Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama

nuci
migdale
La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama Videouri
La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noir Eau de Toilette Guerlain de dama Imagini

La Petite Robe Noir Eau de Toilette de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. La Petite Robe Noir Eau de Toilette a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt iasomie, trandafir si note verzi; notele de mijloc sunt visine, floare de portocal si mar; Notele de baza sunt paciuli, ambra alba si mosc alb.

iasomie trandafir note verzi

visine floare de portocal mar

paciuli ambra alba mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Petite Robe Noir Eau de Toilette by Guerlain.

La Petite Robe Noir Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Ivy
Ivy

Daca EDP este ca o rochie de seara eleganta, EDT este o rochita de zi cu volane, care te indeamna sa faci piruete.
Are dulceata delicata a unui desert fin. Uneori mi se pare ca miroase a dulceata de cirese.
Un mic deliciu de care nu te poti bucura prea mult pentru ca are o persistenta atat de slaba.

Elena Helen
Elena Helen

Am descoperit parfumul acum doi ani,nota fructata o simt cel mai bine,parfumurile fructate nu sunt chiar punctul meu forte,Le Petite Robe Noir insa m-a cucerit instant.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain La Petite Robe Noir Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain La Petite Robe Noir Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Petite Robe Noir Eau de Toilette dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Petite Robe Noir Eau de Toilette de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Shalimar Ode a la Vanille Sur la Route du Mexique Guerlain French Kiss Cartier La Panthere Guerlain L'Instant Magic Guerlain Aqua Allegoria Limon Verde Guerlain Vol de Nuit Guerlain L'Instant de Guerlain Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Guerlain Insolence Serge Lutens Ambre Sultan Guerlain La Petite Robe Noir Guerlain My Insolence Guerlain Iris Ganache Guerlain Jicky Profumum Roma Alba Chanel Les Exclusifs de Chanel No 22 Guerlain La Petite Robe Noire Couture Chanel Les Exclusifs de Chanel 1932 Puredistance I MDCI Parfums La Belle Helene