Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

Insolence Eau de Parfum Guerlain de dama

Insolence Eau de Parfum Guerlain de dama

Insolence Eau de Parfum Guerlain de dama Imagini Insolence Eau de Parfum Guerlain de dama Imagini Insolence Eau de Parfum Guerlain de dama Imagini

Insolence Eau de Parfum de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. Insolence Eau de Parfum a fost lansat in 2008. Insolence Eau de Parfum a fost creat de Sylvaine Delacourte si Maurice Roucel. Nota de varf este fructe rosii; notele de mijloc sunt stanjenel, floare de portocal african si violeta; Notele de baza sunt lemn de santal, note lemnoase si boabe de tonka.

fructe rosii

stanjenel floare de portocal african violeta

lemn de santal note lemnoase boabe de tonka

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Insolence Eau de Parfum by Guerlain.

Insolence
Pleats Please Eau de Parfum 2013
Love in Black

Insolence Eau de Parfum Recenziile parfumurilor

Uf.... CE PARFUM!!! Puternic, misterios, sensual, o violeta nebuna, dar ce-ti ramane intiparita in creier! Un parfum extrem de intens, bogat, pudrat si extraordinar de bine facut! Nu ma pot satura de el, sunt cucerita definitiv... Cum este redata iasomia in Alien-ul lui Mugler, asa este aceasta violeta, a casei Guerlain... Facuta sa nu o uiti...
Siaj si persistenta foarte bune. Evaluare: 10/10

Andreeamaria
Andreeamaria

Daca un parfum nu te "izbeste" cu puterea sa,dar mai ales,cu originalitatea care iti ramane intiparita in nari,suflet,inima si din cauza careia nu poti dormi noaptea(asta inainte sa il achizitionezi),atunci nu e un PARFUM:)
E simplu: toate acele combinatii,care fac un parfum sa isi merite numele,trebuie sa se potriveasca perfect cu cele mai intime,personale si adanc inchise dorinte,"camarute" secrete din sufletul unei femei. Trebuie sa te "doara",daca nu-l ai,nu doar sa porti un fel de increngatura dulceaga sau fresh,pentru a considera ca te-ai "dat" cu parfum. Daca nu simt nevoia acuta,precum un drogat,sa am un parfum,acela,nu va avea niciodata locul binemeritat si de onoare,pe masuta mea de toaleta. Pentru ca,atunci cand vreau sa ma simt perfect,sa spun mai multe decat o fac toate acele aspecte prin care sunt perceputa,aparent;cand vreau sa simt ca pot apela mental,fericita,la cufarul meu plin de comori,port un parfum precum "Insolence" si nu numai...Despre celelalte nu scriu aici,e pagina lui:)

Valentina29
Valentina29

Am citit mult despre acest parfum. Am intrat in posesia unei mostre.. Am incercat sa il iubesc.. Dar nu pot.. E prea liniar... E pentru o femeie peste 35 de ani, o doamna rafinata imbracata la costum intotdeauna...

bibiutza
bibiutza

Parfumul primăverii..... Tot ma chinuiam sa ai găsesc asemănarea si plimbându-mă pe strada m-a izbit o mireasma de pomi proaspăt înfloriți si am știut că insolance despre asta este despre mireasma pomilor înfloriți... Este minunat... Atipic pentru mine care îmi plac parfumurile dulci de îţi cresc glicemia la primul puf...un parfum de un dulce cu stil si finete :) minunat chiar

Adelinasworld
Adelinasworld

Eu fac parte din sindicatul pro Insolence, desi imi place My Insolence mai mult. Gasesc parfumul ca fiind opulent, dar elegant si frumos. Nu lasa prea mult aer, dar eu iubesc violeta in exces si ne impacam perfect!

Bomba bombelor, cometa fara nume, apocalipsa olfactiva...cate nume i se mai adauga bietului Insolence EDP numai el stie. Haideti cei care purtam parfumuri grele sa facem un sindicat de aparare, nu se mai poate asa. Prea e trantit la pamant pe toate forumurile. Si pentru ce? Fiindca e intens? Dar nu asta e conditia primordiala pare-se cand iei un parfum? Sa fie intens si persistent. Ah, ca are prea multe violete....nah, bine ca exista si un parfum cu violete pe steroizi cum imi place mie. E intunecat? Inecacios? Pudrat? Ohooo din motivele astea l-am si luat. Sunt o mare devoratoare de esente tari, insa uneori fac pauze de relas si atunci ador toporasii proaspeti si curati din parfumuri usurele. Dar cand sunt fata rea, cand port dres cu jartiere aleg Insolence. Viata ar fi mult mai placida daca n-as folosi Insolence in...cele mai insolente situatii.

maeda
maeda

Dintre toate parfumurile Guerlain, Insolence este singurul care imi place, este usor de purtat, foarte placut, nici prea dulce, nici fresh, extrem de feminin, pudrat, intens.Imi plac notele de violeta si iris, dar eu simt si tei in compozitie, nu stiu de ce. Sticla, in forma de floare, este superba, ce mai, si continutul si forma sunt perfecte pentru mine, iar faptul ca rezista pe piele mai bine de 8 ore, il fac extraordinar.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Insolence Eau de Parfum fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Insolence Eau de Parfum, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Insolence Eau de Parfum dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Insolence Eau de Parfum de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Guerlain Shalimar Parfum Initial Givenchy Ange ou Demon Christian Dior Dior Addict Guerlain L'Instant Magic Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain La Petite Robe Noir Christian Dior Hypnotic Poison Guerlain L'Instant de Guerlain Kenzo Kenzo Amour Guerlain My Insolence Yves Saint Laurent Cinema Lancome Tresor Midnight Rose By Kilian Back to Black Chanel Coco Mademoiselle Thierry Mugler Alien Essence Absolue Lancome La Vie Est Belle Gucci Gucci by Gucci Eau de Parfum Thierry Mugler Alien Jean Paul Gaultier Classique