Designeri » F-H » Floral « Grupuri

Cruel Gardenia Guerlain de dama

Cruel Gardenia Guerlain de dama

Cruel Gardenia Guerlain de dama Imagini Cruel Gardenia Guerlain de dama Imagini

Cruel Gardenia de Guerlain este un parfum Floral de dama. Cruel Gardenia a fost lansat in 2008. Cruel Gardenia a fost creat de Randa Hammami si Sylvaine Delacourte. Notele de varf sunt neroli, trandafir si piersica; notele de mijloc sunt gardenie, ylang-ylang si violeta; Notele de baza sunt mosc, lemn de santal, boabe de tonka si vanilie.

neroli trandafir piersica

gardenie ylang-ylang violeta

mosc lemn de santal boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cruel Gardenia by Guerlain.

Cruel Gardenia Recenziile parfumurilor

Mmmmmmmmmmmmm ce gardenieeeeeee... Una suava, catifelala, cremoasa. Nu imi pare un soliflor cu gardenie, este ca o crema cu gardenie, dulceaga, dar care se impregneaza perfect in piele, devine personal... Am mai intalnit parfumuri care imi dau aceasta senzatie (Lacoste Pour Femme, Cacharel Noa, desi ele miros absolut diferit) si consider ca acest parfum este foarte sensual din acest punct de vedere. I-as acorda nota maxima dar ma dezamageste siajul moderat-redus si persistenta moderatape care le are, ori la pretul pe care il cere...
Evaluare: 9/10

Adelinasworld
Adelinasworld

Port iar rochia cea galbena. Stii care, cea pe care mi-ai daruit-o, ai spus ca are culoarea plina de viata a florii de ylang-ylang. Mi-am impodobit degetele cu inelul cu perla, iar in urechi, port cerceii tai preferati. La gat port Cruel Gardenia, atat. Si am pus putin si la inchieieturile mainilor. Vreau sa iti invadeze simturile atunci cand ma vei lua in brate. Imi doresc ca atunci cand o sa iti plimbi degetele peste umerii mei, desenand absent simboluri ale tandretii, sa iti intre in suflet mirosul gardeniilor inflorite. Mai stii cand mi-ai spus ca pielea mea miroase mereu a mosc? Iti place cum se imbina acum cu parfumul pe care il port? Esti nerabdator sa iti ascunzi chipul in buclele mele ce miros a santal? Aroma aceasta ingenua te face sa ametesti, asa-i? Ti-e teama sa te lasi prada simturilor? Sunt aici. Si o sa iti strang mainile la pieptul meu pana o sa iti recapeti echilibrul. Am ramas doar noi, iar Cruel Gardenia ne priveste, ascuns in scobitura gatului meu. Haide, vino iar in lumea mea.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Cruel Gardenia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Cruel Gardenia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cruel Gardenia dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cruel Gardenia de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Rance 1795 Pauline Penhaligon`s Violetta Amouage Dia pour Femme Bottega Veneta Bottega Veneta Terry de Gunzburg Ombre Mercure Annick Goutal Un Matin d`Orage Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain Idylle Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain L'Instant Magic Thierry Mugler Mirror Mirror Collection - A Travers Le Miroir Serge Lutens Clair de Musc Rance 1795 Rose de Rose Frederic Malle En Passant Guerlain French Kiss Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Estée Lauder Private Collection Tuberose Gardenia Robert Piguet Alameda Lorenzo Villoresi Teint de Neige