Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Rose Nacree du Desert Guerlain unisex

Rose Nacree du Desert Guerlain unisex

oud
Rose Nacree du Desert Guerlain unisex Imagini Rose Nacree du Desert Guerlain unisex Imagini Rose Nacree du Desert Guerlain unisex Imagini

Rose Nacree du Desert de Guerlain este un parfum Oriental Floral unisex. Rose Nacree du Desert a fost lansat in 2012. Creatorul acestui parfum este Thierry Wasser. Parfumul prezinta paciuli, sofran, rasina benzoica, trandafir si Lemn de Agar(Oud).

paciuli sofran rasina benzoica trandafir Lemn de Agar(Oud)

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Rose Nacree du Desert by Guerlain.

Portrait of a Lady
Al Sharquiah
Elegance Animale

Rose Nacree du Desert Recenziile parfumurilor

dana.ct
dana.ct

Ultima dragoste despre care crezi ca ar fi prima. In urma cu câțiva ani nu mi-as fi imaginat ca pot purta paciuli, ca pot iubi un trandafir atât de impunător, iar despre agar nici nu auzisem. Am cumpărat parfumul in aeroport, dupa o testare fulger, ca premiu de consolare pentru ca am pierdut avionul, bazându-ma pe renumele Guerlain si pe prietenia mea mai veche cu sofranul. In următoarele zile am testat parfumul la +30 si -20 de grade. Ma așteptăm sa fie bun, speram sa fie potrivit pentru 2-3 anotimpuri din 4, dar nu credeam sa fie "mai mult ca prefectul" pentru toți cârcotașii casei si asta indiferent de temperatura. Ne place la nebunie, chiar dacă gurile rele subliniaza ca ideea asocierii trandafir-paciuli-agar nu este chiar originala. Np, trecem si pe la concurenta ca tot am deschis cutia Pandorei, doar sa mai pierdem niste avioane...

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Rose Nacree du Desert fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Rose Nacree du Desert, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Rose Nacree du Desert dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Rose Nacree du Desert de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Amouage Honour Woman Chanel Les Exclusifs de Chanel Coromandel Frederic Malle Portrait of a Lady Guerlain French Kiss Giorgio Armani Armani Privé Rose d'Arabie Amouage Amouage Lyric Woman Tauer Perfumes PHI Une Rose de Kandahar Keiko Mecheri Attar de Roses Chanel Les Exclusifs de Chanel Misia Clinique Aromatics in White Guerlain Elixir Charnel Le Boise Torride Amouage Memoir Woman Juliette Has A Gun Lady Vengeance Tauer Perfumes 02 L`Air du Desert Marocain Parfum d`Empire Cuir Ottoman Amouage Dia pour Femme Maison Francis Kurkdjian Lumiere Noire Pour Femme Guerlain Shalimar Parfum Initial Guerlain Vol de Nuit Amouage Beloved