Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Guerlain de dama

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau  Guerlain de dama

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau de Guerlain este un parfum Oriental Floral de dama. Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt neroli, bergamot, grapefruit si portocala; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, zambila, frezie, trandafir si lacramioare; Notele de baza sunt boabe de tonka si vanilie.

neroli bergamot grapefruit portocala

stanjenel iasomie zambila frezie trandafir lacramioare

boabe de tonka vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau by Guerlain.

Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau Recenziile parfumurilor

ala2006
ala2006

Are o compozitie superba si m-am gandit ca o sa fie de vis. In final pentru mine s-a dovedit un real cosmar. Tot ce simt pe piele este un miros ranced. Citrice stricate. Am suportat cu stoicism cam 30 minute in speranta ca se va deschide, se va incalzi dar nimic. Acelasi miros urat. N-am rezistat mai mult si l-am spalat.
Pur si simplu nu inteleg cum acest parfum miroase asa, pe cand Shalimar parfum initial miroase divin!

Kannah
Kannah

Un parfum foarte elegant, potrivit pt o femeie puternica,eleganta,rafinata si hotarata

contesaNo1
contesaNo1

Este asa de laudat parfumu asta cat si cel original si nu pricep de ce...pa mine nu ma loveste doar cu manusa de box ...cu sacu mai bine zis....nu se lipeste de mine ca apa de ulei...de cate ori incerc sa ma apropii de el in parfumerie ma ia durerea de cap...Foarte greu..dar cine stie poate refuza sa se manifeste placut pe pielea mea...Afurisitu!!!

tubykap20
tubykap20

Azi mi-am facut curaj si l-am incercat...Primul puff m-a lovit direct,ca o manusa de box...cu pumn cu tot!Deci originalul e foarte greoi pentru mine si la inceput nici asta nu e prea departe...
DAAAAAAAAAAR!!!
Acum deja am ajuns acasa de cateva ore si inca mai simt o mireasma...Si ce mireasma!!! Nimic din original,n-a mai ramas nimic din sapunul de casa simtit la inceput! Insa o vanilie atat de fina,pudrata si invaluita in iasomie si iris ma innebuneste! Deci ultima faza a parfumului da cu tine de pamant si iti arata pentru a mia oara ca cu un parfum complex trebuie sa ai rabdare,sa-l lasi sa "se aseze",dar mai ales,pentru a-i descoperi adevarata valoare,sa-l folosesti cu moderatie si cu CAP!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau , completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Guerlain Shalimar Parfum Initial L'Eau de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Insolence Eau de Parfum Givenchy Ange ou Demon Guerlain L'Instant de Guerlain Prada Prada Candy Yves Saint Laurent Cinema Chanel Coco Eau de Parfum Kenzo Kenzo Amour Lorenzo Villoresi Teint de Neige Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain Shalimar Valentino Valentina Assoluto Serge Lutens Chergui Chanel Chanel No 19 Eau de Parfum Christian Dior Dune Dolce&Gabbana The One Guerlain Insolence Salvatore Ferragamo Signorina Chanel Chanel N°5