Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia Guerlain de dama

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia Guerlain de dama

tropical

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot, lamaie de Amalfi si frunze de palmieri; notele de mijloc sunt ylang-ylang, crin si fruct tropical; Notele de baza sunt mosc, tuberoza si vanilie.

bergamot lamaie de Amalfi frunze de palmieri

ylang-ylang crin fruct tropical

mosc tuberoza vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia by Guerlain.

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia Recenziile parfumurilor

maeda
maeda

Pentru că nu mă împac bine cu crinii, am tot evitat să încerc Lys Soleia...mare greșeală, pentru că nu este deloc așa cum mă așteptam. Am găsit un crin superb, luminos, cuminte, cald, dulce, amestecat cu fructe exotice, puțină tuberoză și ceva vanilie. Mă gândesc serios la Lys Soleia pentru sezonul cald, pentru că este un parfum minunat, care îmi dă o stare de bucurie, de vacanță. Singurele minusuri ar fi siajul și longevitatea, care sunt extrem de reduse.

Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia by Guerlain 3.91 out of 5 based on 14 ratings and 1 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guerlain Aqua Allegoria Lys Soleia de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

By Kilian Back to Black Serge Lutens Un Bois Vanille Serge Lutens Datura Noir Amouage Honour Woman Robert Piguet Visa 2007 Robert Piguet Petit Fracas Frederic Malle Iris Poudre Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Dune Serge Lutens Ambre Sultan Frederic Malle Portrait of a Lady Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Bottega Veneta Bottega Veneta Guerlain La Petite Robe Noir Amouage Dia pour Femme Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Frederic Malle Carnal Flower Boucheron Jaipur Guerlain Insolence Eau de Parfum