Designeri » F-H » Oriental Condimentat « Grupuri

Shalimar Eau De Cologne Guerlain de dama

Shalimar Eau De Cologne Guerlain de dama

Shalimar Eau De Cologne Guerlain de dama Imagini

Shalimar Eau De Cologne de Guerlain este un parfum Oriental Condimentat de dama. Shalimar Eau De Cologne a fost lansat in 1925. Notele de varf sunt bergamot, lamaie, mandarina si cedru; notele de mijloc sunt stanjenel, paciuli, iasomie, vetiver si trandafir; Notele de baza sunt pielarie, lemn de santal, opoponax, zibeta, mosc, vanilie, tamaie, balsam de Peru si rasina benzoica.

bergamot lamaie mandarina cedru

stanjenel paciuli iasomie vetiver trandafir

pielarie lemn de santal opoponax zibeta mosc vanilie tamaie balsam de Peru rasina benzoica

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shalimar Eau De Cologne by Guerlain.

Shalimar Eau de Toilette

Shalimar Eau De Cologne Recenziile parfumurilor

N-am rezistat sa nu-l adaug colectiei de Shalimar-uri :) Cand l-a vazut sotu' pe raft, m-a intrebat capiat "auzi, dar nu mai ai inca vreo 4 la fel?!". Nu, normal!! Fiecare e altceva: EDP, EDT, Eau de Shalimar, acum si EDC.
Nu regret nicio clipa ca l-am luat. E un Shalimar, clar, dar se distinge de celelalte. L-am testat in paralel cu EDT si primele impresii sunt urmatoarele: e mai catifelat si mai vanilat decat acela, se simte mai bine vanilia, insotita de o nuanta de santal. Izul afumat e mai putin pregnant, in schimb capata o dulceata inefabila. E un fel de Shalimar EDP imblanzit. Ma gandeam ca va fi potrivit pentru vara, dar mai degraba l-as purta in zilele ploioase, decat pe canicula. Siajul e bun, persistenta moderata, am constatat ca place si nasucurilor care s-au strambat cand am folosit Shalimar EDP.
In concluzie, a winner.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Shalimar Eau De Cologne fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Shalimar Eau De Cologne, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shalimar Eau De Cologne dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shalimar Eau De Cologne de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Condimentat
Gucci Gucci Eau de Parfum Monotheme Fine Fragrances Venezia Te Rosso & Spezie Sonia Rykiel Belle en Rykiel Romeo Gigli Romeo Gigli Uomo Iceberg Light Fluid Iceberg Man L`Artisan Parfumeur Ambre Extreme Penhaligon`s Malabah Satellite Padparadscha Perfumer`s Workshop Samba Heat Women Corine de Farme Eros Fever Giorgio Valenti P.U.R.E. ID Parfums Kachgar