Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Insolence Guerlain de dama

Insolence Guerlain de dama Videouri
Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini Insolence Guerlain de dama Imagini

Insolence de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. Insolence a fost lansat in 2006. Insolence a fost creat de Maurice Roucel si Sylvaine Delacourte. Notele de varf sunt zmeura, bergamot, fructe rosii si lamaie; notele de mijloc sunt floare de portocal, violeta si trandafir; Notele de baza sunt stanjenel, lemn de santal, boabe de tonka, mosc si rasini.

zmeura bergamot fructe rosii lamaie

floare de portocal violeta trandafir

stanjenel lemn de santal boabe de tonka mosc rasini

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Insolence by Guerlain.

Insolence Eau de Parfum
La Violette
Les Fleurs: Violette
Ombre Mercure
Dolce&Gabbana Pour Femme

Insolence Recenziile parfumurilor

Lila79
Lila79

Un parfum extravagant, "nerusinat " :)))
Violeta si tonka te invaluie intr-o aroma tulburatoare. Siaj mare!
Are personalitate , nu gluma !

Ivy
Ivy

In calatoria mea in cautarea violetei perfecte am facut o oprire si in statia Guerlain.
Insolence m-a facut sa ma gandesc instantaneu la Lolita. E parfumul perfect pentru o nimfeta, not a girl, not yet a woman.
Mie mi se pare ca miroase ca o acadea facuta din violete zaharisite si zmeura. Ingredientele acrisoare - fructele rosii, bergamota si lamaia ii taie din dulceata si nu se transforma intr-un sirop.
Persistenta este ... desigur, insolenta.

Andreeamaria
Andreeamaria

Daca ajungi sa il mirosi/incerci,Insolence cu siguranta te va "forta" sa-l ai. E pentru femeile care nu se sfiesc sa poarte un parfum diferit,care iese-n evidenta. E genul despre care spui "da,il stiu,e altfel",nu seamana cu un altul..
Recomand.

lora
lora

Este parfumul pe care il foloseste fata mea si de care nu se poate satura , parca este inconjurata de violete ,este foarte frumos un parfum gingas si delicat .

bibiutza
bibiutza

Dintre toate parfumelele mele cel mai drag îmi este acest insolence,
Miros de tei îndulcit cu miere, mirosul pomilor proaspat înfloriți .
Persistentă bună deși este edt, am o sticluță de 30 ml pe care o țin în dulapior ca pe o comoara de seama.nota 10 /10 pentru mine.

lily13ana
lily13ana

Miroase foarte bine in prima ora, pudrat, putin dulce, insa ulterior seamana izbitor cu Ultraviolet, dar fara piper. Nu ma impac cu el deloc, edp miroase mult mai bine pe pielea mea.

miha.vld
miha.vld

O violeta pudrat-lemnoasa,asa resimt eu acest Insolence .Sau daca ar fi sa fac o analogie as spune ca seamana cu o adolescenta tupeista si galagioasa,aroganta si inteligenta,iar cand intorci capul sa vezi cine face atata galagie constati ca e si foarte frumoasa..Longevitate si siaj ametitoare.Si e doar EDT !!!

andrasb
andrasb

Minunatul Insolence EDT m-a prins si pe mine in mreje, dupa cateva testari neconvingatoare. Probabil de vina e si primavara care se apropie, dar pur si simplu am simtit ca nu pot fara aroma lui incantatoare de violete. Eu il simt si usor pudrat, imi aduce aminte de Teint de Neige, dar intr-o varianta mult mai "aerata". Persistenta e foarte buna, cred ca si siajul (nu l-am purtat atat de mult ca sa-mi dau seama, a fost doar o testare), si intr-adevar, iti da o stare de bine, ca atunci cand, intr-o zi insorita de primavara, respiri aerul proaspat de dupa ploaie, asculti pasarelele cantand si... musti dintr-o gogoasa proaspata cu gem de zmeura, pudrata cu zahar din belsug! Acesta e Insolence EDT pentru mine.

