Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

L'Instant de Guerlain Guerlain de dama

L'Instant de Guerlain Guerlain de dama

miere
L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini L'Instant de Guerlain Guerlain de dama Imagini

L'Instant de Guerlain de Guerlain este un parfum Oriental Floral de dama. L'Instant de Guerlain a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Maurice Roucel. Notele de varf sunt bergamot, mandarina si mar rosu; notele de mijloc sunt stanjenel, iasomie, ylang-ylang si magnolie; Notele de baza sunt mosc, ambra, rasina benzoica, vanilie si miere alba.

bergamot mandarina mar rosu

stanjenel iasomie ylang-ylang magnolie

mosc ambra rasina benzoica vanilie miere alba

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Instant de Guerlain by Guerlain.

Voulez-Vous Coucher Avec Moi
Dangereuse
Le Parfum Eau de Parfum Intense

L'Instant de Guerlain Recenziile parfumurilor

Un floral frumos al casei Guerlain, care aduce floarea de magnolie in prim-plan, completata frumos de miere si vanilie si incalzita cu note suave de ambra.
Este un parfum elegant, primavaratic, dar nicidecum batranicios, chiar daca nu este feciorelnic. Este foarte bine blendat si rafinat. Nu prea are cum sa nu placa!
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

lily13ana
lily13ana

Mi-am dorit foarte mult L'Instant, insa acum ca il am il gasesc cam plictisitor, fara dinamism. Este intr-adevar un parfum foarte reusit, bine inchegat, cu iz de flori zaharisite, cu multa pudra usor sufocanta in primele minute; cel putin asa il percep eu. Persistenta este de peste 8 ore insa ramane discret pe piele dupa prima ora. Ciudat este ca eu nu il mai simt insa persoanele de langa mine inca il percep, lucru ciudat in cazul meu, pentru ca oricat de slab ar fi un parfum tot il simt si dupa multe ore.

Adelinasworld
Adelinasworld

L'Instant e un parfum cu o alura eleganta, poate sa fie numit cu usurinta un clasic. Este acel parfum care prin melanjul de note floral-orientale aduce acea stare de confort si liniste. Numele ii este foarte bine ales, caci L'Instant e pafumul unui clipe, al unui moment tandru, impartasit cu persoana iubita, sau poate al momentului in care revezi cu ochii mintii amintiri dragi.

Notele parfumului se impletesc gingas, alcatuind o oda adusa feminitatii. Magnolia pudrata isi face simtita prezenta inca de la inceput, iar pe petalele ei, stralucind ca niste nestemate, au fost picurati stropii aurii de miere, miere cu un miros usor citric, insa calda si densa. Apare apoi, la fel de gratioasa, si nota de vanilie, dulceaga fara a fi gurmanda, oferindu-mi inegalabila stare de confort si buna dispozitie. Amestecul capata rotunjime cu ajutorul notei de ambra ce se simte mai bine spre final, fara a se separa de celelalte note. L'Instant e un parfum omogen si frumos in care notele se intrepatrund fara a iesi in evidenta una mai mult decat celelalte, nu e nici urma de egoism in jocul lor olfactiv.

Femeia care il poarta emana eleganta, delicatete si calm. Parfumul o invaluie usor, ca o mantie ce o protejeaza impotriva gandurilor negative, impotriva celor ce uita sa mai zambeasca, impotriva celor ce nu stiu sa se bucure de clipa de ACUM. Ea se priveste in oglinda, isi destinde fruntea, isi pune cerceii preferati, aplica L'Instant in timp ce in ochi incepe sa se zareasca fericirea si... e pregatita sa cucereasca lumea!

leila_mic
leila_mic

Cand citesc ce frumos l-ati descris, cu cata acuratete i-ati prezentat fiecare adiere, fiecare mangaiere calda simt ca nu mai e nimic de completat

Nu pot, nu imi gasesc cuvintele sa ii descriu frumusetea, caldura si senzualitatea pe care o emana

Desi nu ma declar un fan inrait al floralelor, imi dau seama ca m-am indragostit de acest parfum de cand l-am testat si acum ma bucur de o sticluta intreaga ...

Recunosc ca viata noastra de zi cu zi nu ne mai permite un vis romantic stand la geam, privind cum ploua in gradina, nu mai avem timp de amintirea draga a unei plimbari romantice, a fluturilor din stomac si a sarutului care nu ne-a mai lasat sa ne odihnim candva ... dar L'Instant readuce toate aceste amintiri si senzatii ... il ador si-l iubesc pentru asta (si-l port cu drag cand vreau sa-mi amintesc de ce zambesc in fiecare dimineata, cand ma trezesc)

Este imposibil sa enumeri cele mai frumoase parfumuri Guerlain si sa nu pomenesti si de L`Instant. Emana cam tot atata feminitate precum curbele lui Marilyn Monroe...demonstrand ca prestigiul casei Guerlain se reflecta si in creatiile mai recente.

