Designeri » F-H » Floral Fructat « Grupuri

My Insolence Guerlain de dama

My Insolence Guerlain de dama

My Insolence Guerlain de dama Videouri
My Insolence Guerlain de dama Imagini My Insolence Guerlain de dama Imagini My Insolence Guerlain de dama Imagini My Insolence Guerlain de dama Imagini

My Insolence de Guerlain este un parfum Floral Fructat de dama. My Insolence a fost lansat in 2007. My Insolence a fost creat de Christophe Raynaud si Sylvaine Delacourte. Notele de varf sunt zmeura si citrice; notele de mijloc sunt floare de migdal si iasomie; Notele de baza sunt boabe de tonka, paciuli si vanilie.

zmeura citrice

floare de migdal iasomie

boabe de tonka paciuli vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about My Insolence by Guerlain.

My Insolence Recenziile parfumurilor

ivycrane
ivycrane

Insolent, indeed, in ceea ce priveste persistenta si siajul. O picatura aplicata la incheietura mainii e suficienta pentru a primi adieri parfumate toata ziua.
Este licoros. Imi aduce aminte de un lichior de migdale cu zmeura.
Cand intra in actiune vanilia si boabele tonka situatia incepe sa ma depaseasca. Este o dulceata pudrata care mie nu imi face bine. Ii apreciez insa calitatea.

bibiutza
bibiutza

Placut,intr-adevar diferit fata de insolence edp și edt, insa foarte placut,dulce migdalat....imi place mult, debutează fructat,apoi în dry down,ramane un miros pudrat, ușor migdalat,petsista cca 5-6 h sunt mulțumită de acest aspect.

Datura
Datura

Nu am inteles niciodata acest parfum simplu si strain de spiritul Guerlain. Probabil nu imi plac floral-fructatele, altfel nu imi pot explica de ce mi se pare ieftin si nelalocul lui in linia Insolence. Nu are nimic in comun cu Insolence edt si edp, puteau sa-i spuna altfel daca tineau mortis sa il lanseze.

Am o sticluta, primita cadou, si, din 30 ml, a ramas aproape plina dupa 4 ani de zile. Regulat incerc sa-i gasesc vreun farmec. In afara dulcetii evidente nu reusesc sa vad aici nimic. Este un amestec de flori, zmeura si pudra, nici proaspat, nici exclusiv floral, nici definit pudrat. Si miroase chimic si lipsit de originalitate, la fel ca Champs Elysee, alt Guerlain care mie mi se pare definitiv ratat. Ambele mi se par niste incercari disperate ale unei firme serioase care vrea cu orice pret sa-si induplece o clientela mai tanara.

Plusurile ar fi persistenta si siajul, dar ce folos, cui nu-i plac notele?! Mie nu imi plac nici de spaima. Mi se pare un parfum pe care nici nu poti sa-l tii minte, banal si oarecare. Trebui sa spun, nu am mirosit niiodata flori de migdal, felicitari cui stie cum miros florile de migdal, eu nu stiu. Poate asa miros florile migdal, atoase si chimice, afumate si grele?! Parca nu-mi vine sa cred, totusi.

arianperfume
arianperfume

Imm, aparent este un floral gurmand cu potential delicios dar dezvoltarea lasa de dorit. Simt un puternic miros de fum asortat la zmeura si cu trecerea timpului parfumul devine inecacios. Nu imi place...Imi creaza si o stare de disconfort, are un miros prea chimic.

Valentina1
Valentina1

Acest Guerlain este unul dintre cele mai frumoase creatii Guerlain din gama Insolence. Îmi pare că are o vanilie ușor pudrată, lucru pe care il iubesc :X. E foarte delicat ... Un sorbet de citrice. Zmeură îmbunătățită cu un amestec extrem de încântător de flori de migdale.

