Designeri » F-H » Lemnos Condimentat « Grupuri

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain de barbati

cacao
fin condimentat
L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Guerlain de barbati Imagini

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme de Guerlain este un parfum Lemnos Condimentat de barbati. L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme a fost lansat in 2005. Creatorul acestui parfum este Beatrice Piquet. Notele de varf sunt citrice, anason stelat si elemi; notele de mijloc sunt iasomie, neroli si ceai; Notele de baza sunt lemn de santal, paciuli, cedru de Virginia, cacao si trandafir japonez.

citrice anason stelat elemi

iasomie neroli ceai

lemn de santal paciuli cedru de Virginia cacao trandafir japonez

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme by Guerlain.

Laetitia Millesime

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme Recenziile parfumurilor

RolRO
RolRO

Am avut doua sticle, amandoua varianta nereformulata deci recipientul cu baza neagra (exact ca in poza) si pot spune ca este intr-adevar un gurmand fara sa fie dulce. Ca orice Guerlain mirosul este foarte diferit in functie de temperatura la care este purtat. Daca e iarna ramane mirosul de cacao predominant iar daca vremea este mai calda se simt si citricile

sinestezie
sinestezie

L'Instant de Guerlain pour Homme Extreme (varianta 2008) - Parfumul unei clipe in care se poate intampla tot. Densitate, corp, mister, ademenire, prestigiu - este parfumul care te atrage halucinant intr-un spatiu ireal. Este, si va ramane pentru un moment infinit, primul meu Guerlain. L-am cumparat intamplator din dorinta de a iesi dintr-o zona de confort, dorindu-mi altceva. Apoi a devenit parte din mine si am simtit cum ma acapareaza. Era peste tot. Toata casa si toate lucrurile personale ajunsesera sa miroase identic. O deschidere clasica "a la Guerlain" cu citrice efervescente, anason stelat fin si elemi - o rasina cu proprietati tonice. Apoi trecerea intr-o faza relativ fireasca in care flori de portocal si iasomie calda se intrepatrund pentru a face loc notelor lemnoase (santal), a patchouli-ului seducator si a unei nuante de cacaua foarte dulci si deloc discreta. In anasamblu parfumul are o structura de o valoare artistica exceptionala, aproape de artizanat. Ce nu am inteles niciodata este asemanarea obsesiva cu Dior Homme Intense. Nu numai ca sunt doua creatii diametral opuse date de o structura eterogena, ba mai mult, la capitolul persistenta/ siaj, vechiul Guerlain L'instant pour Homme Extreme avea o "urezeala" mai curata, net superioara. Zic avea, deoarece acum, dupa reformulare (2011), creatia este una cu precadere timida, sfioasa, usor plapanda. Nota de patchouli, diminuata semnificativ, aducea un plus de corp, de "roundness" intregii creatii. Multi au negat schimbarea (chiar si PR officer-ul Guerlain), insa pentru cine il cunoaste, aceasta este evidenta. Ca sa nu aduc in discutie varianta de dupa 2014 in care apare o nota vulgara, barbara de panettone (?!?!?). Da, prima creatie este gourmand-ul absolut. M-a oprit cineva intr-un hipermarket, un domn si o doamna trecuti de a doua tinerete si m-au intrebat sfios "Domnu', nu va suparati... a ce mirositi?". Initial nu am inteles intrebarea apoi le-am scris pe o foaie de hartie. Asta este adevaratul rezultat al mestesugului unui parfum faurit impecabil. O creatie aproape de perfectiune care nu poate fi inlocuita de niciun alt parfum. Chapeau Mme Beatrice Piquet
10/10 (pre 2010), restul..."e tacere"

flavius22c
flavius22c

un parfum special si placut, masculin, intens, aromat, lemnos.
un parfum elegant, ideal pentru sezonul rece
se afla in top 3 parfumuri masculine din punctul meu de vedere

Smellandtell
Smellandtell

Un gurmand deosebit, pur si simplu delicios: ciocolata umpluta cu portocale.
Catifelat, seducator, uimitor, sa nu fiti surprinsi daca veti fi muscat mai des de jumatatea mai buna cand purtati acest parfum :)

L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme by Guerlain 4.48 out of 5 based on 29 ratings and 4 user reviews

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre L'Instant de Guerlain pour Homme Eau Extreme de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Yves Saint Laurent La Nuit de l`Homme Christian Dior Dior Homme Intense Tom Ford Tobacco Vanille Hermes Terre d'Hermes Christian Dior Dior Homme Intense Guerlain L'Instant de Guerlain pour Homme Thierry Mugler A*Men Pure Havane Thierry Mugler A*Men Thierry Mugler A*Men Pure Malt Yves Saint Laurent Opium Pour Homme Viktor&Rolf Spicebomb Chanel Allure Homme Edition Blanche Guerlain Guerlain Homme Intense By Kilian Back to Black Serge Lutens Chergui Chanel Bleu de Chanel Christian Dior Fahrenheit L`Occitane en Provence Eau des Baux Tom Ford Grey Vetiver Hermes Terre d`Hermes Parfum