Designeri » F-H » Oriental Vanilat « Grupuri

La Petite Robe Noir Guerlain de dama

migdale
nuci
fin condimentat
La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Guerlain de dama Imagini

La Petite Robe Noir de Guerlain este un parfum Oriental Vanilat de dama. La Petite Robe Noir a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot, migdale, visine si fructe rosii; notele de mijloc sunt trandafir, ceai, trandafir Taif si lemn dulce; Notele de baza sunt anason, boabe de tonka, vanilie, paciuli si stanjenel.

bergamot migdale visine fructe rosii

trandafir ceai trandafir Taif lemn dulce

anason boabe de tonka vanilie paciuli stanjenel

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Petite Robe Noir by Guerlain.

Krizia
Black Cherry

La Petite Robe Noir Recenziile parfumurilor

Elena Camelia
Elena Camelia

Cand a aparut parfumul stiu ca am fost putin fascinata de el, dar erau altele care m-au atras si mai tare. Intre timp am uitat de el. Pana de curand cand m-am intalnit cu o prietena si miroasea foarte puternic a parfum. Primul meu gand a fost "hei, te-ai dat cu Lolita Lempicka?" iar ea imi spune "Nu, e La Petit Robe Noir" ... un parfum rezistent, puternic, de seara, pe care nasul meu il percepe ca fiind identic cu Lolita Lempicka!

DanqaRosen
DanqaRosen

Cand am probat parfumul pe încheietura mâinii stângi ,tot ce am simțit a fost un miros puternic de visine,mi-am zis "nimic extraordinar,s-au mai făcut asa parfumuri".Mai târziu m-am trezit cu nasul lipit de încheietura ,uimidu-ma pe mine însămi cât de mult îmi place si ce frumos se transforma acest minunat gurmand.Persistenta 9/10,siaj 8/10

cateyes
cateyes

Miroase a compotul copilariei mele. Un parfum pe care il am, dar pe care nu il port, desi are ceva ce imi place, nu as putea defini exact. Probabil din cauza notei de cirese extrem de insiropate, care nu e pe gustul meu.
Il asociez cu visarea copilareasca, enigmatica. Favorizeaza evadarea in perioada in care citeam Ciresarii, ascultam discuri de vinil cu povesti la bunica si alergam in livada cu ciresi si visini.
E un parfum pentru femeia din spatele aparentelor, pentru candoarea bine conservata si pentru sufletul tanar, jucaus, strengar. Oricat de interesant este, nu este pentru mine...mult prea insiropat, mult prea gurmand.

Un gurmand extrem de frumos si delicios, cu cirese amare, lemn dulce si migdale, plus aroma suava a unui trandafir bordo. Este un parfum facut sa placa, foarte dulce, dar foarte calitativ, doar apartine casei Guerlain! Nu este liniar, se tot transforma pe piele, dar in niciun moment nu devine vulgar sau chimic. Calitati tehnice pe placul meu: siaj si persistenta bune. Evaluare: 9/10

ala2006
ala2006

Este singurul parfum gurmand care mi-a placut suficient de mult incat sa cumpar o sticla de 100ml. Si recunosc ca l-am cumparat nu pentru mirosul de dulceata de cirese amare, care se simte la inceput destul de puternic, ci pentru felul in care evolueaza si se tranfosrma in timp. La fiecare ora simt altceva. Apare mirosul de lichior, apar si pricomigdalele iar dry down-ul e absolut senzational, probabil datorita trandafirilor care in combinatia asta construiesc un miros extrem de feminin si incantator pentru nasul meu.
Eu zic ca merita macar testat.

lora
lora

Foarte placut acest parfum ,in Elvetia este destul de comun ca si Alien , eu il recomand cu caldura pt ca merita toti banii .

Mihailush
Mihailush

Nu pot sa suport acest miros. Ori de cate ori se nimereste cineva prin imprejurare cu Petite Robe Noir ma ia cu ameteala. Miroase dulce si insuportabil de uscat, parca e vata....
atita doar, fetelor e suficient 2-3 pufuri, fie-va mila de lumea din jur....

Valentina29
Valentina29

Nu m-a impresionat. Desi are un pret cam mare... Hmm. Miroase doar a cirese, a dulceata...curatel, de zi... Clar nu isi merita banii.

Adelinasworld
Adelinasworld

Picaturile parfumului au atins ca o boare de roua incheietura mainii mele stangi. S-a asezat cuminte pe piele, sarutat-o prelung si a alintat-o cu acordurile sale gurmande. Cireasa neagra a aparut prima. O cireasa coapta, zemoasa, ca intr-o livada unde pomii sunt aplecati de povara fructata. Fructele au cazut pe jos si soarele le alinta pana cand aerul este saturat de mirosul lor suculent, dulce amarui.

Lemnul dulce isi face intrarea discret, acordurile sale se aseaza langa cirese pentru a le mai domoli dar in finala se imbiba cu sucul lor dulce. Fructele rosii apar si ele, incercand sa atraga atentia asupra lor. La Petite Robe Noire ma ademeneste spre padure. Pasesc cu precautie, nestiind ce ma asteapta. Primesc in dar migdale aromate, blande ca mangaierea mamei.

Silueta cu rochita neagra imi face semn discret sa o urmez si... dispare pentru o secunda...Revine cu un buchet de trandafiri de Taif. Imi intinde buchetul si cand il iau in brate observ batoanele de vanilie printre petalele carnoase ale trandafirilor. Vanilia imi gadila simturile. Ma imbraca cu aura ei calda. Se aseaza peste fructe, prinde de mana lemnul dulce, imbraca trandafirul... Le ameteste cu senzualitatea ei. Amestecul magic, intra cu delicatete intr-un plic de matase si se scufunda intr-o ceasca de ceai. Aroma sa iese la suprafata puternica si calda.

