Designeri » F-H » Oriental Lemnos « Grupuri

Samsara Eau de Toilette Guerlain de dama

Samsara Eau de Toilette Guerlain de dama

Samsara Eau de Toilette de Guerlain este un parfum Oriental Lemnos de dama. Samsara Eau de Toilette a fost lansat in 1989. Creatorul acestui parfum este Jean-Paul Guerlain. Notele de varf sunt note verzi, piersica, ylang-ylang, bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt stanjenel, violeta, iris, iasomie, trandafir si narcisa; Notele de baza sunt stanjenel, lemn de santal, boabe de tonka, ambra, mosc si vanilie.

note verzi piersica ylang-ylang bergamot lamaie

stanjenel violeta iris iasomie trandafir narcisa

stanjenel lemn de santal boabe de tonka ambra mosc vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Samsara Eau de Toilette by Guerlain.

Samsara Eau de Toilette Recenziile parfumurilor

Varianta EDT este din punctul meu de vedere mult mai bun si mai usor de purtat decat EDP, care imi pare foarte imbacsit. EDT este lemnos, oriental, dar are o oarecare blandete, rotunjime... Lemnul de santal, irisul si tonka, fac din el un parfum cald, bland, usoooor dulceag, insa cu siaj si persistenta de invidiat! Degeaba, Guerlain nu se dezminte... tot ce a creat imi place!!!
Nota mea. 9/10

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Samsara Eau de Toilette fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Samsara Eau de Toilette, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Samsara Eau de Toilette dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Samsara Eau de Toilette de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Thierry Mugler The Taste of Fragrance Alien Robert Piguet Visa 2007 Boucheron Boucheron Serge Lutens Nuit de Cellophane Chanel Coco Eau de Parfum By Kilian Back to Black Gucci Gucci Rush Lacoste Lacoste Pour Femme Tom Ford Black Orchid Chanel Coco Mademoiselle Guerlain La Petite Robe Noir Guerlain Champs Elysees Eau de Toilette Bottega Veneta Bottega Veneta Versace Crystal Noir Yves Saint Laurent Cinema Thierry Mugler Alien Liqueur de Parfum Hermes L’Ambre des Merveilles Christian Dior Miss Dior Le Parfum Christian Dior Dior Addict Kenzo Kenzo Amour