Designeri » F-H » Oriental « Grupuri

Elixir Charnel Oriental Brulant Guerlain de dama

Elixir Charnel Oriental Brulant Guerlain de dama

migdale
Elixir Charnel Oriental Brulant Guerlain de dama Imagini Elixir Charnel Oriental Brulant Guerlain de dama Imagini

Elixir Charnel Oriental Brulant de Guerlain este un parfum Oriental de dama. Elixir Charnel Oriental Brulant a fost lansat in 2008. Elixir Charnel Oriental Brulant a fost creat de Christine Nagel si Sylvaine Delacourte. Nota de varf este mandarina; Nota de mijloc este migdale; Notele de baza sunt boabe de tonka, styrax si vanilie.

mandarina

migdale

boabe de tonka styrax vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Elixir Charnel Oriental Brulant by Guerlain.

Elixir Charnel Oriental Brulant Recenziile parfumurilor

Un oriental soft, balsamic, frumos blendat. Simt pregnant un condiment usor aspru, probabil styrax-ul si parca si un usor iz de tamaie. Nu este un parfum gurmand, ci are caracter lemnos, este doar dulceag, nu dulce, se simt usor boabele de tonka, vanilia, iar migdale, eu propriu-zis nu simt.
Este un parfum bland, omogen, care nu-ti ia aerul; aduce ca stil cu Bois d Armenie, imi par ca se aseamana bine, insa acesta de acum este ceva mai dulceag. Este deci un parfum ambrat, nu este ceva iesit din comun, asa ca nu-si merita caruta de bani ceruta...
Siaj moderat, persistenta buna. Evaluare: 7/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Elixir Charnel Oriental Brulant fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Elixir Charnel Oriental Brulant, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Elixir Charnel Oriental Brulant dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Elixir Charnel Oriental Brulant de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Elixir Charnel Gourmand Coquin Amouage Amouage Lyric Woman Lorenzo Villoresi Teint de Neige Penhaligon`s Artemisia Guerlain L'Instant Magic Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Guerlain L'Instant de Guerlain Frederic Malle Portrait of a Lady Keiko Mecheri Cuir Fauve Serge Lutens Chergui Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Puredistance Opardu Keiko Mecheri Loukhoum Guerlain La Petite Robe Noir Amouage Memoir Woman Sospiro Perfumes Opera Chanel Coco Noir Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Tom Ford Noir Pour Femme MDCI Parfums La Belle Helene