Designeri » F-H » Oriental Floral « Grupuri

Shalimar Legere Guerlain de dama

Shalimar Legere Guerlain de dama

Shalimar Legere Guerlain de dama Imagini Shalimar Legere Guerlain de dama Imagini

Shalimar Legere de Guerlain este un parfum Oriental Floral de dama. Shalimar Legere a fost lansat in 2003. Creatorul acestui parfum este Mathilde Laurent. Notele de varf sunt bergamot si lamaie; notele de mijloc sunt portocala, stanjenel si iasomie; Notele de baza sunt ambra si vanilie.

bergamot lamaie

portocala stanjenel iasomie

ambra vanilie

Informatii suplimentare despre parfum in limba engleza / More in English language about Shalimar Legere by Guerlain.

Shalimar Legere Recenziile parfumurilor

Theo_Dora
Theo_Dora

Unul dintre cele mai ”inselatoare” parfumuri incercate, incepe cu un boom care promite dureri de cap purtatoarei, dar in cateva minute se aseaza si aici incepe magia. Dupa primul puf nu ma asteptam sa ma acomodez cu parfumul asta nici intr-o mie de ani, dar i-am acordat o sansa si dupa cateva minute am stiut ca este parfumul meu suflet-pereche. Shalimar eau legere are un sharpness aparte, nu pentru fata rebela care vrea sa sparga tiparele, nici pentru a adauga un aer sexy unei tinute, e un sharpness care copleseste, domina,asemanator personalitatii unei femei increzatoare.

Aceasta pagina contine informatii, recenzii, notele parfumurilor, imagini, reclame noi si vechi, video-uri despre Guerlain Shalimar Legere fragrance dar nu se garanteaza acuratetea informatiei. Daca detineti informatii suplimentare despre Guerlain Shalimar Legere, completati prin adaugarea unei personal perfume review. Frgarntica dispune de un sistem unic de clasificare pentru utilizatori si poti clasifica Shalimar Legere dupa Guerlain. Click pe optiunea potrivita din formularul de clasificare de sub imaginea parfumului. De asemenea, exista link-uri cu alte website-uri/magazine online, dar Fragrantica nu garanteaza si nu isi asuma responsabilitatea pentru continutul si veridicitatea acestora, nici pentru consecintele vizitarii acestora (ca pierderea de bani si nu numai). Recenziile utilizatorilor despre Shalimar Legere de Guerlain reprezinta exclusiv opinia autorilor lor si nu reflecta opinia Fragrantica.

Mai multe din acelasi grup Oriental Floral
Bvlgari BLV Notte Pour Femme Lacoste Inspiration Roberto Cavalli Serpentine Enrico Coveri Enrico Coveri Paillettes 3 Nanette Lepore Shanghai Butterfly Oleg Cassini Cassini Molyneux Quartz Pure Red Fred Hayman 273 Rodeo Drive Atelier Flou Shamsin Christina Aguilera Christina Aguilera by Night Tesori d`Oriente Frangipani delle Indie LR Heidi Klum