Designeri » F-H » Chypre Floral « Grupuri

Idylle Eau Sublime Guerlain de dama

Idylle Eau Sublime Guerlain de dama

tropical
Idylle Eau Sublime Guerlain de dama Imagini

Idylle Eau Sublime de Guerlain este un parfum Chypre Floral de dama. Idylle Eau Sublime a fost lansat in 2011. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt lici si apa de trandafiri; notele de mijloc sunt trandafir, iasomie si piersica; Notele de baza sunt paciuli si mosc alb.

lici apa de trandafiri

trandafir iasomie piersica

paciuli mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Idylle Eau Sublime by Guerlain.

Idylle Eau de toilette
Narciso Rodriguez L'Eau For Her

Idylle Eau Sublime Recenziile parfumurilor

Este un parfum foarte aerisit, cu miros predominant de iasomie, lici, si ceva trandafir. Parfumul este de buna calitate, doar este un Guerlain, insa pentru mine este prea simplu, desi e foarte potrivit pentru primavara. Este doar purtabil, frumos, insa mie nu imi aduce prea mari bucurii. Poate daca l-as primi cadou l-as purta cu drag, insa altfel, nu as da banii pe el. Siaj si persistenta moderate. Nota mea: 7/10

ramorariu
ramorariu

Un miros suav, curat, delicat, vara la bunici dupa ploaie, cand soarele incalzeste copacelul de iasomie de langa prispa si trandafirii pentru dulceata de langa el. Stiu ca nu infloresc odata, dar memoria mea olfactiva suprapune locul.Iar eu privesc apusul de soare si citesc o carte buna cocotata pe sapte pernute.
Asta e pentru mine Idylle Eau Sublime.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Idylle Eau Sublime fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Idylle Eau Sublime, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Idylle Eau Sublime dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Idylle Eau Sublime de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Chloe Love Eau Intense Guerlain L'Instant Magic Guerlain My Insolence Guerlain Shalimar Parfum Initial Yves Saint Laurent Cinema Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Hermes 24 Faubourg Boucheron Boucheron Chloe Love Christian Dior Dolce Vita Christian Dior Dior Addict Eau Delice Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her Eau de Parfum Bottega Veneta Bottega Veneta Thierry Mugler Alien Sunessence Edition Saphir Soleil Christian Dior J`adore Cartier La Panthere Christian Dior J`Adore L`Absolu Christian Dior Dior Addict Pierre Balmain Ambre Gris Lacoste Lacoste Pour Femme