Designeri » F-H » Chypre Fructat « Grupuri

Parure Guerlain de dama

Parure Guerlain de dama

Vreau: 1

Parure Guerlain de dama Imagini

Parure de Guerlain este un parfum Chypre Fructat de dama. Parure a fost lansat in 1975. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt prune, note fructate, note verzi, citrice si bergamot; notele de mijloc sunt narcisa, liliac, radacina de stanjenel, iasomie, lacramioare si trandafir; Notele de baza sunt condimente, pielarie, ambra, paciuli si lichen.

prune note fructate note verzi citrice bergamot

narcisa liliac radacina de stanjenel iasomie lacramioare trandafir

condimente pielarie ambra paciuli lichen

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Parure by Guerlain.

Parure Recenziile parfumurilor

Adelinasworld
Adelinasworld

Parure e o comoara! Am avut ocazia sa incerc aceasta minunatie si am savurat pe deplin toate notele pe care mi le-a dezvaluit.
In deschidere este lemnos - fructat, notele nu le disting foarte bine in aceasta faza. Mi se pare ca simt nota de pruna, alaturi de bergamota. Totusi, parfumul este departe de a avea acel iz zemos, fermentat. Imi era teama sa nu fie asa din cauza prunei, dar aici ea se simte diferit.
Timid, isi face aparitia trandafirul, alaturi de iasomie, narcisa si un strop de liliac. Totusi, notele florale nu sunt bine delimitate, e ca si cum cineva le-ar fi rupt petalele creand un melanj ametitor. Radacina de stanjenel da o nota aparte amestecului, de pamant reavan, dar nota nu e deloc deranjanta aici, dimpotriva, face totul sa para mai real, mai proaspat, ca si cum florile ar pastra inca bucatele de pamant amestecate printre frunze.
Baza parfumului se aseaza frumos, nota de piele apare alaturi de condimente si lichen. Parure este acum atat de rafinat si de frumos incat as vrea sa ramana asa o vesnicie... Celebra Guerlinada este prezenta de la inceput pana la sfarsit facandu-ma sa visez la cum ar fi fost daca Parure ar fi inca in productie promitandu-mi ca va fi al meu...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Parure fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Parure, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Parure dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Parure de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Chypre Fructat
Rochas Rochas Soleil Mauboussin Mauboussin Badgley Mischka Badgley Mischka Yves Saint Laurent Young Sexy Lovely Collector Intense 2007 By Kilian Liaisons Dangereuses Chevignon Forever Mine for Women Natura Shiraz Corine de Farme Longboard Seaside Creed Aventus En Voyage Perfumes Peche noir Arrogance Arrogance Les Perfumes Absolute de Mate Jimmy Choo Jimmy Choo