Designeri » F-H » Pielarie « Grupuri

Cuir Beluga Guerlain unisex

Cuir Beluga Guerlain unisex

Cuir Beluga Guerlain unisex Imagini

Cuir Beluga de Guerlain este un parfum Pielarie unisex. Cuir Beluga a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Olivier Polge. Notele de varf sunt aldehide si mandarina; notele de mijloc sunt paciuli si imortela; Notele de baza sunt vanilie, ambra, piele intoarsa si heliotrop.

aldehide mandarina

paciuli imortela

vanilie ambra piele intoarsa heliotrop

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Cuir Beluga by Guerlain.

Iris Ganache

Cuir Beluga Recenziile parfumurilor

Un parfum foarte rafinat, cu o piele intoarsa foarte fina, acompaniata de un strop de vanilie. Imi pare ca aduce ca miros cu Bottega Veneta, este in acelasi stil, doar ca Beluga este mai vanilat. Mai are si on nota usor pudrata ce ofera si ea rafinament parfumului. Nu ai cum sa nu-l iubesti! Siaj si pesistenta moderate. Nota mea: 8/10

RomanianPsycho
RomanianPsycho

Piele; piele bronzata; piele bronzata de femeie; piele bronzata de femeie frumoasa; piele bronzata de femeie frumoasa care e pe plaja; piele bronzata de femeie frumoasa care e pe plaja in mijlocul verii; piele bronzata de femeie frumoasa care e pe plaja in mijlocul verii si mananca inghetata; piele bronzata de femeie frumoasa care e pe plaja in mijlocul verii si mananca inghetata cu aroma de vanilie.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Cuir Beluga fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Cuir Beluga, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Cuir Beluga dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Cuir Beluga de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Puredistance Opardu Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Xerjoff Bouquet Ideale Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Puredistance M Guerlain Vol de Nuit Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Mon Precieux Nectar Guerlain Shalimar Parfum Initial Atelier Cologne Vanille Insensee Profumum Roma Sorriso Guerlain Mon Exclusif Carner Barcelona Cuirs Guerlain Rose Nacree du Desert Puredistance White J.F. Schwarzlose Berlin Trance Ormonde Jayne Frangipani