Da..... Este un fructat-pudrat foarte reusit, tineresc, chiar gurmand! Miroase a migdale, pudra, vanilie, zmeurici. Mmmmmm, delicios! Are finetea specifica casei Guerlain, miroase scump, distins, cam ca cele de nisa. Imi place! Siaj moderat, persistenta moderata. Nota mea: 7/10

Adelinasworld
Adelinasworld

My Insolence...un parfum jucaus, vesel ca o adolescenta care a primit primul sarut. Buzele ii sunt inca rosii, iar privirea-i urmareste cu drag iubitul ce se indeparteaza incet.

Migdalele nu parasesc nicio clipa celelate note, ca o mama protectoare se aseazalanga zmeura zemoasa si o indulcesc, iar vaniliei ii adauga acel "je ne sais quoi" ce ii lipsea. Parfumul devine pudrat fara a fi uscat, se aseaza frumos pe piele si o decoreaza cu eleganta.

Cu o mina mai serioasa, patchouli si boabele tonka rotunjesc ansamblul de note.

Pe pielea mea dureaza ore in sir, ma face optimista si vesela. Siajul e moderat, te cheama aproape de persoana care il poarta. Superb parfum, din punctul meu de vedere!

Am crezut ca nu-s destul de tare sa-l port dar s-a dovedit ca sunt. In fiecare zi ma uimesc de mine insami, oricum :)). De cate ori port My Insolence ma simt rasfatata, este un parfum pur feminin, dragalas si atat de cuceritor...

E sora mai mica, mai pusa pe sotii, cu o inocenta in pericol de a fi pierduta a versatei Insolence EDP. Incepe captivant cu un miros dulce de flori de migdal. De altfel intreg parfumul pare urmarit de o nota speciala de migdale, fie ea de flori minutele de debut, fie de lapte de migdale indulcit cu vanilie mai incolo catre baza. Se formeaza un miros ispititor ca de bezea si frisca, punctat de o aroma fructata. Nu contine flori, insa, prin vene ii curge sange albastru de Guerlain. Numai o astfel de casa putea scoate din note oarecum vulgare un parfum atat de splendid.

My Insolence ar fi parfumul potrivit Lolitei. Miros de piele frageda, make-up, pudra si buze senzuale pictate cu sirop de zmeura.

tubykap20

@ Jade: Eu am patit-o cu pleata peste ochi la o petrecere si nu a fost funny! Imi venea sa o tund!!! :))))))))

tubykap20

Cred ca e singurul din linia Insolence care imi place...De fapt singurul Guerlain...
La baza tot floarea de migdal insa e cumintica si sta prinsa in hora alaturi de vanilie,tonka beans si patchouli (cel putin el e chiar copil timid,nu cred ca stie ce poate!) si danseaza asa frumos impreuna! La inceput au venit si zmeura si citricele insa au obosit repede...In Insolence-ul original floarea de migdal danseaza ca o taranca disperata in mijlocul horei,vrea sa fie in centrul atentiei si toate notele se feresc sa nu primeasca o mana peste fata sau o pleata peste ochi...
Cumintel dar persistent,siaj foarte bun... Bravo!!! Asta numesc eu Team Work!

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain My Insolence fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain My Insolence, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica My Insolence dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre My Insolence de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Guerlain Insolence Eau de Parfum Guerlain Insolence Boucheron Boucheron Guerlain Aqua Allegoria Flora Nymphea Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dior Addict Thierry Mugler Alien Essence Absolue Guerlain L'Instant Magic Guerlain Shalimar Parfum Initial Christian Dior Hypnotic Poison Yves Saint Laurent Cinema Lacoste Lacoste Pour Femme Guerlain La Petite Robe Noir Jean Paul Gaultier Classique Kenzo Kenzo Amour Tom Ford Black Orchid Jean Charles Brosseau Ombre Rose L'Original Juliette Has A Gun Lady Vengeance Lorenzo Villoresi Teint de Neige Christian Dior Midnight Poison