Designeri » F-H » Chypre Fructat « Grupuri

La Petite Robe Noire Couture Guerlain de dama

La Petite Robe Noire Couture Guerlain de dama

La Petite Robe Noire Couture Guerlain de dama Videouri
La Petite Robe Noire Couture Guerlain de dama Imagini La Petite Robe Noire Couture Guerlain de dama Imagini

La Petite Robe Noire Couture de Guerlain este un parfum Chypre Fructat de dama. La Petite Robe Noire Couture a fost lansat in 2014. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot si zmeura; Nota de mijloc este trandafir; Notele de baza sunt paciuli, vetiver, boabe de tonka si muschi.

bergamot zmeura

paciuli vetiver boabe de tonka muschi

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about La Petite Robe Noire Couture by Guerlain.

Possess

La Petite Robe Noire Couture Recenziile parfumurilor

Georgiana90
Georgiana90

Prima data cand l-am folosit nu prea m-a incantat, acum este printre preferatele mele. Are persistenta foarte buna, pe esarfa rezista incredibil de mult...si am mai multe parfumuri, rar ma dau cu acelasi mai mult de doua zile la rand. Legat de siaj...cand m-am dat prima oara cu el, mama a deschis geamurile....acum s-a obisnuit :D

Este o varianta mai putin dulce decat initialul, dar nu mai putin buna! Aici zmeura scaldata in tonka si asprita de un strop de paciuli si licheni, confera parfumului un aer elegant, iat vetiverul amarui si lemnos, da aer parfumului si-l aromatizeaza. Daca varianta initiala este jucausa si foarte dulce, aceasta de fata este intr-adevar mai eleganta, si mai usor purtabila.
Siaj si persistenta bune. Evaluare: 8/10

andrasb
andrasb

Mult mai suportabil decat editia din 2012, mai ales pentru cei din jur! O alternativa mai potrivita pentru office, mai putin agresiva, mai armonioasa. Nu l-am testat suficient ca sa pot aprecia persistenta si siajul, dar sunt convinsa ca Guerlain nu dezamageste nici in acest caz!

Este ceva mai putin gurmand fata de LPRN (2012), fiind complet dezbracat de licorice si siropuri dulci. Aici accentul este pus pe latura florala, insa florile sunt indefinite, mirosind mai degraba a sapun cu parfum floral. Vetiverul in schimb transpare frumos si ii confera o baza fresh-lemnoasa. Este un parfum confortabil, placut, la fel de puternic ca si clasicul, fiind o alternativa pentru cine isi doreste o variatiune pe aceeasi tema.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain La Petite Robe Noire Couture fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain La Petite Robe Noire Couture, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica La Petite Robe Noire Couture dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre La Petite Robe Noire Couture de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Guerlain L'Instant de Guerlain Robert Piguet Fracas Robert Piguet Alameda Lorenzo Villoresi Teint de Neige Guerlain Insolence Eau de Parfum Amouage Honour Woman Frederic Malle Portrait of a Lady Frederic Malle Lipstick Rose Puredistance Opardu MDCI Parfums La Belle Helene Guerlain La Petite Robe Noir Amouage Amouage Lyric Woman Cartier La Panthere Juliette Has A Gun Lady Vengeance Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Guerlain L'Heure Bleue Guerlain Shalimar Parfum Initial Robert Piguet Calypso Amouage Dia pour Femme