Imi misc usor mana stanga pentru a simti notele de baza. Parfumul este acum cald, magic, gurmand, dar nu ca o prajitura cu mult zahar si crema colorata. Gurmand precum dulceturile aromate ale bunicii, acelea pe care le lega frumos si le aseza la intuneric. La Petite Robe Noire este parte din mine acum. Imi sopteste ca imi va iubi pielea mereu...

[email protected]
www.cococrazyforever@yaho

E SUAV SI COPILAROS , AMINTESTE DE ZILELE DE VARA CAND MAMA FIERBEA DULCEATA DE CIRESE AMARE , O ALTA REUSITA A CASEI GUERLAIN PE CARE O IUBESC

Roparfumuri
Roparfumuri

Este parfumul pe care l-am cumparat...in 15 minute. Am dat un puff si nu m-a incantat extraordinar. Apoi, dupa cateva momente...s-a intamplat...parfumul a inceput sa-si schimbe "nuantele" de la fructat la proaspat-sapunos.
A fost clar ca trebuie sa-l am cand am asociat mirosul care pusese stapanire pe mine. Mirosea exact ca in dulapul de haine al bunicii mele. Iar asta nu este absolut deloc rau. Sunt indragostita si dependenta de acest parfum! Il iubesc!

claude77
claude77

Iubesc parfumurile Guerlain. Desi am citit foarte multe comentarii negative despre acest parfum,asta nu m-a oprit nici o clipa sa-l cumpar.Si nu am regretat o clipa:Este adorabil!!!Nu mi se pare un parfum greu sau prea puternic, din contra, mirosul de cirese ii da o finete aparte. Momentan il vad purtabil in lunile de primavara, dar nu l-as exclude nici in serile de vara, cu masura cuvenita.

La petite robe noir surprinde prin latura sa extrem de gurmanda pentru linia mainstream de la Guerlain. Provocant si dulce, te ameteste din primele clipe cu lichior de cirese si pricomigdale, apoi, desi crezi ca te-a zapacit destul si vrei sa pleci acasa imediat cu o sticla din licoarea asta, te invaluie in arome calde de migdale, nuci, licorice si o serie de alte bunataturi gastronomice de simti ca a dat norocul peste tine, tu, care cautai gurmandul perfect. Da, e parfumul ideal pentru cei care, ca mine, petrec multe ore pe fragrantica studiind si cantarind care este cel mai bun gurmand posibil. Am sa-l recomand de multe ori :). Ca asemanare pot sa-l situez undeva intre Flowerbomb si clasicul Lolita, dar e mai zemos decat ele si se transforma incontinuu pe piele, asta m-a incantat la el.
Si ca tot veni vorba, numele lui contine ispita momentului "NOIR", asa ca nu ma pot abtine... Chanel Coco Noir...ai un adversar puternic! O fi purtand ea rochita neagra si panglicute si pare cumintica, dar dupa cum se stie: apele linistite sunt adanci.
Persistenta bineinteles ca e grozava, cum altfel?

Eau De Parfum 1oz
Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Parfum tester for women 3.4 oz
Beauty Encounter
Eau De Toilette 1.6oz
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 1.6 oz 2014 Limited Edition for Women
Eau De Toilette 1.6oz
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 1.6 oz Body Milk 2.5 oz Bag for Women
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 1.6 oz for Women
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 1.6 oz for Women
Beauty Encounter
Eau De Parfum 3.3oz
Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Parfum for women 3.4 oz
Guerlain La Petite Robe Noire Eau De Parfum for women 3.4 oz
Gift Set 1oz
Guerlain La Petite Robe Noire Coffret Eau De Toilette Spray 30ml 1oz Body Milk 75ml 2.5oz 2pcs
Gift Set 1oz
Guerlain La Petite Robe Noire Coffret Eau De Parfum Spray 30ml 1oz Body Milk 75ml 2.5oz 2pcs
Eau De Parfum 1.6oz
La Petite Robe Noire by Guerlain Eau de Parfum Couture Spray 1.6 oz New Packaging for Women
Eau De Toilette 3.3oz
La Petite Robe Noire Ma Robe Petales Eau Fraiche by Guerlain EDT Spray 3.3 oz for Women
Eau De Toilette 3.3oz
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 3.3 oz for Women
La Petite Robe Noire by Guerlain EDT Spray 3.3 oz for Women
La Petite Robe Noire by Guerlain Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
La Petite Robe Noire by Guerlain Eau de Parfum Spray 3.4 oz for Women
Gift Set 3.3oz
Guerlain La Petite Robe Noire Coffret Eau De Toilette Spray 100ml 3.3oz Body Milk 30ml 1oz Shower Gel 30ml 1oz 3pcs
Eau De Parfum 1.6oz
Sephora.com, Inc.
Eau De Parfum 1.7oz
Guerlain La Petite Robe Noire Eau Fra che 1.7 oz Eau de Parfum Spray
Guerlain La Petite Robe Noire Eau Fra che 1.7 oz Eau de Parfum Spray

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain La Petite Robe Noir fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain La Petite Robe Noir, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Petite Robe Noir dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Petite Robe Noir de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Parfum Initial Chanel Coco Eau de Parfum Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Insolence Eau de Parfum Chanel Coco Noir Christian Dior Hypnotic Poison Bottega Veneta Bottega Veneta By Kilian Back to Black Givenchy Very Irresistible Givenchy L’Intense Christian Dior Dior Addict Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain L'Instant Magic Yves Saint Laurent Cinema Kenzo Kenzo Amour Amouage Honour Woman Amouage Amouage Lyric Woman Guerlain My Insolence Robert Piguet Alameda Guerlain Insolence Montale Chocolate Greedy