Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati

L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati

cacao
L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati Imagini L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati Imagini L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati Imagini L'Instant de Guerlain pour Homme Guerlain de barbati Imagini

L'Instant de Guerlain pour Homme de Guerlain este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. L'Instant de Guerlain pour Homme a fost lansat in 2004. Creatorul acestui parfum este Beatrice Piquet. Notele de varf sunt anason, iasomie, grapefruit, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt paciuli, lavanda, ceai, lemn de santal, cedru si cacao; Notele de baza sunt mosc natural, seminte de Hibiscus si rasina elemi.

anason iasomie grapefruit bergamot lamaie

paciuli lavanda ceai lemn de santal cedru cacao

mosc natural seminte de Hibiscus rasina elemi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Instant de Guerlain pour Homme by Guerlain.

L'Instant de Guerlain pour Homme Recenziile parfumurilor

Liviu
Liviu

Un parfum foarte cald cu o doza de feminitate incorporata. Dupa un debut citrico mentolat devine cald si condimentat, nota de cacao ivindu-se treptat, ramanand multa vreme. Nu confundati cu aroma de ciocolata, cacao se impleteste cu aroma condimentelor orientale si-i da acea nota de caldura. Dupa multa vreme rasinile isi fac simtite prezenta, parfumul devenind usor balsamic. Longevitatea este buna dar combinatia aceasta nu putea fi prea puternica, l-ar fi transformat intr-un parfum de nepurtat.
Sunt confuz, imi place si in acelasi timp nu imi vine sa il port.

allure
allure

Acum ceva vreme am avut after-shave-ul L'Instant de Guerlain. Intr-adevar este foarte rafinat si elegant.
Ma duce cu gandul la o ciocolata amaruie care se topeste si se prelinge pe trupul fierbinte al unei femei...

Ma uitam peste toate parfumurile casei Guerlain si am realizat ca am lacune in privinta celor masculine asa ca m-am decis sa atac problema luandu-le la testat. Am vrut sa incep cu L`Instant pour Homme pentru ca vad ca-l recomandati des pe forum si eram tare curioasa sa-i aflu secretul.

Si l-am descoperit: e magnific! Daca alte parfumuri se zbat sa simuleze perfectiunea acesta o detine cu adevarat. Cu toate ca parfumul e fara dubii 100% masculin imi place sa-l simt pe mine, daramite pe un barbat!

In prima faza prezinta o bergamota luminoasa si usor amaruie, o aparitie frecventa in parfumurile Guerlain, care se tempereaza progresiv insa fara a disparea definitiv odata cu aparitia ingredientelor orientale. Remarcanta este nota de cacao, foarte densa si apetisanta, care desi adauga un cert caracter gurmand amestecului nu-i reduce eleganta, il face doar primejdios de senzual. Se simte si un paciuli teluric legat de o lavanda buna, aromata ca cea din Provence, care dau impreuna o vigoare placuta.

Are in el o cadenta foarte agreabila de note puternice si note ceva mai fine dar sesizabile, cum sunt cele de mosc sau de ceai care aproape iti scapa, dar sunt acolo si leaga firesc si cu finete lucrurile sigiland astfel compozitia. De fapt toate notele trebuie sa vi le imaginati incredibil de bine omogenizate, astfel incat rezultatul este un parfum foarte rafinat si elegant, la fel ca barbatul care probabil il alege.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Instant de Guerlain pour Homme dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Instant de Guerlain pour Homme de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Hermes Terre d'Hermes Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Lalique Encre Noire Christian Dior Dior Homme Intense L`Occitane en Provence Eau des Baux Thierry Mugler A*Men Pure Havane Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Dolce&Gabbana The One for Men Christian Dior Fahrenheit Christian Dior Dior Homme Intense Thierry Mugler A*Men Pure Malt Tom Ford Grey Vetiver Chanel Egoiste Burberry London for Men Thierry Mugler A*Men Creed Aventus Guerlain Guerlain Homme Intense Viktor&Rolf Spicebomb Van Cleef & Arpels Midnight in Paris