Designeri » F-H » « Grupuri

Promenade des Anglais Guerlain de dama

Promenade des Anglais Guerlain de dama

Vreau: 1

Promenade des Anglais de Guerlain este un parfum de dama. Acesta este un parfum nou Promenade des Anglais a fost lansat in 2016. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Notele de varf sunt bergamot, boboci de coacaze, smochina si frunza de violeta; notele de mijloc sunt lacramioare, trandafir, mimoza si violeta; Notele de baza sunt iris, heliotrop si mosc alb.

bergamot boboci de coacaze smochina frunza de violeta

lacramioare trandafir mimoza violeta

iris heliotrop mosc alb

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Promenade des Anglais by Guerlain.

Promenade des Anglais Recenziile parfumurilor

manuelag
manuelag

Nu înțeleg brandurile care încep sa producă mult mult mult. ..eventual prost și fără rost ca în cazul de fata.
Cunosc doua parfumuri de departe mult mai reușite decât acesta, cu nota de smochina în prim plan. Un Diptyque și un D&G colecție privata. Unul dulce și varatic, celalalt stilat și luxos.
Acesta este pur și simplu un non parfum. Am avut aceeași trăire cu Carillon pour un Ange -Tauer. ..
Debutul este verde și are un oarecare miros de smochina. Drydownul apare rapid și parfumul devine în nici juma de ora un skinscent verde,ușor dulceag, teoretic cu o smochina în melanj. Dar e ceva sintetic. Ca o esență Oetker pe care vezi desenata o smochina culeasa proaspăt din Thasos.
Guerlain este un brand paradoxal. Pe cât îmi place Jardins de bagatelle de exemplu, pe atât sunt unele absolut ...zero absolut.
Siaj...mic...mic de tot 2/10
Longevitate : revin cu un edit
Parfum : 3/10
Nimic. ..absolut nimic nu imi spune parfumul acesta.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Promenade des Anglais fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Promenade des Anglais, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Promenade des Anglais dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Promenade des Anglais de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup
Sweet Years Funny Days Man Vive Maria Forbidden Fragrance Mis(s) Behave Police Pure Man The Body Shop Patchouli Vivienne Westwood Boudoir Jouy DSH Perfumes L`Homme Bond No 9 New Orleans Demeter Fragrance Jelly Belly Wild Blackberry Peach Cobbler Gloria Vanderbilt Vanderbilt for Men Jacques Bogart Bogart Pour Homme Cinq Mondes Rituel de Bengalore Rochas Eau de Rochas Fraiche