blue_eyes
blue_eyes

Zica lumea ce o vrea, mie parfumul asta imi da o stare de optimism. L-am descoperit toamna trecuta si vad ca mi-e drag doar toamna, poate putin si primavara. Tinand cont de multe pareri cum ca e prea intoxicant si de multe ori ii ofenseaza pe cei din jur, am renuntat la ideea de a-mi lua EDP, care imi placea si mai mult si am ales EDT, ca ar fi mai jucaus si purtabil, mai usor tolerat de cei din jur. Pentru ca chiar vroiam sa-l port, nu sa-l tin in dulap numai asa sa nu supere pe nimeni. Insa nu am primit decat complimente purtandu-l, recunosc ca-l aplic cu precautie (oricum e f intens si persistent), complimente de genu: e fin si dragut, nu ca Alien! (comparatie pe care n-o impartasesc, eu fiind mare iubitoare de Alien).
Parfumul in sine eu il percep puternic, putin intoxicant probabil, dar intr-un fel atat de placut. E dulce si intens, violeta e in centrul atentiei, indulcita de zmeura si pudrata de la mosc, restul notelor se simt destul de bine blenduite cu intregul, dar n-as putea sa le identific exact, nu ma prea pricep la partea asta.

Placandu-mi atat de mult Insolence edp nu stiu cum de am omis sa incerc si varianta edt. Cele doua seamana si nu prea. Daca iti plac violetele merita sa le ai pe amandoua fiindca au povesti diverite de spus despre aceasta floare. Ambele se dedica violetei, insa daca varianta edp pare un soliflor compus dintr-o violeta gigant, cu efect patrunzator si opulent, edt e o violeta mult mai pasnica inconjurata de tonuri fructate.

Dulce dar nu copilaresc. Tineresc dar nu adolescentin. Iti ia ochii si nasul si chiar si inima un astfel de parfum. Cu vreo doi ani in urma L`Occitane scotea un parfum grozav in editie limitata cu violete, Delice de Fleurs cu care imi pare ca seamana putin. Mi-a placut enorm, insa pe cand sa-l iau a si disparut din vanzare asa ca n-am decat lotiunea de corp care la randul ei are un parfum irezistibil ca de bomboane de violete de Toulouse.

Violeta centrala din parfumul de fata este pusa in balanta perfecta cu note dulci de fructe de padure. Ati mirosit Love By Kilian? Nu semana, dar acela, la fel ca Insolence are un ton intens de neroli, care are harul si in Insolence de a acoperi restul notelor cu un ton mieros de nectar, la granita dintre dulce si acrisor. Un mosc fin acopera gingas in final amestecul.

Cine adora si produsele make-up ale casei Guerlain, va sesiza o asemanare intre acest Insolence si gama Meteorites. Chiar miroase a farduri, placut si pudrat.

Insolence completeaza arsenalul unei cochete.

MintGreen
MintGreen

Este dulceag, jucaus, fructat si are cea mai buna persistenta pe care am intalnit-o la un parfum. Este adorabil.

adamescuandra
adamescuandra

L-am primit de la matusica din Israel si e foarte dragut e dulce dulce il iubesc

Insolence Perfume by Guerlain, 1.7 oz Eau De Parfum Spray Tester for Women
Guerlain My Insolence Eau De Toilette Spray 100ml 3.4oz
Parfum 4oz
Insolence Pure Perfume by Guerlain, 1 4 oz Pure Parfum for Women
Insolence Pure Perfume by Guerlain, 1 4 oz Pure Parfum for Women

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Insolence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Insolence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Insolence dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Insolence de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Shalimar Parfum Initial Lancome Poeme Guerlain L'Instant Magic Guerlain My Insolence Guerlain Shalimar By Kilian Back to Black Christian Dior Dior Addict Givenchy Ange ou Demon Chanel Allure eau de parfum Thierry Mugler Alien Essence Absolue Robert Piguet Fracas Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Thierry Mugler Alien Jean Paul Gaultier Classique Juliette Has A Gun Lady Vengeance Boucheron Boucheron Lancome La Vie Est Belle