fost my number one ani şi ani...ca EDT sau EDP,în orice anotimp şi în orice moment al zilei. Eram prinţesă sau zană cand îl purtam? Nu ştiu...dar totdeauna admirată. Acum face o pauză...cam lungă,dar necesară pt. A-l preţui iar cum se cuvine!!! Şi consider că EDT se aşează mai bine(pe mine,cel puţin).

Maya12
Maya12

Sant profund dezamagita de parfum, ma asteptam sa fie o forma concentrata a apei de toaleta, insa miroase total diferit. Nu am indoieli asupra originalitatii, e luat din Douglas, dar la testere exista doar apa de toaleta.

Lussy
Lussy

Un parfum foarte floral, in care liliacul danseaza impreuna cu mimozele si lacramioarele. Este un parfum delicat nu as spune nicidecum greu, cred insa ca mai tine si de ph-ul fiecaruia, insa per total daca va plac parfumurile florale acesta este un must have. Nu pot spune ca am fost indragostita de acest parfum cand l-am avut si consider ca recenziile anterioare facute acestui parfum sunt ale unor persoane care indragesc parfumurile florale si in special acest Champs- Elysees. Pe mine nu m-a surprins intr-un mod extraordinar, ramanand in opinia mea doar un parfum placut, delicat, purtabil ziua datorita notelor fresh in special primavara.

Vin in completarea frumoaselor recenzii scrise sub mine cu o mica descriere a fascinantei editii de PARFUM. Stiu ca exista si apa de parfum, dar pe acela n-am niciodata bafta sa-l gasesc, asa ca pana acum nu cunosteam decat varianta EDT si deja mi-era clar ca am in fata o frumutete, insa astazi, cand miros varianta cea mai concentrata trebuie sa ma sprijin bine sa nu lesin. De placere. Sunt in extaz! Doamnele mele, asta e ceva nepamantean, ireal de frumos. Aceeasi senzatie am avut-o in fata unui Vermeer in Louvre. Privesti, in cazul de fata inspiri si te transpui in alta lume. Nu s-a facut rabat la mimoza, se simte :)). Ai parte din plin de ea, cat si de un liliac egocentric si o adiere blanda venita dinspre o livada cu pomi infloriti. Vantul cald si placut leagana crengile de mimoza si liliac si le indulceste cu adieri fructate. Un parfum impecabil lucrat, sunt trista ca nu mi-l permit. Va trebui sa reduc drastic lista de dorinte parfumate ca sa mi-l iau. Dar merita fiecare banut deoarece cumperi o capodopera.

Eu am apa de parfum care este foarte densa, puternica, cu silaj superb si persistenta excelenta. Mirosul floral este indulcit bine cu pepene galben si ceva piersica, insa, desi mie nu imi plac parfumurile foarte dulci, acesta are o dulceata eleganta, care nu deranjeaza, ci contribuie la frumusetea lui. Are acel aer sic, frantuzesc, care il face remarcat oriunde, iar tinutele la care se preteaza sunt cele foarte feminine, eventual o rochie lejera inflorata si palarioara de vara... Eu asa il vad. Oricum, il ador!
Nota mea: 8/10

danyela
danyela

Il port de vreo luna de acum, dar mi-a fost teama sa ii fac o recenzie de teama sa il nu il "jignesc".
Este o bijuterie de parfum, dar ca sa completez ce au spus predecesoarele mele, pentru ca l-am purtat aproape zilnic si pe vreme calda si pe vreme rece, cel mai mult m-a surprins cat de cameleonic este:
- cand sunt suparata, ma alinta cu miros de liliac,
- cand sunt trista, mimoza imi tine companie,
- daca sunt bine dispusa si energizata, am impresia ca ma insoteste un miros de pepene si miere.

Persistenta este excelenta si cel mai mult imi place ca lasa o "trena" olfactiva.

Rosemary
Rosemary

Dragul şi discretul meu Champs-Elysees, din clipa în care te-am cunoscut destinele noastre s-au unit în mod inseparabil şi brusc am simţit că nu mai pot trăi fără tine. Mirosul tău de liliac şi de trandafir, de bujor şi de migdale, dar mai ales fascinantul tău parfum de mimoze m-au făcut să-mi dau seama că eşti prima şi marea mea iubire. Atunci te-am cerut în căsătorie şi pentru că tu ai acceptat am făcut imediat nunta printr-o pulverizare generoasă pe pielea mea. Chiar şi acum, după atâţia ani de căsnicie, sentimentele mele pentru tine au rămas aceleaşi, indiferent de cât de puternice au fost tentaţiile de a te trăda, descoperindu-ţi pe parcursul menajului nostru din ce în ce mai multe calităţi surprinzătoare. (Tu ştii că deşi te-am mai înşelat aşa ocazional s-a întâmplat numai pentru că am fost păcălită de alţi rivali ticăloşi şi că mereu m-am întors spăşită la tine să-ţi cer iertare.) Oricum rămân a ta devotată prietenă, iubită, mireasă şi soţie, Rosemary. Şi acum, lăsând gluma la o parte, Champs-Elysees este un parfum mare (chiar dacă nu e apreciat în consecinţă), este şi probabil va fi întotdeauna preferatul meu. Ceea ce frapează din primul moment este mirosul de mimoze, foarte rar întâlnit atat de fidel redat. Parfumul capătă astfel originalitate, nu seamănă cu nimic, nu ai cum să nu-l recunoşti şi nu-l poţi confunda. Este un parfum delicat, subtil, tânăr şi foarte feminin, nu merge purtat de o femeie îmbrăcată ţipător, încrezută şi sclifosită, nici de o cucoană în vârstă, proaspăt ieșită de la coafor Ca să te potriveşti cu el trebuie să-l porţi cu naturaleţe şi să-ţi modelezi comportamentul astfel încât să devii un exemplu de eleganţă fină, dar să ai deopotrivă şi temperament. Ca să-l meriţi trebuie să fii cel puţin prinţesă.

adamescuandra
adamescuandra

superb parfum miroase a liliac

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Champs Elysees Eau de Toilette dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Champs Elysees Eau de Toilette de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Christian Dior Dior Addict Hermes 24 Faubourg Lorenzo Villoresi Teint de Neige Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Christian Dior J`adore Givenchy Organza Amouage Honour Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez For Her Serge Lutens Nuit de Cellophane Guerlain Samsara Eau de Parfum Juliette Has A Gun Vengeance Extreme Cartier Baiser Vole Guerlain Champs Elysees Eau de Parfum Guerlain Jardins de Bagatelle Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original The Different Company Sublime Balkiss Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Robert Piguet Visa 2007