Cu L`Instant am o relatie speciala, l-am iubit din prima clipa cand l-am testat cu multi ani in urma intr-o iarna geroasa din Germania. Si atunci adoram parfumurile dar eram foarte cumpatata, spre deosebire de prezent. Aveam 5-6 parfumuri si abia cand se goleau cumparam ceva nou, sau dupa caz, recumparam (Coco Mademoiselle - o prezenta vesnica in dulapul meu din 2002 incoace), asa ca, oricat de inzestrat cu calitati mi se parea pe atunci L`Instant cumintenia mea a biruit.

Apoi cam prin 2008 am luat un virus periculos, cunoscut si sub numele "febra parfumurilor", mai exact am inceput sa colectionez. Si cum se adunasera pe lista foarte multe parfumuri obligatoriu de avut, L`Instant cumva s-a ratacit pe drum. Il uitasem.

Abia in primavara asta a venit la mine si promit ca nu-l voi lasa sa plece niciodata!

Mirosul lui e inconfundabil si-ti patrunde direct in suflet. Incepe cu o adiere de mandarine si un pic de lamaie, limpede si diafan. In curand printre notele fresh se strecoara mirosul dulce si cremos de magnolie. In natura am mirosit magnolii cu iz citric dar si cu miros de parfum, incredibil de frumos. L`Instant are magnolia cu miros de crema de corp, alb, onctuos, catifelat. Desigur ca aceasta floare atrage albinele astfel ca spre baza parfumul emana un miros dulce de miere. Un deliciu!

Spre deosebire de varianta EDT, apa de parfum este mai senzuala si mai rotunda. EDT pune accent pe gardenie si neroli si are un miros mai sapunos. Daca iti plac florile de primavara nu ar trebui sa ratezi L`Instant, ambele concentratii merita zic eu incercate. L`Instant EDP cred ca are succes la persoanele care poarta cu usurinta parfumuri intense cu siaj mare. Este floralul ideal pentru cineva care iubeste Addict, Alien, Habanita, etc...

Este un parfum care iti subliniaza feminitatea si lasa o impresie imensa asupra celor din jur, complimentele fiind iminente.

maeda
maeda

Parfumurile Guerlain sunt preferatele surorii mele si bineinteles L'Instant nu face exceptie. Acum cativa ani si-a cumparat o cutie cu parfumul in sticluta de 50 ml si inca un miniparfum de geanta de 10 ml. Pe cel de-al doilea mi l-a dat mie, intrucat eu nu eram asa innebunita dupa el. Intr-un an de zile am consumat, cu mari efoturi, aprox. un sfert de sticluta, dupa care i-am dat-o inapoi ei. Nu este genul meu de parfum: foarte greoi, cu multa vanilie si iasomie. Citricele nu stiu unde sunt, pentru ca eu nu le simt. Persistenta, ca la toate parfumurile Guerlain, este foarte buna, 8/10. L'Instant Magic mi se pare mult mai accesibil si mai placut.

Deodorant 5oz
Eau De Toilette 4.2oz
L'instant De Guerlain by Guerlain EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
L'instant De Guerlain by Guerlain EDT Spray 4.2 oz Tester for Men
Eau De Parfum 2.5oz
L'instant De Guerlain Extreme by Guerlain Eau de Parfum Spray 2.5 oz Tester for Men
Eau De Toilette 4.2oz
L'instant De Guerlain by Guerlain EDT Spray 4.2 oz for Men
L'instant De Guerlain by Guerlain EDT Spray 4.2 oz for Men
FragranceX.com
Eau De Parfum 2.5oz
L'instant De Guerlain Extreme Cologne by Guerlain, 2.5 oz Eau De Parfum Spray for Men
L'instant De Guerlain by Guerlain Eau de Parfum Spray 2.7 oz Tester for Women
Guerlain L'Instant de Guerlain Eau De Parfum, 1.7 oz
Guerlain L'Instant de Guerlain Eau De Parfum, 1.7 oz
StrawberryNET.com
Gift Set 1.7oz
Guerlain L'Instant De Guerlain Travel Coffret Eau De Parfum Spray 50ml 1.7oz Body Lotion 75ml 2.5oz Bag 3pcs
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 1oz
Guerlain L'Instant de Guerlain 1 oz Eau de Parfum Spray
Guerlain L'Instant de Guerlain 1 oz Eau de Parfum Spray
Sephora.com, Inc.
Guerlain L'Instant de Guerlain 2.7 oz Eau de Parfum Spray
Guerlain L'Instant de Guerlain 2.7 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain L'Instant de Guerlain fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain L'Instant de Guerlain, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Instant de Guerlain dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Instant de Guerlain de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain L'Instant Magic Christian Dior Dior Addict Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Eau de Parfum Christian Dior Hypnotic Poison Christian Dior Dune Lorenzo Villoresi Teint de Neige Frederic Malle Portrait of a Lady Juliette Has A Gun Lady Vengeance Chanel Allure Sensuelle Amouage Amouage Lyric Woman Keiko Mecheri Loukhoum Kenzo Kenzo Amour By Kilian Back to Black Viktor&Rolf Flowerbomb Givenchy Ange ou Demon Guerlain Samsara Eau de Parfum Guerlain L'Heure Bleue Yves Saint Laurent Cinema