Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

Heritage Eau de Toilette Guerlain de barbati

Heritage Eau de Toilette Guerlain de barbati

Heritage Eau de Toilette Guerlain de barbati Imagini Heritage Eau de Toilette Guerlain de barbati Imagini

Heritage Eau de Toilette de Guerlain este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. Heritage Eau de Toilette a fost lansat in 1992. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt aldehide, boabe de ienupar, lavanda, note verzi, violeta, salvie, petit grain, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt ciclama, coriandru, garoafa, paciuli, piper, pin balsamic, radacina de stanjenel, iasomie, lacramioare, trandafir, muscata si piper roz; Notele de baza sunt lemn de santal, ambra, mosc, lichen si cedru.

aldehide boabe de ienupar lavanda note verzi violeta salvie petit grain bergamot lamaie

ciclama coriandru garoafa paciuli piper pin balsamic radacina de stanjenel iasomie lacramioare trandafir muscata piper roz

lemn de santal ambra mosc lichen cedru

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Heritage Eau de Toilette by Guerlain.

Heritage Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Acest parfum a ajuns la parintii mei deoarece nu m-am putut acomoda cu mirosul sau cam retro . Dar recunosc ca era complex si ca era foarte bun.

zozo
zozo

Un adevarat gentleman:sobru,discret,masculin.Multumesc,Andrasb!!!

andrasb
andrasb

Incepe destul de aspru, cu lavanda si boabe de ienupar (cred, e un miros fresh si in acelasi timp condimentat, de padure iarna), dar se incalzeste foarte repede, cand intra in scena orris root si coriandrul...nu am perceput florile, dar lavanda isi pastreaza acordul. Poate si putin piper roz sa identific (una din aromele mele de fundal preferate si in parfumurile de dama)... in orice caz, desi nu le percep individual, florile sunt acolo, pentru ca ele indulcesc condimentele (destul de aspre, de altfel) pana la intrarea in scena a santalului, care desavarseste opera. Se simte si cedrul, si lichenul, moscul mai putin.
Imaginea de ansamblu este a unui parfum lemnos-condimentat clasic, si prin clasic inteleg in primul rand faptul ca se potriveste unui domn in adevaratul sens al cuvantului, indiferent de varsta :). In mod sigur nu e pentru amatori si nici pentru cei aflati in cautarea unor experiente flamboyante. Pe langa efemerele Tomforduri, Thierrymugleruri, ca sa nu mai vorbim de Bossuri si Pacorabanneuri, Heritage trece majestuos, fara a arunca macar o privire, oricat de "loud" si "flashy" ar fi acelea. Si pentru asta, il voi iubi mereu!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Heritage Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Heritage Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Heritage Eau de Toilette dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Heritage Eau de Toilette de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Tom Ford Grey Vetiver L`Occitane en Provence Eau des Baux Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain Guerlain Homme Intense Lalique Encre Noire Frederic Malle Portrait of a Lady Amouage Dia pour Homme Christian Dior Dior Homme Parfum Chanel Egoiste Platinum Parfum d`Empire Cuir Ottoman By Kilian Back to Black Maison Francis Kurkdjian Aqua Universalis Forte Hermes Kelly Caleche Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Serge Lutens Datura Noir Christian Dior Dior Homme Intense Lalique Lalique Pour Homme Equus Amouage Beloved Man Balenciaga Cristobal pour Homme